Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD AEG [Cyma CM.057]


Recommended Posts

NIGDY W ZYCIU aluminiowej glowicy do mocnej sprezyny! Widziales kiedys GB do m249? jest duzo grubszy a I tak peka przy glowicy ali. Mam I SWD I minimi, wiec wiem co mowie. Kup dobra glowice poliweglanowa, mozr byc systema guarder, ba, u mnie nawet SHS smiga jak trzeba. Mam sp 155 u siebie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A słowo "płaska" to przestało istnieć?

Ciężkie, aluminiowe zestawy wywołujące większe obciążenia nie wygrają z MOCNYMI (a te swoje kosztują) lekkimi. Ale taka jest moja szkoła, jak ktoś wkłada aluminiowe młotki to już jego sprawa.

Rozmawiamy o róznicy 3-3,5g. To raczej nie spowoduje "młotka". Plastikowe głowice niestety pękają - nawet te mocne.

Ja mam plastikową płaską z guardera pod M155 elementa + sorbo pad i działa :icon_smile: Jak narazie jedyna awaria jaka była to wyrwało mi ząb z zębatki tłokowej, nawet gdzieś w temacie pochwaliłem się zdjęciem :icon_biggrin: A aluminiowa głowica tłoka aż tyle nie waży... Inaczej jakby ktoś włożył cały aluminiowy tłok, wtedy można by się zastanawiać nad sensem tego zabiegu :icon_smile: Ja wole plastikowe tłoki i ich głowice, jednak aluminiowe też montowałem i nie są jakimiś masakratorami, nawet na v2 :icon_smile: Tak jak napisałem... inaczej jest z aluminiowym tłokiem :teethh:

Guardery niestety pękają - i to na dużo słabszych sprężynach: http://imgur.com/GLQ2Eog

 

Całego aluminiowego tłoku by raczej nie włożył - bo nie ma takich w aktualnie w sprzedaży. Wątpię ,żeby systema do PSG-1 pasowała.

Jeśli jest idealna komprecha - i tak jak piszesz - tłok cały nie jest aluminiowy - to oczywiśćie nie ma żadnego problemu.

 

NIGDY W ZYCIU aluminiowej glowicy do mocnej sprezyny! Widziales kiedys GB do m249? jest duzo grubszy a I tak peka przy glowicy ali. Mam I SWD I minimi, wiec wiem co mowie. Kup dobra glowice poliweglanowa, mozr byc systema guarder, ba, u mnie nawet SHS smiga jak trzeba. Mam sp 155 u siebie.

?! Naprawdę nie wiem co napisać...I nie wiem ,czy to do mnie - ale obstawiam ,ze tak. DZisiaj wszyscy pakują wszędzie aluminiowe tłoki i co tylko się da, nawet pod M130, a Ty wyskakujesz ,że alu to nie pod mocną spręzynę ? Myślę ,że gdyby ktoś wyskoczył z stalowymi tłokami i głowicami - to by ludzie je wykupywali...

Duuużo M249 lata na aluminiowych głowicach. Pytasz mnie ,czy widziałem GB do M249 ? :) Dobre :)

Nie. M249 nie pęknie na metalowej głowicy, nawet na aluminiowym tłoku - wszystko pod warunkiem, że jest dobrze poskładane - bo jak nie będzie , to rozsadza i szkielety KWA. i aluminiowe, m249 i obite blachami.

 

Ciekaw jestem ,czy tłoki też wsadzacie - rozsądnie - plastikowe (dobre), czy pakujecie z metalowymi zębami ?

Link to post
Share on other sites

Oj, oj, rozpętała się burza na kanwie mojej repliki... :icon_cry:

Ponieważ nie znam się na tym, jedyne co mogę powiedzieć, to jeszcze nigdy nie zawiodłem się na tym co mi włożył do repliki White, więc i tym razem jestem pewien, że będzie dobrze. :icon_cool:

Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem ,czy tłoki też wsadzacie - rozsądnie - plastikowe (dobre), czy pakujecie z metalowymi zębami ?

 

Plastikowy z CA(3 stalowe zęby) ~~ 6k kulek, po czym uznałem że wymienie sobie go na RSa(o ile pamiętam też 3 stalowe zęby), jak narazie 4k kulek na m155 i nie walnął narazie. Tłoków to ja teraz mam w zapasie (CA żółty, RS, cyma) Od początku strzelam na tej czerwonej płaskiej głowicy tłoka z guardera, zobacze kiedy popuści :icon_smile:

 

W dniu dzisiejszym ma przebieg repliki to jakieś 10k :teethh: Ciekawe jak to robią na komisie że snajperki mają przebieg 50 kulek :icon_biggrin: Więcej mi zeszło na ustawienie hop upa i lunety :teethh:

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym ma przebieg repliki to jakieś 10k :teethh: Ciekawe jak to robią na komisie że snajperki mają przebieg 50 kulek :icon_biggrin: Więcej mi zeszło na ustawienie hop upa i lunety :teethh:

Ciekawe jak to ludzie robią że 20-letnie zajechane BMW z niemiec mają po 130 tys. przebiegu...

Edited by Winiacz
Link to post
Share on other sites

Serwisowałem regularnie SWD RSa, którego klonem jest GB Cymy.

Replika chodziła na SP170. Stockowej PŁASKIEJ aluminiowej głowicy i ALUMINIOWYM tłoku Systemy do PSG1.

Chodziła tak przez 5 (PIĘĆ) lat. Regularnie wymieniałem sprężyny na nowe. Raz silnik. Trzy razy stalowy ząb tłoka aż wyfrezowałem z twardszej niż systemowska stali.

I dalej chodzi.

Dziękuję. Dobranoc.

 

Także popieram białasa zwanego White_PL.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam kupiłem niedawno te SWD i chcę zmienić głowicę tłoka i cylindra na wyciszoną mógłby mi ktoś podpowiedzieć taki zestaw ale z osób które mają taką replikę u u nich działa bo sporo czytałem tu po tematach i są rozbieżności w rodzajach pasujących głowic a mam ograniczony budżet (tak ze 100zł+- ). Z góry dziękuje preckę kupiłem KM-Head 650m myślę że będzie ok tylko mam zagwostkę z tymi głowicami jeszcze

Edited by Cinek53
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Po długich rozmyślaniach i wahaniach zdecydowałem się w końcu, że pragnę położyć łapki na swd od cymy. Jest jednak problem - brak mi wystarczających umiejętności, doświadczenia oraz cierpliwości aby podjąć się modernizacji tej repliki.

I tu jest moje pytanie: kto był by w stanie zająć się tą repliką dla mnie? Zależy mi na osobie z doświadczeniem i godnej zaufania.

Będę wdzięczny również za polecenie mi kogoś, na kim się nie zawiedliście.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Po długich rozmyślaniach i wahaniach zdecydowałem się w końcu, że pragnę położyć łapki na swd od cymy. Jest jednak problem - brak mi wystarczających umiejętności, doświadczenia oraz cierpliwości aby podjąć się modernizacji tej repliki.

I tu jest moje pytanie: kto był by w stanie zająć się tą repliką dla mnie? Zależy mi na osobie z doświadczeniem i godnej zaufania.

Będę wdzięczny również za polecenie mi kogoś, na kim się nie zawiedliście.

 

Pozdrawiam

 

White, ostatnio tuningował mi nowiutki SWDS, nie mam zastrzeżeń i masz Go na wyciągnięcie ręki... :maniak_OK:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Widzę że z głowicą tłoka i cylindra w wersji wyciszonej nie znajdę podpowiedzi...

Nie ma na razie głowic cylindra do tej repliki - pozostaje stock, lub zamówienie u tokarza - koszt ok 100zł. Wsadzenie wyciszonej gł. tłoka, do płaskiej cylindra spowoduje momentalne zniszczenie "zderzaka" gł. tłok - co może doprowadzić do większej awarii.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

WItam! Pytanie mam. Ma ktoś komorę hop up od RS na sprzedaż?

 

Jestem już po praktycznie kompletnym tuningu (1. tuning robił Whiski tj:

1)wypodkładkowanie zębatek,

2)wymiana i doszczelnienie dyszy,

3)wymiana głowicy tłoka,

4)wymiana spręzyny na sp 140/150

5)nowe smary,

6) uszczelnienie układu cylindra,

7)montaż MOSFET i kabli niskooporowych,

8) hop up i dystanser.

9)Lufa precyzyjna.

10) lipo 11.1v 1400mah

Wynik 560 fps :)

Poszedłem strzelać. Zaje*iście. 80+ metrów rozrzut kartki a4. ( Guarder 0.36 brązowe)

 

Pojechałem na obóz myśląc że przy szpanuje fhui dobrym sprzętem jednak jakie wielkie było moje zdziwienie gdy kulki spadały na 20 metrze WYRAŹNIE podkręcane w dół. Na szczęście był tam serwisant (Jezus) który rozebrał replikę i stwierdził że:

 

1) mam nie wymienioną gumkę hop up. W środku śmieciowy czarny stock.

.Zadzwoniłem do Whiskiego zapytać czy możliwe że się pomylił. Po prostu zapomniał zmienić czy coś. Ale twardo twierdził że nie na pewno wszystko zrobił dobrze. Próbowałem się dogadać ale wmawiał mi że ten serwisant z obozu robi mnie w **uja. Trochę śmiesznie bo u niego to było zrobił dobrze. Ale jak widziałem że na oczy że Jezus wyjmuję stock gumkę to nie to nie prawda. Usunął mnie ze znajomych z FB zero odzewu.Po za tym incydentem muszę przyznać że cała reszta zrobiona solidnie i o ile umiał by się przyznać do błędu byłbym godnym polecenia serwisantem.

 

2) komora hop up pęknięta.

Skoro Whiski nie chciał mnie znać to trudno. Wysłałem do Jezusa. Chciałem wymienić komorę na RS'a i gumkę na Red Wolfa ale brak dostępu do komory. Nawet z Czech próbowaliśmy. Gdyby ktoś mógł mnie poratować.. nie chcę wkładać z powrotem CM żeby mi pękła. Chyba że ktoś zamawiał by coś z Tajwanu/Japonii i mógłbym się pod zamówienie dołączyć ?

 

BTW. Prawdopodobnie po wymianie tej komory będę zmuszony sprzedać mojego potworka wie ktoś ile za niego dostanę? Mam faktury z tuningu wszystkie paragony od batek itp. A sprzedaję ponieważ wyjeżdżam do UK a tam są duże komplikacje i restrykcyjne przepisy. Po za tym trzeba mieć 18 lat ^^ 17 im nadal nie styka.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Witam, wymieniam tłok w moim swd, kupiłem ten:

http://azteko.pl/shs-wzmocniony-tlok-z-18-stalowymi-do-sr25-p-1817.html

Przyszlifowałem zęby, ale mam z nim problem, mianowicie na mocniejszej sprężynie (ok. M150) słychać tylko zgrzyt, zębatki się kręcą, bo dysza pracuje, ale tlok się nie rusza. Przy wsadzeniu M130/120 replika strzela bezproblemowo. Głowica POM plastik Ultimate, prowadnica łożyskowana i nie łożyskowana, tlok jak z linku. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

 

Tapnięte. Bo mogę.

Edited by pan kozaq
Link to post
Share on other sites

Witam, zastanawiam się ostatnio nad zakupem tej repliki i tu pojawia się moje pytanie: czy jest możliwość wsadzenia do niej Mancrafta oraz czy opłaca się to bardziej niż zostawienie elektrycznego zasilania i włożenie kolejnego 1000/1500zł w upgrade? Chciałbym, aby była to replika dla strzelca wyborowego niż dla typowego snajpera, ale zależy mi na dobrym zasięgu i celności.

Link to post
Share on other sites

Z racji że tlok doszedł do wniosku, że nie będzie współpracował i sobie pękł, zamówiłem niebieski guardera do psg1,może na tym ruszy :-F

Czy znalazłaby się dobra duszyczka która podpowie jak dokładnie poskładać selektor? Bo część odpowiedzialna za blokadę spustu się luźno kręci i chciałbym po uprzednim prawidłowym ustawieniu potraktować ją kropelką. Ktoś pomoże?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam Serdecznie

Nie mogłem się powstrzymać i zakupiłem SWD na dzień dobry wymieniłem gumkę hop-up i lufę na promyka 6,03 mm osiągami jestem pozytywnie zaskoczony , wykonanie również super, słyszałem narzekania na drewniane łoże ale wystarczyło je porządnie polakierować i będzie skutecznie zabezpieczone przed uszkodzeniami.

Czy ma ktoś namiar na Whiskiego ? potrzebuje porady odnośnie tuningu.

 

Panowie jakaś pomoc z kontaktem ?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...