Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD AEG [Cyma CM.057]


Recommended Posts

  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 months later...

Wiem jak to się nazywa i stanęło na tym że sprężynka jest za krótka i nie dało rady ja zahaczyć o jej blokadę, miałem sprężynkę z v3 trochę ja wygiąłem i działa przynajmniej w teorii. Jutro postrzelam ale wszystko powinno być ok sprężynkę jeszcze muszę skrócić. 0234ddf635ba2b79754a1992acea5839.jpg8539861b900eb05d83e1161fb41bbd62.jpg

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edited by Krzychu9978
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Trochę odkopię temat:

 

pytanie mam takie: czy magazynki od CM.057 pasują także do CM.057S?

 

Ktoś się może wypowiedzieć na temat wytrzymałości i budowy gearboxa w tych obu replikach - czy to jest to samo? Pytam pod kątem pózniejszego tuningu:)

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panie, Panowie, dwa pytania.

1. Jakie stosujecie zawieszenia do swoich SVD? Osobiście posiadam od niedawna SVDs i kombinowałem z dwupunktowym oraz jedno punktowym i średnio to wygodne.

 

W mojej opinii:

- Dwupunktowe zawieszenie - za każdym razem trzeba zdejmować replikę aby dobrze złożyć się do strzału. Kiepska opcja.

- Jednopunktowe - całkiem spoko, tylko jest duże obciążenie na bark/szyję ale nie ma problemów jak przy powyższym zawieszeniu. Wygodnie można zająć postawę strzelecką... no i uberkomandosi będą dziamgać "karabin wyborowy na jednopunkcie, phi!"

- Zastanawiam się nad trzypunktowym zawieszeniem - spełni swoją rolę jak dwupunkt przy zachowaniu możliwości złożenia się do strzału po rozpięciu fastexu. Nie posiadam obecnie trzypunktowego zawieszenia i stąd moje dywagacje.

 

Jeśli macie jakieś sprawdzone rozwiązania, to proszę o podzielenie się, ewentualnie jakąś fotką, jak to ustrojstwo montujecie w swoich "snajperkach"

 

2. Moc mojej cymy ok. 530-540 FPSów, muszę dokładnie przechronować. Od jakiej gramatury kulek powinienem zacząć testy przy takiej mocy repliki?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No to i ja rozpoczynam przygodę z swds od Cymy.

Prace serwisowo tuningowe obejmują:

  • podkładkowanie,
  • wymiana przewodów na niskooporowe razem z wtyczkami na t-deans,
  • smarowanie,
  • montaż mosfetu,
  • wymiana sprężyny głównej na SP 150 Guardera,
  • wymiana gumki na zieloną G&G,
  • wymiana dyszy na aluminiową uszczelnioną SHS,
  • wymiana baterii na Lipo 11,1V i około 2500-3000 mAh,

Na początek tyle-zobaczymy co z tego po pracach wyjdzie i ile to uzyska fps.

 

Może ktoś z obeznanych osób podsunie pomysł, co jeszcze ewentualnie można przy okazji zrobić?

 

W następnej kolejności wymiana lufy wewnętrznej na precyzyjną.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim, mam problem ze swoim svu. Konstrukcja GB jest taka sama jak w cm.057. Mój problem polega na tym że nie mam semi. Myślałem że jest to problem przerywacza, ale został wymieniony na nowy i dalej tak samo, kostkę także sprawdzilem. Sytuacja się delikatnie poprawiła po zmianie sprężyny na słabsza jest semi ale zdążaja się zacinki przerywacza/kostki stykowej. Zauważyłem że jeżeli dochodzi do zaciski to przerywacz blokuje je się w pozycji uniesionej. Jak złożę GB na sucho bez tłoka i sprężyny to wszystko pięknie działa.

GB jest po modyfikacji:

-przerobiony tłok shs niebieski

-sorbopad na głowicy cylindra

-doszczelniona dysza

-Głowica tloka ultimatum plaska

-sprężyna 150 tornado. Na 130 tornado działa semi ale potrafi się zaciac

- Gate merf 3.2 trochę się tu marnuje ale miałem wolny to włożyłem

- lipo trochę marne ale daje rade 11.1v 1300

- lufa promyk 650

-guma zielona gg

Edited by torba120
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam,

 

mam 2 pytania:

 

może ktoś polecić jakiś dobry, sprawdzony tłok? - udało mi się zmielić zęby w stockowym.

 

 

 

 

 

Druga sprawa to problem z silnikiem - silnik obraca się tylko w jedną stronę (niezależnie od biegunowości) i jest z nim problem, że akurat obraca się nie w tę stronę co potrzeba (w cm057 są 4 koła zębate i końcowe koło nie napina sprężyny, bo obraca sie w druga stronę :().

 

Ktoś miał taką sytuację? Jak sobie z tym poradzić? Wymiana silnika???

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

OK. A np tłok SHS ze wszystkimi zębami metalowymi się będzie nadawał po zeszlifowaniu zębów?

 

Mowa o takim:

 

http://allegro.pl/tl...7266255051.html

 

Zęby oczywiście sobie policzę, jak też przeszlifuję co trzeba.

 

Czy lepiej brać aluminiowy?

 

Pytam pod kątem trwałości :icon_smile:

 

No i z tym silnikiem - Uszkodzony!?

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...