Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt 1911 - tylko który? Pomóżcie byłemu wiatrówkowiczowi :)


Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zblizona wagowo WE? A to niby czemu? ;) Każda metalowa klamka bedzie zbliżona wagowo, i WE na pewno nie wyróżni isę w żaden sposób. socom gear to ten sma crap, co WE. Jesli zalezy nam na wykonaniu i na "ostrym looku", to:

 

1. inokatsu 1911A1 jak juz bedzie.

2. TM 1911A1 z konwersją Guardera (ale jak mówił Dex, poza Polską trzeba kupić, bo taniej i dostępne).

3. Nowa generacja coltow Bella (w Polsce nie ma, za granicą czasem się pojawiają, chyba tę firmę szlag trafił, a skzoda).

4. tercel, jeśli przełkniemy ten koszmarny grawer "made in china".

5. Wszystko inne, od Army po WE (i bardziej jestem za Army).

Link to post
Share on other sites

Tylko, że do TM pakujesz konwersję. Oczywiście to już zupełnie inna półka cenowa. Ale ja i tak odpuścił bym metal na rzecz niezawodności, trwałości i jakości wykonania. A konwersję się dokupi jak kasa będzie. O Inokatsu nikt nic nie wie poza tym, że ma być stalowy i na CO2 więc spokojnie z podniecaniem się nim czy "stawianiem go na szczycie listy".

 

Zarówno MEU jak i klasyczną jedenastkę robi WE, TM, SG i ARMY. Więc wybór jest. Jeśli już coś z niższej półki cenowej to raczej jakiegoś klona TM niż coś od WE.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, na dzień dzisiejszy dzięki Wam i dzięki czeluściom internetu widzę takie opcje:

 

1. TM - najlepsza jakość, super oznaczenia, ale drogi, najlepiej używka i conversion kit (zamek z ABSu w stockowej wersji);

2. KSC - super oznaczenia i jakość, drogi (nie wiem jak się sprawuje w praktyce);

3. WE / Socom Gear - podobno ta sama fabryka, tyle że SG ma oznaczenia i jakościowo ciut lepszy, opinie od najlepszych do najgorszych :)

4. TERCEL - najlepsza cena do jakości, słabe magazynki, oznaczenia ok ale podobno wyryte "made in china"

5. ARMY - tani i w miarę dobry (coś na poziomie Tercela) nie wiem, czy posiada oznaczenia...

6. BELL - jeżeli już to tylko 3 generacja, której w PL póki co nie dostaniemy...

 

Poprawcie mnie z tym wyliczeniem powyżej, jeżeli coś pogmatwałem...

 

Na tą chwilę widzę to w takich opcjach:

- jak nie znajde fajnej chinki z oznaczeniami i w dobrym wykonaniu, to dozbieram i kupię KSC i będę miał spokój.

- jeżeli tercel nie miałby napisu made in china to brałbym od razu

- cały czas myślę o SG - ma oznaczenia i fajnie wygląda, ale opinie całkowicie skrajne...

- ARMY - ponoć ma fajną wersję MEU - też mnie kusi ale zbyt mało opinii znalazłem...

 

Co Wy o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

O Inokatsu nikt nic nie wie poza tym, że ma być stalowy i na CO2 więc spokojnie z podniecaniem się nim czy "stawianiem go na szczycie listy".

 

Wg mnie na szczycie listy odwzorowania ostrego colta. Choćby dzięki oznaczeniom i użytej stali. Nawet gdyby nie strzelał, to odwzorowuje broń ostrą lepiej. A i tego ta moja lista, co zresztą napisałem, dotyczyła.

Link to post
Share on other sites

A widział go... ktokolwiek?! Stal tez może być brzydka, oznaczenia skopane i tak dalej. Poczekajmy aż się gdzies pojawi recenzja. Recenzja egzemplarza po prostu kupionego w sklepie bo na razie o jest gdybanie.

 

2. KSC - super oznaczenia i jakość, drogi (nie wiem jak się sprawuje w praktyce);

 

Co do oznaczeń to nawet nie wiem, nie jestem fanatykiem szlaczków na zamku ale co do super jakości to nie rozpędzajmy się.

Link to post
Share on other sites
Zarówno MEU jak i klasyczną jedenastkę robi WE, TM, SG i ARMY. Więc wybór jest. Jeśli już coś z niższej półki cenowej to raczej jakiegoś klona TM niż coś od WE.

 

Jeszcze KJW produkuje klasyczne jedenastki, które są czarne :wink:

Edited by patch
Link to post
Share on other sites

 

- ARMY - ponoć ma fajną wersję MEU - też mnie kusi ale zbyt mało opinii znalazłem...

 

Co Wy o tym sądzicie?

 

Tutaj temat o tym modelu (R27) http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/67545-r27-army/ może go nie znalazłeś. Warto wysłać maila do Krakmana i zapytać czy te wersje, które akurat mają są z oznaczeniami. Na stronie http://www.taiwangun.com/pistolety_gazowe/r27_meu_full_metal_black_army-1660.html oznaczeń nie widać, jednak jak byłem jakiś czas temu to w sklepie były z oznaczeniami (chociaż tak samo jak teraz - w internetowym sklepie zdjęcia przedstawiały wersję bez oznaczeń). Jedno co mogę powiedzieć to to, że w tym Army oznaczenia są wykonane całkiem dobrze, nie gorzej niż w Socom Gear a na pewno lepiej niż w WE.

Link to post
Share on other sites

U mnie wybór był prosty, z tym że ja chciałem MEU - jeśli chodzi o klamkę to na TMa - nowego nie stać, używek się boję. Bell - tylko nowa generacja której nie ma. WE ma zarówno dobre jak i najgorsze opinie - wolę coś co jest średnie, i wszyscy mówią, że jest średnie. Dlatego zastanawiałem się między TERCELem, a ARMY i wziąłem army - coś mi szlag trafi, to wymienię na mocniejsze, części ponoć od groma, bo to klon marujca, a na stali i idealnych oznaczeniach mi średnio zależy :)

 

Żeby nie było, w łapach miałem tylko WE i ARMY więc reszta to forumowe opinie :)

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

No to Colcik zamówiony :)

Wersja M.E.U. od Army, w Gunfire.

 

Dziękuję wszystkim za wszelkie wypowiedzi i podpowiedzi, jesteście wielcy :)

 

Myślę, że ten temat na tyle jasno opisuje dostępne Colty na rynku ASG, że spokojnie można go przykleić dla potomnych.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

No to Colcik zamówiony :)

Wersja M.E.U. od Army, w Gunfire.

 

Dziękuję wszystkim za wszelkie wypowiedzi i podpowiedzi, jesteście wielcy :)

 

Myślę, że ten temat na tyle jasno opisuje dostępne Colty na rynku ASG, że spokojnie można go przykleić dla potomnych.

 

Pozdrawiam!

 

na GF najpierw musisz zadzwonić i spytać o oznaczenia, bo możesz nieźle się zdziwić - często repliki mają oznaczenia na fotkach, ale nie, gdy przyjdą. ;p

Link to post
Share on other sites

na GF najpierw musisz zadzwonić i spytać o oznaczenia, bo możesz nieźle się zdziwić - często repliki mają oznaczenia na fotkach, ale nie, gdy przyjdą. ;p

 

 

Dziwne jest to, że to co mają na zdjęciach to nie jest ani wersja "bez" ani "z" :D Lewa strona zamka ma pełne oznaczenia a prawa nie ma żadnych na zamku chociaż powinny być ...

Link to post
Share on other sites

Pytałem się o to. Ogólnie mówiąc, większość replik ma oznaczenia pełne, a zdjęcia na stronie są fotoszopowane. Jest to wymóg naszego prawa, a bardziej działanie zapobiegawcze... Wiadomo, jeżeli replika ma pełną oficjalną homologację producenta wersji ostrej, to i na fotach będą wszelakie oznaczenia :) większość z Was zrozumie o co chodzi :)

Dlatego zawsze należy przedzwonić i zapytać, nie sugerować się zdjęciami.

Edited by wolan
Link to post
Share on other sites

Pytałem się o to. Ogólnie mówiąc, większość replik ma oznaczenia pełne, a zdjęcia na stronie są fotoszopowane. Jest to wymóg naszego prawa, a bardziej działanie zapobiegawcze... Wiadomo, jeżeli replika ma pełną oficjalną homologację producenta wersji ostrej, to i na fotach będą wszelakie oznaczenia :) większość z Was zrozumie o co chodzi :)

Dlatego zawsze należy przedzwonić i zapytać, nie sugerować się zdjęciami.

 

Ja miałem raczej na mysli sytuacje, gdy replika na fotkach MA oznaczenia, a przychodzi do nas łysa. Np. SCARy z GFa tak miały przez jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...