Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"AEG" jaka bateria kupic


Recommended Posts

o ogniwach kr-1700au było już od groma i trochę. Polecam wątek o m15, gdzie sie ich często używa.

 

Dodam tylko, że ja w swoim p90 ma 9.6V na tych ogniwach i na sprężynie ca120% ma 18!! kulek na minutę (strasznie słabo).

 

Te ogniwa wg mnie nadają się tylko do zapewnienia większej pojemności, dopiero w konfiguracjach 10.8, 12V dają rozsądny rof (około 1100-1200), ale przyrost jest tym wiekszy im słabsza sprężyna, a zamontowanie silnika super high torque nic nie daje.

 

Dla porównania: batka 8.4V na 1800 sce pociągnie nawet pdi 190%. ROF przy ca120%, po włożeniu silnika shq systemy wzrósł do 1800!! na minutę :).

 

Z tego wniosek, że te ogniwa maja po prostu kiepską wydajność i nie warto na nich planować upgradów. Kończy sie to potem zacięciami tłoka z tył tak miłymi każdemu użytkownikowi m15 carbine.

 

pozdro

 

P.S mlody: aku na paluszkach, choćby i 2000mAh niczego nie ruszy. Kiedys próbowałem :).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

no nie jak was słucham z tym składaniem samemu pakietów to obrywam boki, koledzy jezeli zastosujecie odpowiednie ogniwa i dobrze je połaczycie (niektórzy nie potrafią tego robic) to nie dość ze akku będzie lepsze to jeszcze takie jakie chcemy, w dużo niższej cenie! Noramlnie pękam jak was słucham interesuje sie modelarstem lotniczym i juz nie raz krecilem pakiety do modeli i kto mi wcisnie ze sa slabsze? Jezeli zamierzacie sklekotac pakiet z akku z allegro po 4zł to krzyz na droge, jak akku to tylko sanyo i najmniej 2500mAh składasz je odpowiednio do kupy nie tak jak sie chce i obiwjasz tasma termo kurczliwą i kolęś nie poznasz róznicy! Nie będziesz wiedzial czy to samoróbka!

Link to post
Share on other sites

Czepek ma racje, trzeba jedynie uwazac żeby nie przegrzać lutownicą ogniw, jesli ktoś nie umie sie tym posługiwać niech lepiej odda tą robote komuś kto ma do czynienia z elektroniką. Następną rzeczą jest dobor kabli, i koncówek (ja uzywam wsówek samochodowych).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamontuj mocniejszą sprężynę - zwolni ci mechanikę, ale niech będzie na tyle słaba, żebyś nie musiał zmienniać innych części. Jaką sprężynę powiedzą ci maniacy mający więcej doświadczenia z CA - może 150 - 170 PDI ? Koszt to od 44 do 60 zeta. Zmniejszysz szybkostrzelność a poprawisz osiągi. Same kożyści. :D

Inna sprawa to to, że gearboxy i silniki CA są bardziej wytrzymałe niż np. TM - więc bez problemu wytrzymają większe napięcie, silnik też nie powinien się zepsuć, w końcu moze pracować nawet na 12V. A różnica 8.4V a 9.6V nie jest taka znacząca. Zresztą miałem użytkowanego Steyera AUG TM stockowego na baterii 9.6V - chodził dwa lata, w trakcie późniejszego upgrade, nie stwierdziłem rzadnych uszkodzeń. Skoro Marui wytrzymało to CA tym bardziej powinien.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Mam identyczny problem jak Bisquider.

 

Kupuje G36 CA i chciałbym od razu kupić baterie 9,6V ze względu na to że po paru miesiącach poddam ją tuningowi.

 

Nie jest to podyktowane chęcią zwiększenia szybkostrzelności a raczej oszczędnością (bateria 8,4V 1700Mah - 155zł a 9,6V 1700Mah - 177zł).

 

A po zakupie guna wraz z baterią itd. zostaje mi 0zł więc nie ma mowy o choćby małym tuningu.

 

I sie zastanawiam czy mi ta 9,6 nie rozwali zębatek i przez to że używam takiego napięcia nie strace gwarancji....

 

OT:

Gdy wymienie sprężyne główną (w serwisie autoryzowanym CA) to czy strace gwarancje?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

 

Kupiłem sobie SR4 Tactical Carabine razem z baterią 8.4 1600 mAh i po pierwsze na standardowej sprężynie ledwo źipie a jak jest chociaż -2 stopnie to muli że hoho. Dlatego nie mam wyboru musze kupić baterie !!!! przeczytałe cały wątek i dalej nie wiem co wybrać bo do tego AEGa pasuje tylko bateria Special Forces zastanawiam się nad zakupem tej bateryjki http://taiwangun.com/index.php?str=product...t&product_id=37 ale zanim na jej zakup wydam 155 zeta wolałbym się poradzić użytkowników tego forum którzy na pewno znają się na tym lepiej ode mnie :)

Link to post
Share on other sites
Jaką masz tę batkę? Jakie ogniwa (oznaczenie, firma). Nie wiem jak do kolby sf SRC, ale zwykle wchodzą do 9.6V na ogniwach large. Możesz po prostu dołożyć ogniwo.

 

Batka z linku jest ok. Jeśli są to ogniwa 1800SCE to pociągnie bez problemu. O ile to stock.

 

bateria jest 1600 mah firmy GP ale nad tym nie ma się co rozgadywać bo to GÓWNO (przepraszam za wyrażenie ale łagodniej się nie da :) ) to jest stock ale zamierzeam w najbliższym czasie walnąć dziadowi (mojemu AEGowi) jakiś upgarde ok 400-420 fps dlatego się pytam

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Teraz trochę z innej beczki :P

 

Właśnie gadałem z gościem z firmy Wamtechnik która zajmuje się robieniem pakietów akumulatorowych dla wojska do wszelakich zastosowań.

 

Dowiadywałem się jaki byłby koszt baterii 9,6V z ogniw wysokoprądowych o wydatku 20A i rozmiarze SC(standardowe w pakietach prostych Large) o pojemności 3000mAh NiMH i gościu podał mi dosyć śmieszną cene :)...100zł netto czyli 122 zł brutto z wykonaniem,kabelkami i takimi tam bajerami.

 

Są dwie wersje cenowe takiego typu pakietu albo na ogniwch 3200mAh firmy SAFT(podobno najlepsze na świecie francuskie ogniwa wojskowe) za 196zł brutto albo te w/w za 122zł firmy HFR robione w chinach ale o tej samej wytrzymałości i wydajności a jedynie mniejszej renomie firmy. :D

 

Na wszystkie pakiety jest 6 miesięcy gwarancji.Jest też możliwośc wykonania w tej własnie firmie każdego możliwego pakietu o każdej pojemności i z około 20 wymiarów ogniw.Jest naprawde w czym wybierać

 

Firma jest z Piaseczna oto ich stronka http://www.wamtechnik.com.pl/

 

Polecam wszystkim naprawde pomocni goście,doradzą i wszystko spokojnie wytłumaczą nawet laikowi :lol: :!: :!:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A co powiecie na ten pakiet http://www.allegro.pl/item117317372_nicd_r..._v_conrada.html stosował go już może ktoś bo ja mam zamiar zrobić z ogniw zawartych w tym pakiecie baterie do AK do kolby dam 6szt a tam gdzie przychodzić powinna w AKS dam 2, bo to są ogniwa o wielkości Sub C a normalnie jest 4/5SC.

 

Baterie są bardzo tanie a skoro zrobione są dla modeli RC to na pewno są wysoko prądowe.

Strasznie zachęcają mnie pojemnością!!!

I mają zgrzane blaszki do lutowania przez co nie będzie ryzyka przegrania, wystarczy ze polutuje same blaszki do siebie.

 

Tu można kupicie ogniwa na sztuki http://www.conrad.pl/glowna.php?art=227909

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...