Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt 1911 - R27, R28, R29, R30, R31 [Army]


Recommended Posts

To wyczyść ten cały silikon i nie smaruj nim mechanicznych elementów repliki. Jest lepki i łapie brud, używaj go do uszczelek. Ja z powodzeniem stosuję wazelinę techniczną, ale oleje, czy też smary które polecali koledzy wcześniej na pewno też sprawdzą się znacznie lepiej niż olej silikonowy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Piszę dla potomnych, żeby przy użyciu opcji szukaj się pojawiało: smarowanie pistoletu repliki gbb, boczniaka gbb, gbb, pistolet.

Olejku silikonowego używamy do konserwacji uszczelek, oringów i innych, gumowych części-demontujemy z repliki, psikamy/wlewamy olejek silikonowy do niedużego pojemnika (tak żeby nasz oring/inny element był przykryty), dajemy mu odpocząć w takiej kąpieli 24-48 godzin (element powinien nieco "spuchnąć" opiwszy się oleju), wyjmujemy, wycieramy miękką, niepylącą szmatą żeby się z niego nie lało i zakładamy na replikę. NIE DOTYCZY TO GUMEK HOP UP, ICH NIGDY NIE SMARUJEMY OLEJEM SILIKONOWYM!

Wszystkie części, tam gdzie metal trze o metal albo plastik o plastik traktujemy gęstym smarem (w postaci pasty). Może to być nawet wazelina techniczna (można ją dostać w prawie każdym sklepie wielobranżowym), ważne żeby smar nie był zbyt rzadki i żeby nie zawierał żadnych drobin metalowych (są takie smary z cząsteczkami metalu, takich nie należy stosować). Nakładać można palcem, wykałaczką, czym tam wygodnie, nie przesadzamy z ilością. Pamiętamy żeby smarować wszystkie ruchome elementy (jak ten nieszczęsny cylinder gazowy).

 

Ontopując bardziej Imho Mario u ciebie w replice problem jest gdzieś w okolicy cylindra, powinieneś był dostać w zestawie drugi, na wymianę (kiedyś w każdym razie był w zestawie), jak masz to wyjmij stary, podmień i sprawdź.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Witam. Posiadam Colta R27 od Army i problem mam następujący, napełnie magazynek gazem do pełna i kulkami, wystrzele ok 5-10 kulek i pistolet mi syfonuje, nie jestem w stanie wystrzelić całego magazynka na jednym napełnieniu, żeby wystrzelić magazynek musze go napełniać 3 razy. Broń jest wyczyszczona nasmarowana zero piachu zero kurzu. może ktos ma taki sam problem, już nie wiem co z nim zrobić. ktoś coś??????

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam mam problem

Pacjent r31

Problem klamka ma tendencje do strzelania 4/5 strzałową serią .

Rzeczy zrobione w niej

Metalowy cylinder

gumka hop up .

rozebrany do ostatniej śrubki i wyczyszczony i na smarowany

Czy jest możliwość by była to wina zaworu w magu ?

Edited by kris16
Link to post
Share on other sites

"Witam mam problem

Pacjent r31

Problem klamka ma tendencje do strzelania 4/5 strzałową serią .

Rzeczy zrobione w niej

Metalowy cylinder

gumka hop up .

rozebrany do ostatniej śrubki i wyczyszczony i na smarowany

Czy jest możliwość by była to wina zaworu w magu ? "

 

 

Mam ten sam problem ;/ .

Edited by trajler
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hej czy ma ktoś propozycję jak sobie poradzić z wypadającą uszczelką maga? do R29?.

po kilku ładowaniach magazynka uszczelka ( od dołu) wypada i trzeba ją wciskać na nowo. Jest to co najmniej irytujące. dodam ze magazynek który dostałem z pistoletem jest spoko uszczelka siedzi i nie wypada. takie rzeczy tylko w magu dokupionym na taiwangun.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Jeśli nie masz ciśnienia na oznaczenia palnego pierwowzoru to ja bym wskazywał na KJW, ale tylko w przypadku magów na CO2, na gg KJW strzela słabo i ma fatalną wydajność.

Na oznaczenia nie mam parcia, jeśli miałbym już kupować to na greengas, co jest nie tak w tym przypadku z KP-08?
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...