Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD AEG [Cyma CM.057]


Recommended Posts

  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Krakmani powiedzieli, że zębatki muszą być dedykowane (4 sztuki), sprężynę 140 wytrzymuje i mocniejsze też powinien ale to większe ryzyko. Coś czuje że naprawdę wiele trzeba by w niego wydać by bił osiągami stockowego kałacha cymy z dobrą precką.

Link to post
Share on other sites

Grzebałem w tym gearboxie i musiałem na start wymienić tłok (stockowy poszedł na m130). Wstawiony został oryginalny od RS - jest niestety nieco krótszy ale zębatka łapie tłok (dla spokoju ducha można wstawić dystans pomiędzy gł. tłoka i tłok). Wymieniłem ponadto gł. tłoka na elementa (zostawiłem metalowy klocek wewnątrz tłoka) i wstawiłem sprężynę sp150. Wymieniłem także silnik ale podejrzewam że trochę na wyrost bo stockowy neodymowy powinien dać radę. Dało to wyniki jakieś 520 fps (ale podobno na innym chrono dawało 540fps) na stockowej gumce i lufie. Na razie zestaw chodzi. Mosfet także dało się wcisnąć ale ilość miejsca nie rozpieszcza.

Link to post
Share on other sites

Kupiony w GF, robiony przez Whiskiego, na M140 Guardera mam stabilne 530 fps

Stokowy zasięg to 60m

Zasięg po modyfikacjach - 80m

Ogólnie plusy: kultura pracy porównywalna z V7 (GB na 4 zębatkach pracuje bardzo kuluralnie, żadnych zgrzytów czy pisków jak w Cymowskich V3)

 

Ogólne minusy:

1. nie pasują magi od A&K, dostępne są tylko magi od Real Sworda, ale nie są tanie (w Polsce ok 130PLN/szt, w HK 30 USD + koszty przesyłki)

2. Jakość drewien jest poniżej krytyki, drewno jest miękkie, na froncie już po wyjęciu z pudła wyszczerbiło się w kilku miejscach od samego macania. Kolba wygląda jakby ją głodny chińczyk obgryzł zębami.

3. Brak tanich części zamiennych

 

 

Co było robione poza wsadzeniem sprężyny M140 - szczerze nie wiem i nie interesuje mnie to - ma działać bezawaryjnie i Whisky mówi ile to będzie kosztować - kontakt do niego na PW.

 

Pasuje bateria Stick Lipo 11,1V 1600mah ale na nic więcej we froncie mie ma za bardzo wtedy miejsca. Pasuje listkowa bateria lipo 11,1V 1200mah, do tego mieści się mosfet.

 

W porównaniu z M14 TM (560fps na M150) - m14 TM to m14 TM, na M150 jest zasięg 100m, ale wymagało to wpakowania w zestaw promyka ok 1200 zł.

W M14 kuleje ergonomia, SWD pod tym wzdględem lepiej się składa do strzału. Zasięg w SWD ma się nijak do zasięgu w M14TM, ale przynajmniej nie będę dziurawił ludziom chińskiego oporządzenia :p

 

Jak macie pytania to pytać tu lub na PW.

Link to post
Share on other sites

W porównaniu z M14 TM (560fps na M150) - m14 TM to m14 TM, na M150 jest zasięg 100m, ale wymagało to wpakowania w zestaw promyka ok 1200 zł.

W M14 kuleje ergonomia, SWD pod tym wzdględem lepiej się składa do strzału. Zasięg w SWD ma się nijak do zasięgu w M14TM, ale przynajmniej nie będę dziurawił ludziom chińskiego oporządzenia :p

 

Jak macie pytania to pytać tu lub na PW.

 

Mówisz o zasięgach maksymalnych?

Link to post
Share on other sites

Możesz coś więcej powiedzieć kermit jaki dało ci to zasięg ?

 

Przy stockowej lufie i gumce o zasięgu i celności ja bym nie mówił - pewno niezbyt precyzyjnie i daleko strzela.

Co do przestrzeliwania to niestety nie miałem okazji tego zrobić ale skoro nie wróciła do mnie replika na poprawki to widać właściciela to satysfakcjonuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Trochę czasu mineło od ostatniego postu. Tuningował może ktoś jeszcze cymke?

 

Planuje do swojej wpakować M160 i myślę jaki tłok wybrać. Oryginał od RS czy np alu do PSG-1 od systemy?

 

Nie wie ktoś czasem czy będzie pasował tam komplet cylindra głowic i dysza od SWD RS?

 

Wg gunfire te części nie sa kompatybilne ale może w przypadku całego zestawu by pasowały?

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...