Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Termoaktywka


Recommended Posts

Witam

od pewnego czasu moje wypady w teren są coraz dłuższe, i coraz bardziej męczące. W związku z tym pojawił się pewien problem - a mianowicie dość uciażliwe obtarcia w okolicach ud i pachwin spowodowane wilgotną od potu bielizną. Czy termoaktywna bielizna rozwiaże mój problem? Jeśli tak, czy jest jakieś kryterium doboru odzieży termoaktywnej wyznaczającej lepszą/gorszą?

Link to post
Share on other sites

Ja używam bielizny firmy Brubeck, gorąco polecam. Nie rozciąga się trwale, nie kulkuje, działa jak należy. Co do gaci to nie ma reguły "te są dla wszystkich wygodne, te nie". Każdy jest inaczej zbudowany i trzeba dobrać pod własną fizjonomię. http://www.ceneo.pl/2553808 http://www.sport-shop.pl/spodnie-termoaktywne-unisex-solo-brubeck-czarnoszara-p-6950.html http://www.sport-shop.pl/spodenki-meskie-12-brubeck-czarne-p-8435.html

 

Polecam również bieliznę na zimę tejże firmy, coś wspaniałego.

Link to post
Share on other sites

Na nasze zastosowania, moim zdaniem najlepiej dobrac odziez z polyamidu i polipropylenu. Taka odziez termoaktywna robi nasz rodzimy Brubeck.

Do tego ceny sa bardzo przyzwoite. Dzianina jest dwuwarstwowa i bardoz dobrze odprowadza i izoluje pot od skory. Do tego jest miekka i przyjemna w dotyku.

 

Używam kilka lat pełnego kompletu takiej bielizny i zdecydowanie moge polecic. Dodatkowy atut (dla tych co lubia nosic sam t-shirt) jest tak ze nie zadzieraja sie i nie mechaca tak latwo jak koszulki z poliestru.

 

 

Od siebie jeszcze dodam ze mi osobiscie odziez termoaktywna poliestru w ogole nie pasuje - jakiejkolwiek dobrej marki by ona nie byla.

W moim przypadku czulem sie w czyms takim jak w plastikowym worku. Strasznie mnie grzalo a pot lał się strumieniami. Koszulka pod kamizelka była jak "bagno" a do tego przy jakims podmuchu wiatru - bylo niekomfortowe uczucia zimna (w lato to moze jest przyjemne, ale zdecydowanie nie jest o innej porze roku kiedy to nie jest upalnie). Do tego taka odziez na mojej skorze wywolywala podraznienia i od cholery "potowek"

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Jeżeli chcesz kupić coś z Brubecka, zastanów się w jakiej temperaturze będziesz tego używać i dobierz odpowiedni model z odpowiedniej serii. Ja kiedyś niemalże zrobiłem z siebie grzankę ubierając koszulkę termo z serii Dry na zbyt cieplutki dzień... ;)

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Wiele firm oferuje termoaktywki na ciepłe i na zimne dni, trzeba po prostu uważać co się kupuje i nosi ;) . Sam korzystam z koszulki termoaktywnej 5.11 na upały i bardzo ją sobie chwalę. Nie miałem styczności z wyrobami innych firm ale ogólnym uznaniem cieszy się Under Armour (HeatGear i ColdGear odpowiednio na ciepło i na zimno) oraz produkty z serii ECWCS i PCU (głównie na zimę, choć z tego co czytałem pierwsze levele obu serii nie grzeją, a jedynie wyciągają pot.)

Edited by Pawelski
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Mam dokładnie tą - bierz! Na prawdę jest duża różnica w porównaniu do zwykłego t-shirta.

Znam też parę osób, co mają brytyjskie (model bez kołnierza) i również bardzo chwalą.

 

Pewnie masz na myśli te antystatyczne. Też mam taką, również jako combat shirt. Ponownie - zdaje egzamin ;)

Link to post
Share on other sites

Wiecie co panowie, nie chciało mi się wczoraj pisać ale dziś się zmusiłem. Brytolskie koszulki z coolmaxu są takie se, nieźle oddychają ale szybko śmierdzą pod pachami. Jednak do Under Armour Tactical czy DriDuke im bardzo daleko. Na poziomie UA są wspomniane już brubecki. Absolutnie rewelacyjne są koszulki LVL1 z polartecu power dry z zestawów PCU.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...