Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt 1911 - R27, R28, R29, R30, R31 [Army]


Recommended Posts

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Przyszła do mnie wczoraj paczka z 3 replikami (R28, R28-B i R31), zamówione na TG. Dwie repliki R28 i R28-B miały uszkodzony spust, a R31 strzela co jakiś czas seriami. Czy oni na pewno sprawdzają sprzęt przed wysłaniem? Miał ktoś podobny przypadek?

Kolejna sprawa to magazynek... Otóż z mojego egzemplarza (R28) można wystrzelić średnio 5 kulek, R28-B 2 magazynki minimum , a R31 20 kulek :hahaha: Repliki były testowane w temperaturze około 20 stopni.

W magazynku, który wystrzelił 5 pocisków wszystkie uszczelki są całe, nie są w żaden sposób uszkodzone.

Jest jakiś sposób na naprawienie magazynka bez konieczności dokupowania części zamiennych?

Link to post
Share on other sites

Przyszła do mnie wczoraj paczka z 3 replikami (R28, R28-B i R31), zamówione na TG. Dwie repliki R28 i R28-B miały uszkodzony spust, a R31 strzela co jakiś czas seriami. Czy oni na pewno sprawdzają sprzęt przed wysłaniem? Miał ktoś podobny przypadek?

Kolejna sprawa to magazynek... Otóż z mojego egzemplarza (R28) można wystrzelić średnio 5 kulek, R28-B 2 magazynki minimum , a R31 20 kulek :hahaha: Repliki były testowane w temperaturze około 20 stopni.

W magazynku, który wystrzelił 5 pocisków wszystkie uszczelki są całe, nie są w żaden sposób uszkodzone.

Jest jakiś sposób na naprawienie magazynka bez konieczności dokupowania części zamiennych?

Nie wiem po co to w ogóle ruszasz. Spakuj, odeślij im w p*du (przepraszam, ale coś mnie szczeliło) w ramach 14 dni na zwrot.

Link to post
Share on other sites

Też się skusiłem na R31 i jak na swoją cenę - rewelacyjna klameczka. Ładnie kopie, całkiem nieźle wykonana i łatwa w czyszczeniu. Natomiast nie mogę tego już powiedzieć o dedykowanych magach (co raczej nikogo nie powinno dziwić). O ile magazynek dodawany do repliki działa jak złoto (jeszcze), o tyle kupione dodatkowo dedykowane magi to tragedia - wystrzelenie z nich trzech kulek pod rząd graniczy z cudem. Po prawie każdym strzale zamek repliki nie dochodzi do końca (brakuje mu z 1-2 mm), przez co wykonanie następnego strzału jest niemożliwe (replika delikatnie pyrknie, może wystrzeli kulkę, może nie, zamek leniwie się przemieszcza, kurek nie zawsze odbije). Przyczyną jest za duże tarcie pomiędzy górną uszczelką magazynka (część nr 74) a uszczelką dyszy (część nr 15). I teraz pytanie do was - macie jakiś patent jak przypiłować uszczelkę na magazynku i czym (patent ze szlifierką wydaje się być ok, ale wolałbym ręcznie, tylko jaki papier ścierny) żeby nie spaprać całości?

Edited by Pysiolanders
Link to post
Share on other sites

Sprawa uszczelek na magazynkach rozwiązana. Jakby ktoś miał podobne problemy z magazynkami od army to:

1. Papier ścierny do szlifowania drewna/metalu, gramatura 120 lub drobniejszy.

2. Papier kładziesz na stole.

3. Trzymając magazynek do góry nogami "szurasz" uszczelką po papierze (szybkie i mocne ruchy).

4. Co mniej więcej 20 "szurnięć" magazynek wkładasz do repliki, odsuwasz zamek tak, aby dysza zeszła z magazynka. Następnie trzymając zamek bardzo delikatnie go popuszczasz. Jeżeli zamek zablokuje się na magazynku to powtarzasz operację.

5. Po otrzymaniu zadowalającego tarcia dokładnie wyczyść uszczelkę i psiknij ją odrobiną olejku silikonowego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

To i ja się wypowiem. Swojego colta (R27) zakupiłem jakoś przed rokiem. Jak narazie wszystko śmiga, jedyny istotny problem to oczywiście magazynek, ale to już standard. Jeśli chodzi o ZnAl to trzyma się, żadnych pęknięć czy deformacji. Bebechy trzymają poziom, niski, ale trzymają. Przy odpowiedniej trosce można spokojnie poużywać, choć lepiej dopłacić i kupić 1911 od KJW.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Magazynki od MEU TM do MEU Army podejdą?

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

 

To jedyne pełnoprawne magi do army ;-). Jak poczekasz chwilę to będę miał z kilka na sprzedaż w atrakcyjnej cenie ;-) (zmieniam boczną). Czemu lepsze - a, bo strzelam z tego, KJW i army... i dotychczas tylko TM'owskie nigdy mi nie padły i mają przyzwoitą pojemność. KJW też są dobre, ale dopasowanie maga do czasem mordęga - lekko inny wymiar, ale po piłowaniu wejdzie.

 

 

Dotarł do mnie MEU. Z tego co widzę to teraz są produkowane na zlecenie GFC.

Od razu zapytanie, czy i w Waszych modelach spust chodzi z wyraznym "klikiem", nie wiem czy reklamować egzemplarz i wybierać inny czy jakoś z tym życ :icon_wink:

 

U mnie nie klika.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z tego co zauważyłem, army robi te repliki na zlecenie Gunfire, tak przynajmniej brzmial napis na moim MEU. Z tego co sis zorientowalem, od dlugiego czasu nie ma juz nigdzie replik Army z biciami.

 

Militaria w związku z tym mają zgryz bo sprzedali mi na aukcji replikę z biciami, w zwiazku z tym ze przyszla bez została zareklamowana, teraz czekam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o bicia, to ja wygrałem jakoś pół roku temu Kimbera r28 Army w konkursie TM. Ma odpowiedni napis na stopce maga, plus Kimber na zamku i kaliber na komorze. Nie wiem, ale wydaje się mi, że to są te bicia. Chyba, że Army robiło jeszcze jakieś inne.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wytłumaczy mi ktoś, co jest nie tak z moim Army R30 który nie reaguje na spust kiedy mu się chce? Klamka czysta, może wystrzeliła 30 kulek. Sytuacja wygląda tak, że przeładuję i jest ok, oddam ileś tam strzałow. Następnie wyciągnę maga i włożę go ponownie, przeładuję wciskam spust, kurek działa poprawnie jednak giwera nie zamierza strzelić. I tak losowo.

Link to post
Share on other sites

Wytłumaczy mi ktoś, co jest nie tak z moim Army R30 który nie reaguje na spust kiedy mu się chce? Klamka czysta, może wystrzeliła 30 kulek. Sytuacja wygląda tak, że przeładuję i jest ok, oddam ileś tam strzałow. Następnie wyciągnę maga i włożę go ponownie, przeładuję wciskam spust, kurek działa poprawnie jednak giwera nie zamierza strzelić. I tak losowo.

 

Mały test. Sprawdź czy magazynek jest zablokowany. W moim R31 był problem z magiem. nie zawsze się blokował i były objawy takie jak u ciebie.

 

Co do R31. Mały Problem. Na CO2 po wystrzeleniu ostatniej kulki zamek nie zostaje w tylnym położeniu. Jakieś rady?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Panowie, mam pytanie, bo przymierzam się do zakupu. Wpadłem na "genialny" pomysł coby kupić R31. I teraz rozkminka:

Ogólnie chciałem zasilanie na GG, ale podobno gaziaki na co2 mają lepsze bebechy. Czy opłacalnym jest (40zł różnicy) zakup modelu na co2? i czy po takim zakupie nie ma problemu z użytkowaniem magazynków na GG, bo na odwrót (tzn. replika na GG, a zasilana na co2) może być problem z cylindrem, itp. Czyli w skrócie czy pistolet na co2 ma wytrzymalsze części czy to tylko hłyt marketingowy??

Link to post
Share on other sites

Witam

Panowie, mam pytanie, bo przymierzam się do zakupu. Wpadłem na "genialny" pomysł coby kupić R31. I teraz rozkminka:

Ogólnie chciałem zasilanie na GG, ale podobno gaziaki na co2 mają lepsze bebechy. Czy opłacalnym jest (40zł różnicy) zakup modelu na co2? i czy po takim zakupie nie ma problemu z użytkowaniem magazynków na GG, bo na odwrót (tzn. replika na GG, a zasilana na co2) może być problem z cylindrem, itp. Czyli w skrócie czy pistolet na co2 ma wytrzymalsze części czy to tylko hłyt marketingowy??

 

Witaj. Mam Normalnego na GG i kupiłem magazynek CO2. Pięć kapsuł nic się nie stało. Zobaczymy dalej. Jedyny problem jaki mam to brak zatrzymania zamka po ostatniej kulce Przy pełnej kapsule. Problem występuje tylko na CO2.

Edited by ShinAh
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam R31 na GG ale rękojeść ma wcięcie umożliwiające użycie magazynka CO2. Kupiłem zatem na próbę magazynek CO2. Niestety trzeba przeboleć wystającą stopkę. Magazynek po założeniu kapsuły (firmowana przez ASG) ładnie się uszczelnił i nie popuszcza na zaworze. Wbrew początkowym obawom okazało się, że cylinderek wytrzymuje. Zapewne z tego powodu, że sprężyna zbijaka zaworu w wersji GG jest słabsza. Czuć przy strzelaniu, że przez słabszą sprężynę dawkowana jest mniejsza porcja gazu. Przez to blowback jest słabszy niż na GG ale wystarczający aby zablokować zamek w tylnym położeniu. Na jednej kapsule udało mi się wystrzelić 3 pełne magazynki i kilka kulek z czwartego. Strzelanie było robione w takim tempie, że na GG nie da się wystrzelić pełnrgo magazynka z powodu wychłodzenia. Zrobię jeszcze pomiary FPS to dam znać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...