Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Beryl [Łucznik / Taktyczny / Ares]


Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie jest tak, że bronię idei, bo też miałem nadzieję, na ciekawszą konstrukcję, typu PTW, ale Brit - po pierwsze to wywiad na targach na szybko, fajnie, że mu się w ogóle chciało, bo na wielu stoiskach niekoniecznie tak ludzie podchodzą, po drugie - merytorycznie MAJĄ rację.

Przypuścmy że jesteś wojskowym lub innym użytkownikiem Beryla. MASZ broń ostrą i akcesoria. Przekładasz je do repliki ASG i możesz ćwiczyć elementy, których nie możesz z bronią palną, typu Force on Force, lub ćwiczenie procedur, np. wejście do pomieszczenia, bez przeciwnika, ale z użyciem kulek przeciwko stałym celom bez zachowania zasad bezpieczeństwa użycia broni palnej.

 

Szkoda że nie postanowili zrobić obsługi jak we wzorcu, ale... dzięki temu mamy o wiele tańszą opcję i dostępną tym samym dla każdego z nas.

 

A co do akcesoriów, to jest ich multum. Na samym stoisku Bumaru można było dostać oczopląsu. Mnie bardzo spodobało się opcjonalne zwolnienie magazynka działające podobnie do zwalniacza w rodzinie m16.

Link to post
Share on other sites

Na MSPO pokazana została WCZESNA WERSJA PROTOTYPOWA. Przyjechała na targi prosto z fabryki. Nie sugerujcie się nią do końca, gdyż w wersji ostatecznej wiele rzeczy będzie poprawionych. Ma pojawić się m.in. burst i wiele usprawnień. W tej chwili repliki przechodzą rozbudowane testy w Polsce, by wyłapać jak najwięcej kwestii do poprawy. Jeśli coś wam się rzuciło w oczy, piszcie - wasze spostrzeżenia na pewno zostaną przeczytane przez dystrybutora, czyli Taktyczny.com.

 

Słowo "treningowy" skierowane jest do armii, która - jak czytaliście - jest zainteresowana wykorzystywaniem Beryla ASG w szkoleniu (czyli treningu) żołnierzy. Nie wszystko co ma związek z treningiem jest od razu PTW. :cool:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Posiadam tę replikę i cóż mogę powiedzieć.. Powiem tylko o wadach które zauważyłem w ciągu paru dni- bo co do reszty to jest fantastyczny.

-lufa zewnętrzna jest słabo zakołkowana- muszka z lufą mogą się "dygać" na boki

-niestety ze względu na to że lufa zewnętrzna jak i muszka są aluminiowe- to dość łatwo złazi z nich farba

-w moim odczuciu ( porównując do działania ostrego beryla) selektor ognia zdecydowanie za luźno chodzi

-.....

Nie mam się za bardzo co do reszty przyczepić. Replika waży tyko 350gramów mniej od ostrego, świetnie sie ją trzyma... pod względem elektronicznym cudo.

Link to post
Share on other sites

-lufa zewnętrzna jest słabo zakołkowana- muszka z lufą mogą się "dygać" na boki

 

Trzeba bardzo mocno dokręcić śrubkę na kolanku. Do tego małe azjatyckie rączki zapomniały i jednej śrubce która łączy lufę zewnętrzną z podstawą muszki. Trzeba zdjąć chwyt i widać ładnie nagwintowany otwór.

Link to post
Share on other sites

W moim egzemplarzu kolanko gazowe nie wygląda wcale źle i nie ma tak widocznego szwu po odlewie jak na zdjęciu w recenzji. U mnie również nie ma tej śrubki choć nie jestem pewny czy jej brak ma jakiś znaczący wpływ. Jeśli ktoś chce dosztukować tą śrubkę to podpowiem, że otwór ma średnicę 3,3 mm.

Odstępstwa od oryginału jakie zauważyłem, a nie zostały jeszcze wymienione to brak warstwy gumy na prętach kolby, nie pomalowane na biało cyfry na szczerbinie i za ciasno spasowany magazynek w gnieździe (w oryginale są pewne luzy). Swoją drogą mag trzeba było na początku mocno docisnąć by w ogóle zatrzask załapał ale po kilku wyjęciach/włożeniach magazynka jest już lepiej więc może wymaga to tylko wyrobienia się. Jestem jednak z wyglądu i wykonania zewnętrznego bardzo zadowolony. Co więcej, jeśli nie patrzeć na namalowany (powinien być wybity) nr seryjny karabinek z podpiętym magazynkiem jest praktycznie nie do odróżnienia od pierwowzoru (oczywiście takiego zaraz po renowacji lub z fabryki świerzo pomalowany :wink: ), nawet po wzięciu do ręki przez kogoś kto z ostrym Berylem ma do czynienia na co dzień...

Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Sam mam beryla tylko że składaka i w życiu go nie wymienię. Narazie poczekam aż wyjdzie nowa poprawiona wersja tego z ARESa. Co do batek to powiem tak. Mam 11 i 7. Na 11 magazynki maga(mid-cap) mi nie podają kulek, natomiast na 7 łapie wszystko fajnie. Na 11 bangla mi tylko hicap. Ogólnie jak chcesz mieć jakieś reko to tylko 7.4V aby mieć w miarę podobną szybkostrzelność do oryginału bo przy 11.1V to jest wiertarka :icon_razz2: Jaki jest problem aby wtyki powymieniać :zastanawia: Kupujesz nowe , stare ucinasz, nowy wlutowujesz i masz.

Pozdrawiam Snajper

Edited by snajperswd11
Link to post
Share on other sites

Mam go w ręku. Jak to z pierwszą partią bywa trzeba wprowadzić poprawki w takich miejscach jak:

- kolanko (materiał, śruba, wykończenie),

- lufa zewnętrzna (materiał, luzy, brak śruby kontrującej pod łożem),

- szczerbinka (materiał),

- blokada kolby w pozycji złożonej (luzy).

 

Świetne rozwiązanie selektora ognia i za to bardzo duży +. GB i bebechy wyglądają na ok - żywotność wyjdzie z czasem. Nie będę psioczył na tą replikę bo widać, że dużo wysiłku włożono w to jak teraz działa i wygląda. Nie mniej jednak poprawki są niezbędne jeśli ktokolwiek myśli o treningowym zastosowaniu.

Link to post
Share on other sites

No i dupa. Szyna od ostrego nie pasuje. Brakuje ok 1 cm. Także pozostaje albo czekać na aresową lub ciąć i przedłużać ostrą. Dla mnie duży minus z tego powodu. Części od ostrej miały pasować, a tu taka fuszera. Dla mnie elementarną częścią z ostrego odpowiednika która pasuje powinna być szyna nad komorą zamkową...

Edited by rambo0072
Link to post
Share on other sites

GB nie jest przecież standardowy. Wg mnie dało by radę zrobić replikę tak by pasowała szyna, ale po co skoro nikt aresowej by nie kupił... Proszę mi tylko nie zarzucać, że charytatywnie nikt tego nie robi, fakt, ale jak się zarzeka, że części od ostrej pasują to tal być powinno.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...