Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolor Kamizelki do Marpat


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad kupnem Recon Chesta https://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kamizelki_taktyczne/replika_kamizelki_commando_recon_chest_harness-olive_a_c_m-990.html lub https://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kamizelki_taktyczne/replika_kamizelki_commando_recon_chest_harness-coyote_a_c_m-1110.html

 

I oto moje pytanie jaki kolor wygląda lepiej w wypadku tego chesta i który będzie bardziej pasował na polski las do Marpatów.( Nosze Marpaty, Buty Belleville 390 DES)

Link to post
Share on other sites

Właśnie wiem, że Coyote wygląda zawaliście do marpata, ale posiadam Plecak, kabure itd w Oliwce więc właśnie mam wątpliwości.

 

Nie rozumiem, dlaczego "plecak" ma być pisany wielką literą, nie wiem, co to jest "Oliwka" (jakaś Twoja znajoma Oliwia?) i nie wiem, co to znaczy "zawaliście".

Przyjacielu, takim slangiem to gadaj ze swoimi kolegami, na tym forum pisz po polsku!

 

Królik

Link to post
Share on other sites

jesli ma opcje to brac kamizelke w olice i obwiesic szpejem w mapat ( pstg robił)\\\

 

 

 

Mister, zdania zaczynamy wielką literą, skrótowce piszemy wersalikami i stosujemy zasady interpunkcji.

Moja rada - staranniej edytuj posty, ale będą one w tajemniczy sposób znikać.

 

Królik

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Po pierwsze na to chińskie coś szkoda pieniędzy,po drugie ich "olive" świeci się i strasznie wygląda,chyba że przeczołgasz się po ziemi parę razy. Poproś PSTG albo kogoś innego żeby Ci uszył coś konkretnego bo te kolory są tragiczne - przynajmniej w wypadku woodlanda,olive,marpata,"multicam" .

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to jest chińsko-szyte RRV.

 

Po drugie do Marpata pasuje dużo- od OD po CB i MJK- dają radę.

 

Po trzecie- jak brać RRV, to nie chińskie a od krawca typu PSTG.

 

Po czwarte- nie pakuj się w chińszczyznę- za ciut wyższą cenę dostaniesz prostego, wygodnego, klasycznego czesta, z możliwością wyboru koloru i czego ci się rzewnie podoba.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupujesz taką kamizelkę, musisz brać pod uwagę że nie spełni twoich oczekiwań pod względem jakości. Natomiast kolory wykorzystane do ich produkcji są bardzo dobre i właściwie każdy z wyżej wymienionych będzie Ci pasował do marpata. Przy zakupie trzeba się jednak zastanowić czy kamizelka będzie do użytku przy zmianie munduru lub chęci wzorowania się na jednostce Marines.

Osobiście polecam kolor olive, ponieważ sam miałem takie zestawienie munduru z kamizelką rok temu i dobrze się sprawował.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupujesz taką kamizelkę, musisz brać pod uwagę że nie spełni twoich oczekiwań pod względem jakości. Natomiast kolory wykorzystane do ich produkcji są bardzo dobre i właściwie każdy z wyżej wymienionych będzie Ci pasował do marpata. Przy zakupie trzeba się jednak zastanowić czy kamizelka będzie do użytku przy zmianie munduru lub chęci wzorowania się na jednostce Marines.

Osobiście polecam kolor olive, ponieważ sam miałem takie zestawienie munduru z kamizelką rok temu i dobrze się sprawował.

 

Co Ty wygadujesz? Olive jest tragiczny,nie tylko zresztą olive. Miałeś jakieś porównanie do lepszych jakościowo produktów? Czyli Twoim zdaniem chiński multicam,marpat i woodland są bardzo dobre? o0

Link to post
Share on other sites

Co Ty wygadujesz? Olive jest tragiczny,nie tylko zresztą olive. Miałeś jakieś porównanie do lepszych jakościowo produktów? Czyli Twoim zdaniem chiński multicam,marpat i woodland są bardzo dobre? o0

Zaobserwowałem ogromne podobieństwo koloru olive firmy ACM z innymi lepszymi i droższymi markami takimi jak Condor czy MFH. Mówiąc "kolory" nie miałem na myśli kamuflaży. Oczywiście że maskowania Marpat woodland itp. brane do produkcji "chińczyków" to inna sprawa ponieważ to zwykłe badziewne kopie których kamuflaże przypominają te na ciuchach moro z bazaru.

Link to post
Share on other sites

Zaobserwowałem ogromne podobieństwo koloru olive firmy ACM z innymi lepszymi i droższymi markami takimi jak Condor czy MFH.

To nie są raczej dobre przykłady.

 

Mówiąc "kolory" nie miałem na myśli kamuflaży.
Ciekawe,nie powiem.

 

Oczywiście że maskowania Marpat woodland itp. brane do produkcji "chińczyków" to inna sprawa ponieważ to zwykłe badziewne kopie których kamuflaże przypominają te na ciuchach moro z bazaru.

 

Przynajmniej w jednym się zgadzamy.

Link to post
Share on other sites

Kolor kamizelki, a kolor ładownic to też 2 różne sprawy. Nie musisz stawiać tylko na jeden kolor, choć z każdą ładownicą w innym będzie to wyglądało dosyć komicznie.W zasadzie, tak jak wyżej- RG jest spoko, choć jak nawet byś chciał koszernie to możesz kupić ładownice i kamizelkę w woodlandzie (dwa kolory do siebie średnio pasują, ale kamuflaż dobry) . Jeśli już się uprzesz na CB i nie chcesz żeby był przesadnie jasny to Flyye ma dosyć ciemnawy kolor Coyota. Bynajmniej w porównaniu do tanich, chińskich kopii tak wypadł, nie wiem jak z koszernymi produktami, bo nie porównywałem.

 

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam kamizelkę w oliwce zastanawiam się nad plecakiem - nie będę w nim dźwigał nie wiadomo ile, kulki, picie, smar, gaz,+ kilka dupereli - miał ktoś zestawienie tego "Marpatu" ACM z prawdziwym ? Czy lepiej kupić olive ?

 

http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/plecaki/plecak-taktyczny-o-pojemnosci-15-litrow-marpat-a-c-m.html

 

Uprzedzając pewne odpowiedz i pytania - wiem że to ACM

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Poszukaj malego ilbe. Plecak w marpacie, produkowany przez Arc'Teryxa, Cordura 725d, kontrakt, a kosztuje grosze, swojego w stanie bdb-/db (jedna klamra do wymiany, trochę przybrudzony), wersja nowsza, z wykończeniem CB (starsze mają czarne) kupilem za 120 zl.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Mam kamizelkę w oliwce zastanawiam się nad plecakiem - nie będę w nim dźwigał nie wiadomo ile, kulki, picie, smar, gaz,+ kilka dupereli - miał ktoś zestawienie tego "Marpatu" ACM z prawdziwym ? Czy lepiej kupić olive ?

 

http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/plecaki/plecak-taktyczny-o-pojemnosci-15-litrow-marpat-a-c-m.html

 

Uprzedzając pewne odpowiedz i pytania - wiem że to ACM

 

 

Skoro wiesz,że to ACM to czemu w ogóle się nad tym zastanawiasz?

Link to post
Share on other sites

Poszukaj malego ilbe. Plecak w marpacie, produkowany przez Arc'Teryxa, Cordura 725d, kontrakt, a kosztuje grosze, swojego w stanie bdb-/db (jedna klamra do wymiany, trochę przybrudzony), wersja nowsza, z wykończeniem CB (starsze mają czarne) kupilem za 120 zl.

W małych ilbe często wypruwają się szelki. Jest fajny ale warto to wzmocnić.
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, mam 1 dylemat - Jaki kolor oporządzenie dokupić do marpata?

 

Olive vs Coyote vs Ranger Green ? Który z tych 3 najlepiej się sprawdzi ogólnie.

 

Czytałem tylko ten temat, ale nic mi to nie dało oprócz kłótni dot. ACM vs Kontrakt, więc poszukuję innych informacji. Jakikolwiek temat, link a przede wszystkim zdjęcia marpat + olive lub marpat + coyote mile widziane.

 

Za każdą pomoc dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Skoro korpus używa połączenia MARPAT + Coyote Brown to coś w tym jest więc Coyote Brown najlepiej się sprawdzi. Są jednak na WMASG osoby, które twierdzą, że połączenie MARPAT + CB to samobójstwo na strzelankach bo w lesie jest się zawsze widocznym, a ja jako użytkownik takiego połączenia stwierdzam, że to kłamstwo, a sam mundur i oporządzenie świetnie się sprawują. Wyjątkiem jest chiński Coyote Brown (z resztą jak inne kolory), który strasznie się świeci.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

jezeli chcesz w coyocie to musisz go zobaczyc na własne oczy czy jest ciemny, czy tez swieci sie jak psu jajca jak chinskie wyroby. uzywam mapeta w połączeniu z ranger greenem i lepszego poloczenia na nasze lasy nie widze.

 

Nalezy pamietac ze coyote zostal wybrany jako uniwersalny kolor oporzadzenia, a watpie zebys latal po pustyniach ;). korzystając z przerwy zimowej dozbieraj i bierz sprzez w RG od PSTG albo Flyyea i bedziesz zadowolony

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...