Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt 1911 - R27, R28, R29, R30, R31 [Army]


Recommended Posts

Jest temat o tej replice, zapoznaj się, bo to nie jest miejsce do dyskutowania o wyższości świąt jednych nad drugimi (ale skoro już jest offtop to po prostu kwestia ciężkiego zamka i mocnego bb w KJW, replika pożera bardzo dużo gazu z tego powodu).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z tego co wiem to magazynki od R28 będą pasować, ale najlepiej kupić magazynek do r27 albo wymienić to co się zepsuło

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Zgadza się, znalazłem na zagranicznym sklepie dostępny magazynek,ale szczeki wszędzie out of stocked. Masakra

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam problem z R29

Magazynek puszcza gas na dolnej uszczelce między magazynkiem a stopką

Idzie gdzieś ją kupić?

Ewentualnie jaki mag pasuje bo army nie do dostania

 

Witam problem z R29

Magazynem mi się puszcza gas na dolnej uszczelce między magazynikem a stopką

Idzie gdzieś ją kupić

Ewentualnie jaki mag pasuje bo army nie do dostania

Edited by JANCIO
Link to post
Share on other sites

Kupiłem używkę R28 i wpakowałem do budy po TM. Kultura pracy prawie jak w marui i pozbywamy się tego szajs metalu, który wygląda słabo. Uprzedzając - army to nie 100% odpowienik TM i trzeba wykonać kilka przeróbek (głównie w okolicach zamka).

 

Koszt modyfikacji niewielki. W komisach są co jakiś czas budy od TM. U mnie za całość tj. R28 z 2 magami i budę od TM wyszło 185zł (łącznie z kupnem uszczelek do magów). Podejrzewam, że bez szczęścia można złożyć taki zestaw za 300zł. Najgorsze jest to, że po tych zabiegach laik nie odróżni klamki TM od army... różnice są niewielkie i dotyczą środka zamka (śrubka przy zespole cylindra i spiłowane dwie blokadki w zamku). Pozostałe elementy nie rzucają się w oczy... to tak piękne, że aż straszne. Z zewnątrz też nie do odróżnienia - tutaj nie mam muszki, bo jeszcze muszę to ładnie nawiercić.

 

Lufa zewnętrzna jest od army - jakoś bardziej mi podpasowała niż stockowa TM. Jest ładnie chromowana i to chyba jedyny element, który warto zostawić. W środku mechanizm to ARMY, śrubki i piny też od army. Wolałem to zachować, ze strachu, że się pomylę w pośpiechu klamki. A łatwo o to, nawet dobierając się do środka.

 

By nie było tak pięknie

- dużo rzeczy trzeba leciutko przerobić. Mi całość z dorabianiem pinu pod slide stopa zajęła kilka godzin.

 

17622711_1131898610254043_820806117_o%281%29.thumb.jpg.7232ff4b83506c898184e29fc12ad937.jpg

17571415_1131898596920711_1047459218_o.thumb.jpg.29b700c38d252dd9ea20e6a7e207c726.jpg

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Taka se. W tej cenie trudno o coś fajnego. Porównując elementy metalowe do KJW wygląda biednie - jedyne co ratuje ARMY to cięcia. Porównując do pierwowzoru TM to nie mamy o czym mówić.

 

Za 450zł masz używane desert warriory TM, które biją na głowę ten wynalazek. I mówię tu o ledwo "prześmiganych" sztuach, które manewry oglądały z kabury snajpera. Zresztą nie wiem czy da się zajechać TM tak by strzelała/działała gorzej od nowego army... i chyba wolałbym wydać trochę więcej a "raz i dobrze".

 

Ale patrząc na ceny nowych klamek to army robi całkiem dobre repliki w swojej klasie cenowej.

Link to post
Share on other sites

ale jako boczniak używany raczej rzadko nada się ? bo strasznie fajnie wygląda no ale wiadomo wygląd to nie wszystko dlatego pytam też jak z żywotnością tego jest czy po paru seriach strzelania nic się z nią nie stanie

 

 

Posty pisane w ten sposób mogą zacząć znikać.

/Otto

Link to post
Share on other sites

To jest tylko rzecz, zabawka zrobiona przez małe chińskie rączki, zepsuć się może zawsze. Moja ma grubo ponad 5000 kulek nalatane i jest dalej fabryczna. FA-BRY-CZNA. Nie liczę ofkors jakiegoś łatania magazynka, bo jest jaki jest, natomiast w środku flaczki stockowe w stanie prima sort.

Link to post
Share on other sites

ale jako boczniak używany raczej rzadko nada się ? bo strasznie fajnie wygląda no ale wiadomo wygląd to nie wszystko dlatego pytam też jak z żywotnością tego jest czy po paru seriach strzelania nic się z nią nie stanie

 

Jako sporadycznie używany się nada. A przynajmniej powinien. Nawiększą bolączką są magi. Uważaj na szczęki magazynka, dobrze go uszczelnij to powinno wszystko banglać. U mnie 3 magi army właśnie puszczały gaz. Wszystkie z dolnego zaworu. Niby się da to ogarnąć, ale aż się zdziwiłem, że dokładnie to samo miejsce. Bebechy są dobre, ale jak dla mnie z zewnątrz wydaje się dużo delikatniejszy. Zwłaszcza elementy ruchome typu skrzydełka bezpiecznika itp.

 

Poza tym, sprawdź dział problemy i serwis. Colty jakie mają problemy to: KJW i WE. Army się trzymają.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Czyli wychodzi na to, że jedynie magi w armie wymagają specjalnej opieki. Dzięki wam bardzo za naświetlenie sytuacji, w przyszłym miesiącu się skuszę na tą armę i jak ją dostanę to napiszę jakiś pościk z użytkowania. :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam panów i panie.

Interesuje mnie zakup R31 lub R17. Ma być wykorzystany do doszkalania się zamiast ostrej broni. Może kiedyś do strzelanek. I teraz brać z taiwangun czy z M.pl? W M.pl mam możliwość zobaczyć i pomacać replikę. Opinie o R17 widziałem mało pochlebne, chociaż część ludzi sobie chwali. Za to R31 tylko magi padają czy coś jeszcze? W R31 jak to wygląda z Co2. Jest fabrycznie przystosowany czy lepiej tylko GG?

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...