Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
parkie

[Oficjalny] SWD AEG [Cyma CM.057]

Recommended Posts

No pewnie nie zaszkodzi powiercić otwory i nagwintować na większy gwint. Ja mam u siebie 2 otwory M4 i 2 M6 zrobione. M4 jako śrubki robaczkowe na imbus, a M6 normalne z łbem sześciokątnym i dokręcam kluczykiem płaskim 10. Trzyma to rewelacyjnie, jednak trzeba uważać, żeby nie przekręcić :D  Jak dobrze wymierzysz to po przycięciu śruba się chowa pod chwytem przednim (w miejscu gdzie chwyt jest wsuwany w obsadę szczerbinki jest takie zwężenie i mimo to się mieści).

Co do risów to się nie wypowiem - nie montowalem żadnych szyn, bo mi nie potrzebne.

Edited by Foton

Co do RISów:

Taka konwersja ma swoje źródło w amerykańskim rynku cywilnym i trzeba najpierw pojąć do czego ona może służyć.

Po pierwsze: czy cały front jest mocowany tradycyjnie, czy samonośnie? Jeśli to pierwsze to jest potencjalne ryzyko uszkodzenia lufy (zasada dźwigni). Jeśli nie to raczej nie ma czym się przejmować.

Po drugie: ta sama zasada dźwigni działa też na rozłożenie masy. Już fabrycznie cały karabin ciąży do przodu. Stąd też pytanie, czy jakiś chwyt przedni miałby sens? (ja na przykład trzymam za magazynek, mi jest tak wygodniej)

I po trzecie: taka konwersja z definicji została wymyślona, tak jak wspomniałem na początku, do strzelania cywilnego, czyli tarczowego, czyli jeszcze inaczej dwójnóg.

Przy założeniu, że konwersja nie wywiera żadnego nacisku na lufę ma to jakiś sens, ale bieganie choćby tylko na zwykłej kilkugodzinnej strzelance z przynajmniej dodatkowym kilogramem i to skrajnie z przodu nie wydaje mi się dobrym pomysłem.

Warto też dodać, że takie udziwnienia delikatnie mówiąc nie pasują estetycznie do Dragunowa ;)

Witam

Ostatnio po złożeniu repliki, zaczęła strzelac serią, ale tylko gdy są kulki w magazynku. Na pusto wszystko działa tak jak trzeba. Gdzie może być problem?

Witam ponownie!

Macie jakieś sprawdzone patenty na wyciszenie tego potwora?

Wiem, że to elektryk i nigdy nie będzie tak cichy jak czterotakt, ale może choć trochę da się zejść z decybeli.

Jaki mosfet polecacie do swd przy springu sp150 ? Lipo oczywiście 3s ;)

Zależy mi jedynie na zabezpieczeniu styków, może picossr3 ?