Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stylizacja Barretta M99 na M95


Recommended Posts

Witam,

chciałbym się podzielić wrażeniami jakie odniosłem podczas przeróbki barretta z modelu 99 na 95.

 

Uwaga, prace wykonywane w domu, bez specjalistycznych narzędzi i przyrządów. Zdjęcia robione telefonem i laptopem (jak się dało :P ).

 

Wasze sugestie będą mile widziane a zwłaszcza w temacie wycięcia otworów wentylacyjnych z przodu body karabinu.

Blacha ma grubość ok 2mm więc wiertarką raczej za ładnie to nie wyjdzie...

 

Podczas prac, starałem się wyeliminować wszelkie chińskie niedoróbki typu, luzy, dziury, opiłki blachy itp.

Swojej przeróbki jeszcze nie zakończyłem, album będzie updatowany na bieżąco ponieważ jestem już blisko zakończenia prac.

 

Pozdrawiam i miłego czytania/oglądania :icon_biggrin:

 

https://picasaweb.google.com/117441634467029057569/PrzerobkaM99NaM95?authkey=Gv1sRgCI7B--rhkYfNtAE

Edited by babski
Link to post
Share on other sites

Świetnie Ci to wyszło. Ale lufa rzeczywiście powinna być dłuższa, przynajmniej wg. mnie. :p

 

Już kolejna osoba o lufie wspomina, aż tak źle wygląda??

Ciężko raczej dorobić lufę zewnętrzną z takimi żłobieniami na niej...

Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy, pomyśli się o lufie ;)

Pozdro

Edited by babski
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mały update związany z wykonaniem otworów ( patrz album). Jako że zejdzie mi około 4-5 dni z tym, najbliższy update dopiero w przyszłym tygodniu...

Pozdro

 

EDIT:

 

Prawie finalny update w albumie :)

Tak będzie wyglądał jak przedstawiają ostatnie 3 zdjęcia.

W przyszłości planowane kosmetyczne zmiany (magazynek,ładownice nabojów,jakaś baka policzkowa,osłony gniazda maga), które również zamieszczę w tym temacie.

Niestety foty bez systemu :/ Jak wróci od Dextera machnę foty kompletu :D

Mile widziane komenty :P

Pozdro

 

P.S. brakuje tej 'edyty' :/

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Adi-dzięki bardzo ;)

 

Xyanex-krytykę szanuję o ile nie jest bardzo natarczywa xD

 

Oczywiście pod kątem prostym, ale jest jedno ale...jesli będzie pod prostym to będzie zawadzał o rękę podczas strzału. Przechylony już nie... Myślę że nie jest to bardzo uderzające po oczach, jednak zgadzam się i planuję jakoś to zmienić...

 

Co do nitów zeszlifowałem ile mogłem, na tyle aby te główki nie puściły blachy :/

Ale pracuję i nad tym; będą listwy/prowadnice na nich które będą "trzymać" naboje .50cal...

 

Dlatego napisałem że skończony w 99% ;D

 

Co do całości tematu, to może źle zatytułowałem...Powinienem dodać "stylizacja m99 na m95" bo z racji magu, ładownic i baki policzkowej nie będzie to wierna kopia m95 ^^

Mnie się podoba, lepszy niż chiński m99.

 

Dzięki za krytykę, zwracanie uwagi, pochwały...Bardzo mi miło.

 

Pozdrwiam.

 

P.S. Jeśli coś nowego dojdzie dam znać w temacie i zaktualizuję album.

Link to post
Share on other sites

Nie dało by się w osłonie zrobić wgłębień na główki śrubek i skręcić ich jakoś?

Nie mogą iść śruby ponieważ jest tam kluczowa część body, która w razie czego może być zdemontowana. Po 2 przeszkadza śruba montażowa która trzyma body i "wnętrzności" ze sobą...Chciałem to tak zrobić jak myślisz ale niestety nity okazały się najmniejszym złem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wygląda genialnie, szkoda tylko, że ten mag taki krzywy, bardzo rzuca się w oczy.

 

Całość szara, czy może będziesz oksydował? Jak iść na całość, to na całość ^^

 

Chwilowo zostanie jak jest (kolor) ... Czekam na bebechy ;/

 

A kwestię maga- może- zostawię przyszłemu nabywcy.

Edited by babski
Link to post
Share on other sites

Można poprosić o nazwę tego specyfiku? Do ilu sie tak mniej więcej rozgrzewa? Idzie się o to poparzyć ?

 

Nazwy nie podam bo pudełko w koszu. Na tubkach napisane: składnik A 5211 , składnik B 5200.

Temperatura na grubym kawałku blachy taka sobie ok. 60 stopni...Cieńsze i mniejsze kawałki nagrzały się szybciej i mocniej...o blaszkę oparzyłem się lekko, natomiast w klej nie wsadzałem palucha ( az taki ciekawski nie jestem :cool: ).

Link to post
Share on other sites

Możesz wrzucić zdjęcie? Łatwiej będzie mi tego szukać.

Obecnie nie da rady. Jak mi lap wróci z naprawy, wtedy tak :)

 

Ale tu masz chyba to samo http://www.kleje-szu.pl/zastosowania/kleje_specjalistyczne/konstrukcyjne.html

6 od góry.

 

Tylko ja miałem tubki a tu jest strzykawka dwuskładnikowa...

 

Zamykam. Linki do zdjęć padły, a bez nich temat nie ma sensu. Autor niestety też już ich nie posiada. Jeśli ktokolwiek posiada zapisane te zdjęcia, proszony jest o kontakt z moderatorem przez PW.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...