Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD AEG [Cyma CM.057]


Recommended Posts

Nie ma możliwości wsadzenia tu Mancrafta.

Oj Panie, nie tak do końca. Przerobione pdik dało by się wstawić.

 

Czy ma ktoś namiar na Whiskiego ? potrzebuje porady odnośnie tuningu.

 

Panowie jakaś pomoc z kontaktem ?

 

A kto to jest Whisky? Może chodziło ci o kolegę White? Bo on składał ludziom gb swd.

temat tuningu jest dosyć dobrze opisany w tym wątku, a nie ma też jakoś dużo, poczytaj.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oj Panie, nie tak do końca. Przerobione pdik dało by się wstawić.

 

Mendi, mógłbyś dać namiar, gdzie taka operacja się udała? I chodzi ci o sdika (chyba raczej nie), czy o pdika? Jestem ciekawy, jak wyglądał taki custom i jak bardzo drastycznych przeróbek wymagał.

W każdym razie, dedykowanego mańka pod SWD nie ma.

Link to post
Share on other sites

Mendi, mógłbyś dać namiar, gdzie taka operacja się udała? I chodzi ci o sdika (chyba raczej nie), czy o pdika? Jestem ciekawy, jak wyglądał taki custom i jak bardzo drastycznych przeróbek wymagał.

W każdym razie, dedykowanego mańka pod SWD nie ma.

Ależ proszę bardzo http://forum.wmasg.p.../page__st__1000

post #1007

Dedykowanego może nie ma, ale można sobie domowymi środkami przysposobić. U mnie to hula od kilku ładnych miesięcy, w maju rok będzie.

Skoro do sprężyniaka się dało, do do aega też powinno, bo to sama pneumatyka na wężykach, bez elektroniki. Do swd aeg mogło by podejść nawet gotowe pdikv2, tyle że trzeba by pewnie wymiar tych płytek bocznych zmienić, by spust wpasować odpowiednio w body.

Link to post
Share on other sites

Mendi, bez obrazy, ale o twoim SWD wiem i to dobrze. Jednak SWD Cymy to inna konstrukcja, inna komora, inne magazynki (chociaż te dwa ostatnie fakty nie robią zbytniej różnicy. To, że dzięki rzeźbieniu może odałoby się tam wpakować pdika, dzięki ogromowi miejsca, nie świadczy, że da się to zrobić, póki ktoś nie przedstawi gotowego dzieła, lub chociaż projektu.

Link to post
Share on other sites

Witam

Whisky czy White bez różnicy potrzebowałem porady i temat znam przeczytałem wzdłuż i wszeż, co do tuningu.

W moim SWD wymieniłem:

Zebatki na wzmocnione RS

Tłok robiony na zamówienie

Głowica tłoka SHS

Doszczelnienie i Podkładkowanie

Spręzyna Guarder 150

Mosfet + okablowanie

Lufa Promyk 650 6,03

Gumka G&G zielona

Łożyska SKF

Silnik

Body GB hartowanie + roz chartowanie + Hartowanie + powłoka do stępli (ktoś kto bawi się w temacie wie o czym mówie)

W dniu dzisiejszym po oddaniu około 400 strzałów wsio ok

Zasięg 70 m kartka a5 80 m a4 80 - 100 m człowiek i kulki spadają nie wiem ile to FPS bo nie mam sprzętu do pomiaru :(

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Helloł

Moj SWD-ziak kupiony zaraz po ukazaniu sie w GF, dziala bez problemow.

Ma wymienione kable na niskooporowe i mosfet, batka w kolbie 11,1 3200mAH , lufa KM-Head 550mm i m160 Guardera, reszta czysty stock, żadnych glowic, tlokow, dysz, po co?

Mam 620-630 fps a na kulcach 0,36 jest 85-90m skutecznego zasiegu.

Koszt tuningu to 400zl za precke, i pare zl za springa.

Robocizna wlasna. Satysfakcja gwarantowana. A karabinek juz przerobil kilkanascie workow kulek.

Edited by oseet
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zdecydowanie lepiej dozbierać do km-head'a albo promyka 6,03. Też się wachałem pomiędzy guarderem/promykiem i nie żałuje ani złotówki z wydanych 400 na precke.

 

 

Tuning tej repliki jest dość tani, wystarczy lufa, gumka, spring SP150 i lipo 11,1V. Taki set daje 555-570fps i 90m skutecznego zasięgu ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Potwierdzam co Oset napisal wstawiłem sp 160 guardera reszta w gearboxie Stock prócz zebatek. Lufa PDI 6.01 batka lipok 11 tylko taka naciągnie sprężynę. Moc 600 fps zasięg skuteczny na 0,4 g kulkach 100 m. Nic tylko leżeć i strzelać

Edited by ShadowPL
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

To może ja pochwalę się swoim secikiem w moim SWD :)

 

-Lufa Prometheus 6.03 650 mm

-Komora hop up stock + nowy dystanser typu "H"

-Guma hop up Prometheus Straight (niebieska)

-Dysza SHS od Mp5 (złota,skracana i założony gumowy o-ring na kołnierz komory hopa)

-Szkielet GB stock

-Cylinder LMG Ultimate

-Głowica Cylindra- Robiona na zamówienie (podobno z Czech) Aluminiowa doszczelniona, założone sorbo

-Tłok SHS 19 zębów stalowych (żółty)- zęby zeszlifowane, aby paswał

-Głowica tłoka płaska aluminiowa Deep FIre

-Zębatki Stock, na łożyskach kulkowych

-Sprężyna SP 160 Guardera

-Kable niskooporowe+ Mosfet Gate Nano SSR

 

Wynik: 585 fps, co w zasadzie trochę mnie dziwi biorąc po uwagę, że na stocu podobno ludzie mają po 600... Jakieś rady co może być przyczyną takich wyników?

 

PS.

Czy ktoś z posiadaczy wie może czy cylinder SWD od Real Sworda pasuje do szkieletu SWD od Cymy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

jest shsa tylko bardzo precyzyjnie ja trzeba zjechać po długości najlepiej na cnc.

Poza tym jestem w kontakcie z Real Sword w sprawie zakupy wzmocnionego gearboxa co wytrzyma 170 i jest perfekcyjnie doszczelniony za około 1 miesiąc będzie można u nich zamówić cena jeszcze nie znana :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moja dysze shs "precyzyjnie" opierniczyłem pilnikiem i wszystko śmiga szczelność jest także cnc jest zbędnie, co do szkieletu mam dwa lata m150 na stock tłoku z klockiem i alu głowicą depfire zero jakichkolwiek śladów użytkowania, szkielet wytrzyma spokojnie i m160 gorzej z zebatkami bo nigdzie niema zamienników.

Link to post
Share on other sites

Ciekawa i zastanawiając rzecz- śruby z obu boków komory hop up- kiedy spróbowałem dokręcić je na "max" zauważalnie spadła moc repliki.

Brzmi to absurdalnie ale po ich delikatbym odkreceniu replika dostaje troche powera- czy tak jest tylko u mnie czy już mam zwidy? :D

 

Link to post
Share on other sites

Leży i kwiczy osiowość, ja dokręcam śruby następującą metodą najpierw paluszkami do delikatnego oporu (a wymieniłem na normalne śruby z łbem pod krzyżak) potem po pół obrotu prawa-lewa-prawa-lewa i tak w kółko do wyczuwalnego oporu, Następnie 3-4 strzały kontrolne czy nie odrzuca komory HU. Jak nie odrzuca to zostawiam i gra

Link to post
Share on other sites

Może i racja, chyba bęe musiał jakiegoś weekendu pobawić się w doszczelnianie teflonem i taśmą teflonową... tak swoją drogą próbował ktoś zrobić flat hopa w tym modelu?

Mój serwisant stwierdził, że w tej komorze hopa flat nic nie da, ale osobiście zastanawiam się czy nie spróbować na niebieskiej gumce promyka i dystanserze maple leaf omega

Link to post
Share on other sites

gumka wystarczy zielony G&G albo Promyk obie ładnie kręcą. Ja na swojej przy kulkach 0,4 lufa PDI wykręcam 100 m zasięgu.

Cel Rozwieszona kurtka 10/10 wchodzi pięknie , Pogoda bezwietrzna no może coś tam wiało.

Miesiąc temu przy temp 2 stopnie z 90 metrów po 2 strzałach sciągnełem gościa w głowę bo tylko to wystawało. Pod koniec imprezy to ludzie się chowali jak szczury bo bali się wychylić.:D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...