Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD AEG [Cyma CM.057]


Recommended Posts

Jako że mam mało roboty dzisiaj w pracy to zamontowałem sprężynkę M140 SHS do 100% stockowego GB.

 

Dało mi to 545-550fps. Jak dojdzie precka i lepsza gumka powinno być ok 560 a przy M150 ok 600fps.

 

600fps to mój cel więc nie powinno być tak ciężko to osiągnąć.

 

Dodatkowo dla narzekających na bakę w tym SWD.

 

 

 

Żeby zmienić jej kąt wystarczy wywiercić dwa otwory (zanaczono na czerwono na obrazku). Max 5min pracy.

 

7e309e5176435de6med.jpg

 

70329faf0bd314c5med.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Zamontowałem dzisiaj lufę Ultimate 650mm i gumkę ultimate 50st.

 

Testowałem te części wcześniej w szturmówkach i byłem zadowolony z celności oraz zasięgu.

 

FPS-y skoczyły do 560-565 więc jest nieźle. Trzeba będzie przetestować to w polu tylko nie ma czasu. Może się uda za 2 tygodnie w weekend.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

 

Nie.

 

 

Pytanie do właścicieli (choć w sumie nie tylko). Jakich baterii używacie w tym SWD i czy musieliście wyciągać bezpieczniki żeby weszła?

 

Retaliator polecił mi taką baterię: http://gunfire.pl/product-pol-1152193807-Akumulator-FIREFOX-11-1V-1200-20C-LiPo-3-modulowy.html i prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie aby cokolwiek innego dało się tam wcisnąć. Miejsca jest strasznie mało, ale zasadniczo właśnie tę baterię da się upchnąć. Chociaż w moim przypadku muszę to robić w domu bo jak pojedzie się gdzieś na strzelankę i próbuje założyć batkę na miejscu to trwa to 15 razy tyle.

Co do bezpiecznika też myślałem o jego demontażu ale ostatecznie zostało mu darowane. Być może jego usunięcie poszerzy wachlarz możliwych do zastosowania akumulatorów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam.

 

Pytałem w temacie o RS, spytam i tutaj.

Czy ktoś z Was ma może zatrzask pokrywy komory zamkowej (receiver cover pin) produkcji RS lub Cymy (czy też inny pasujący; CA i A&K nie pasują) na sprzedaż lub wie, skąd takowy można wytrzasnąć? Wszelkie oczywiste możliwości już wyczerpane (właściwie wszystkie sklepy w Polsce sprzedające SWD Cymy lub RS). Tutaj fota, na której jest ta cześć widoczna po lewej stronie u góry: http://img152.imageshack.us/img152/2285/cimg39527610972.jpg

 

Pozdrawiam,

Lao

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jak tuningujecie swoje SWD t odo nowych tłoków wkładacie ten klocek co był w stockowym tłoku czy samą nową sprężynę?

Bo przecież nie da się włożyć łożyskowanej głowicy tłoka i tego klocka, a łożyskowanie to nawet nie 1/1 długości tego klocka.

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Witam wszytkich

Mam cymke SWD i jetem dość zadowolony.

Obena konf to:

M150 Guarger

precka 6.02 650mm Guarger

tłok wzmocniony przedłużny

celownik PSO-1 replika

cichagłowica tłoka

MosFet

bat 9,4V

 

"Kupiłem przedłuzony tłok "Big Dragon - Tłok Long - SR25, L85 - Full Metal Teeth" niebieski z metalowymi zębami , spiłowałem jedną stronę zębów tak by był niesymetryczny jak w orginale (trochę pracy i dopasowywanie bo nie może się zacinać na dolnych zebach koła ) , w drodze prób i błędów wymieniłem głowicę tłoka na wyciszoną po to by tłok w pozycji spoczynkowej właściwie się zazembiał (wyciszony jest odrobinę dłuższy) dałem jeszcze podkładkę miedzy głowica a tłok by zeby tłoka nie wysuwały się z prowadnicy.

Dziś plnuję zamontowanie doszczelnionej głowicy V6 Ultimeta ASG .

 

Na razie mam jakiś 560 fps

zasięgi na 0.4g

max ok 100m

skuteczny 80m strzał do blaszanego obiektu

pewny 60m 1:1 przeciwnik odczuwa

 

GB wytrzymuje M170 ale za wolno zbiera się slinik.

obecnie mam bate 9.4V i założyłem MosFeta

elektryka w tej replice jest słaba należy wyminić okablowanie

i koniecznie MF bo stycznik się przypali

za bardzo grzeją sie złącza i kable

Być może wymienię batę n 11,1V LiPo

 

Poza tym należy zrobić kilka młych poprawek :

- wkleić nakrętki z ząbkmi do drewna kolby , srub mocujacych kolbe do szkieletu metalowego komory na GB

- sprawdzić i odegniąć sprężynę na której opata jest szczerbinka z podziałką zasiegu

- sprawdźić pin zatrzask mocujący przednie okładziny drewniane ( tam gdzie bata) moj był za miekki wstarczy go zahrtować można w oleju

- kolejną sprawą jest mały pin blokujący wewnętrzny sprężynowany docisk baty- taki trzpien na spęzynie nad lufą pod przednimi okłądznami .W rurce nad lufą jest mały pin wykonany ze zwiniętej blaszki. Lubi się wysunąć. Zaklep go od srodka małym gwoździkiem to trochę poszerzy jego srednice ale wystarczy by go zaklinować

- sprawdzić zamocowanie BAKI lubi się odpiąć

 

miłej zabawy

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja tylko wtrącę, że gb SWD Cymy (i pewnie RSa) to najlepiej składający i rozkładający się GB z jakim miałem do czynienia. Wystarczy lekko przytrzymać jednym palcem i voila. A np v.7 G&G czy SWD CA to masakra - wszystko leci w różnych klierunkach, wylazi ze szkieletu. Masakra.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Gentelmans... czy na M130 lub M140 szkielet nie będzie miał problemów? Jaki tłok i silnik by na to upchnąć?

 

co trzeba wymienić by osiągnąć stabilne FPS na M140? Tak w granicach 350zł? Najważniejsza dla mnie jest kultura pracy. Jeśli to za mało kasy to ewentualnie może być M130.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...