Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Scar-H [BOYI]


Recommended Posts

rafik1213 bo nie ma. Jak zwykle ludzie nie odróżniają H od wersji L ^^

Wiem :icon_biggrin: ostatnio kolega chciał kupić i mówił ze druma da ^^ to mu przyniosłem maga od H i było kur.. ale to nie to :icon_razz2:

A i ponawiam pytanie o mosfet czy ktoś coś kombinował

Edit mam zarys :icon_biggrin: Pico AB

scar-mosfet.jpg

Edited by rafik1213
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

No i jak z tymi magami Aresa ? :)

Wgl. ogarnia ktoś gdzie na dzień dzisiejszy dostanę low/mid capy do tej repliki ? Bo prawdę mówiąc wydaje mi się że przeszukałem już wszystkie sklepy i z vfc lipa i wiem, będę nudny jak powtórzę to co wszyscy ale nie widzi mi się wydać 90zł na mid'a z vfc + sprowadzać go ze stanów :))))))).

Link to post
Share on other sites

Bardziej liczyłem na odpowiedź co do przeróbki ARES'owych magów. Ta metoda może być dobra, do bardzo customowych replik jak robił MG na przykład. Mam te shellsy i wiem jak bardzo lubią się fanzolić :<. Poza tym nie oszukujmy się, 30 kulek w magu szału nie robi :P

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam,

Posiadam Scar H Boyi od dwóch lat, działa bez zarzutów. Nie grzebałem nic w GB, chodzi na LiPo 11,1.wymieniłem lufę na Systema 455mm, gumka biały Guarder i dystanser typy H równiez od Guarder'a. Poza tym kable w kolbie na niskooporowe i wtyki typu T, przedłużkę lufy od Scar L, tłumik dzwięku od Scar H VFC. Jedyny mankament z jakim się możesz spotkać po zakupie to brak dostępności magazynków mid cap. Chciałbym uciąć wszelkie spekulacje pasują tylko midy od VFC, swoje zakupiłem jakiś czas temu (były dostępne na specshop).

Z mojej strony to wszystko.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czyli jak to w końcu jest?

 

Bebechy gearbox-a są kompatybilne z bebechami tej z m4 BOY v2? Chodzi mi o to czy da rade konkretnie wymienić zębatki, cylinder, łożyska, tłok, prowadnice. Z tego co widziałem na zbrojowni można dorwać dyszę. albo Nie wiem która będzie lepsza do wersji ''H'' Tu też bym prosił o pomoc.

 

Za odp dzięki z góry. .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

skooczek możesz mi tyko powiedzieć skąd kupiłeś swojego scara? z taiwanguna gunfire czy z czego? i czy od razu wymieniłeś te wszystkie części czy z czasem? mam zamiar kupić tego scara h boyi w najbliższym czasie. dzieki

Edited by DemopanPL
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kolego części typu lufa i gumka hopup wymieniłem odrazu, stockowa lufa była bardzo krótka tylko 290mm. Kabelki w kolbie były bardzo sztywne i wkurzały, pozatym przedłużenie lufy i tłumik od VFC to poprostu lans :)

Przymierzałem sie teraz po dwóch latach do założenia bore up od Protech

(Polska firma) niestety dysza nie pasowała do prowadnicy głowicy cylindra i zwróciłem produkt. Problem z bore up jest taki, że nikt nie robi tak długiej dyszy i dla tego skusiłem sie na Protech'a.

Po otwarciu GB okazało sie że plastikowe zęby na tłoku są juz zmęczone Wymieniłem tłok na elementa z metalowymi zębami doszła też sprężyna M130 guarder, zielona gumka G&G kable niskooporowe w GB i załozeony został mosfet. Całość generuje 440fps.

Replikę kupiłem u krakmanów.

Pozdrawiam

Edited by skooczek
Link to post
Share on other sites

Tak SP 130 Guarder, lufa teraz tez 363 guarder, tłumik dźwięku VFC 223mm i do tego przedłużkę lufy od SCAR'a L

115 mm tak, że i 455 systema nie wystawała. Co do FPS można polemizować zawsze znajdzie sie ktoś kto powie, że można wyciągnąć więcej, jednakże jest to replika chińska 2,5 letnia która jako nowa miała około 395fps z dwuczęściową komorą hopup, wiec moim zdaniem 440 to całkiem spoko.

Edited by skooczek
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Siema,

 

Mam pytanie odnośnie SCAR-H Boyi, koszt takiej zabawki można spokojnie ograniczyć do około 650-700 zł, zależnie od różnych promocji.

Jak jednak ta broń wygląda w podstawie, oraz jakie koszty trzebaby wliczyć, żeby wyciągnąć z tego sensowne osiągi (zakładałbym zasięg ~55-60 metrów na kulkach 0,28).

 

Domyślam się, że trzeba zmienić ogumienie bo to standard, pewnie też baterię bo podstawowa szału nie zrobi, ale czy konieczne w takim wypadku jest już zmienianie lufy, sprężyny itp ? Czy w 1000 zł można się zmieścić z tego typu osiągami ?

 

SC-02 Boyi to chyba najsensowniejsza replika SCAR'a bo VFC jest strasznie drogie a i tak trzebaby włożyć trochę kasy w jej modyfikacje, czy może się mylę i można lepszą replikę SCAR'a dorwać ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć wszystkim.

 

Postaram sie opisać SCAR-H bojka (kupione w taiwangun) unikając wulgaryzmów.

 

.....

 

Koniec kulturalnego opisu.

 

Teraz w czym rzecz.

Pomijam że się w rękach rozkręcał.... pomijam że co rusz coś od niego odpada.... Daruję sobie niewydarzony system zasilania repliki i jakość okablowania. To jest kpina i jawne oszustwo, inaczej tego nie nazwę.

 

Do kompletu wszystkiego co tylko się mogło wydarzyć SCAR zaczyna grymasić z podawaniem kulek. Nie wiem co mu się dzieje. testowałem już różne, od badziewia po G&G i jest to samo - replika strzela chwilę poprawnie ale już po paru sekundach zaczyna się dławienie, problem z podawaniem kulek, problem z kompresją... czary mary.

 

Ponieważ dłubanie w różnych rzeczach nie sprawia mi problemu i warsztat do tego też jest chciałbym spytać, być może koledzy będziecie mogli mnie wspomóc wiedzą fachową:

Zacznę od banału - czy wymiana komory HU na coś co działa pomoże w problemie z podawaniem kulek?

Drugie pytanie - czy ten nędzny plastikowy pępek, imitujący dyszę da się wymienić na inny (pytanie czy producent takowych zamienników istnieje?)

Trzecie - czy bawić się w czeski HU cnc czy brutalnie przerobić replikę na standardowe HU np. specny lub G&G? fizycznie przerobienie nie powinno mi sprawić problemu.

 

Karabinek kupił sobie mój syn. Odkładał na niego każdy grosz, poświęcił naprawdę dużo czasu i wysiłku żeby zdobyć ukochanego SCAR'a ale kiedy widzę jak wielkim stał się rozczarowaniem to powiem Wam że mam ochotę wybrać się do producenta i wsadzić mu te replikę tam, gdzie chciałbym mu nakopać za wypuszczenie tego egzemplarza.

Żeby oddać też plusy - kiedy replika działa jest rewelacyjna jeśli mowa o precyzji i zasięgu, rof również ma przyzwoity. Kiedy działa... a działa jakies 5% czasu.

 

Jestem gotowy rozebrać to na kawałki i poskładać od nowa na porządnych częściach. Choćby po to żeby udowodnić bojom, że można zrobić dobrą replikę, kiedy się poważnie i z szacunkiem traktuje klienta.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...