Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD AEG [Cyma CM.057]


Recommended Posts

Na allegro nokto_info wystawia cały czas nówki POSP, ale u nich musisz liczyć 1-2 kafle.

 

Tak to szukaj okazji, na przykład teraz jest na allegro POSP 6x42, ale wersja weaver (na szynę ris). Jeżeli zaopatrzyłbyś się w takie coś, to zestawik niczego sobie (ale do klasycznej optyki się nie umywa :icon_confused3:). Ten konkretny montaż jest niski i długi. Mógłbyś się ich zapytać, czy nie mają niskiego i krótkiego, bo lepiej by wyglądał.

 

EDIT: Patrz także na jakieś zagraniczne strony, nawet e-bay. Co prawda za wysyłkę trochę wybulisz i płacisz w innej walucie, ale ceny są tam mniejsze, np. gdy szukałem swojego PSO-1, to tam znalazłem kilka nawet za $100-150.

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie, jaka głowica cylindra pasuje do SWDka? Bo z tego co wyczytałem w temacie o zdjęciach replik snajperskich, jeden z użytkowników używa dyszy od MP5. Więc do wyboru zostaje mi tylko głowica cylindra.

Gumkę mam, spring od PSG-1 M150 o resztę się nie martwię.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

zastanawiam się nad kupnem SWD cymy, ale chciałbym zeby replika miała realny zasięg 80 m. Nie bardzo widzę się w roli zbrojmistrza dokunującegoi samodzielnych przeróbek, więc zadzwoniłem do serwisu gunfire.pl i dostałem taka ospowiedź:

 

sprężyna M150 Guarger

wymiana gumki HU na lepszą

bateria lipo 11.1V

 

amunicja 0,30g

 

czy myślicie:

 

że to wystarczy żeby mieć realne i celne 80 m?

 

i jak z wytrzymałością podzespółów?

 

z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam :) Panowie, sprawa wygląda następująco. Mam kontuzję kolana i przez to nie mogę się za bardzo wysilać w jakieś bieganie itp, a chciałbym się postrzelać i moje pytanie brzmi: Czy z tej cymki da się wycisnąć coś ciekawego? I tak pewnie zacząłbym się strzelać dopiero gdzieś pod koniec lutego i do tego czasu grzebałbym przy SWD. Lepszym rozwiązaniem jest to SWD czy SWD np od GFC z konwersją mancraft? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam :icon_smile: Panowie, sprawa wygląda następująco. Mam kontuzję kolana i przez to nie mogę się za bardzo wysilać w jakieś bieganie itp, a chciałbym się postrzelać i moje pytanie brzmi: Czy z tej cymki da się wycisnąć coś ciekawego? I tak pewnie zacząłbym się strzelać dopiero gdzieś pod koniec lutego i do tego czasu grzebałbym przy SWD. Lepszym rozwiązaniem jest to SWD czy SWD np od GFC z konwersją mancraft? Pozdrawiam.

1. zastanów się może nad innym hobby gdzie nie trzeba biegać - może znaczki...

2. jeśli koniecznie chcesz strzelać bez biegania - uderz na strzelnicę, w asg nikt ci specjalnie pod lufe wychodzić nie będzie, a sama profesja snajpera/strzelca wyborowego wymaga często więcej biegania niż przy szturmie;

3. czytaj temat i wyciągaj wnioski, no chyba że w gimnazjum jesteś - to będzie ciężko...

 

Mendi

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli jakieś bieganie w większych dystansach itp. Wiem, źle napisałem. Zresztą jakoś w kwietniu zacznę wracać do AS, bo z nogą będzie lepiej. Zastanawiałem się bardziej nad taką konfiguracją:

M150 Guardera

jakaś precka ( zależna od funduszy, które będę miał )

mosfet

lipo 11.1v

niskooporowe kable + deans'y

guma systemy czy inna?

tłok niebieski G&P do psg1/sr25 (ten ze zwężanymi zębami)

sprawdzał ktoś czy dysza od mp5 podchodzi? widziałem, że w RS działa.

Pozdrawiam :icon_smile:

 

Popatrz sobie w temacie co ludzie wkładają w swd aeg cymki, nie dywaguj co byś sobie zakupił i jak złożył, jak już chcesz się koniecznie bawić w "snajpienie" a konkretnie na swd, to zainwestuj w sprężynowe swd gfc - na stocku zapewni o wiele lepsze wyniki niż aeg po drogim tuningu, a w razie rezygnacji nie narazisz się na koszta wielkie

Mendi

Link to post
Share on other sites

Witam

Zamierzam kupić tę oto wintówkę :icon_wink: i pytanie... jakie osiągi w stoku ? bo czytałem cały ten temat i nikt dokładnie nie wyjaśnił

bo osiągi, w sensie generowana moc, są w opisie na każdym sklepie który to oferuje i zgadzają się w sumie? Zasięg jest różny, zależnie od użytych kulek i regulacji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bry.

 

Czy tłok CA pociągnie M150, czy może lepiej kupić ten z big dragona pomowy z pełną szczęką?

Głównie mi chodzi o to że Ca waży 13 gram a Big Dragon 21 :)

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6318&name=Big_Dragon_-_Tlok_Long_-_SR25,_L85_-_Full_Metal_Teeth#!prettyPhoto

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4009&name=CA_-_Tlok_Wzmocniony_-_LONG_-_CA25#!prettyPhoto

Link to post
Share on other sites

Już lepiej ten z 3 zębami. Szczerze mówiąc to pełne uzębienie ze stali odrzuca na myśl o ew. kosztach wymiany zębatek. Zawsze lepiej jak to tłok się zniszczy a nie zębatki. Coś jak słynny stalowy tłok do sprężynowego SWD kolegi J.- co z tego, że mocny skoro cierpi na tym droższa część mechanizmu?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jestem w trakcie tuningu 3ciego już SWD od CYMY, wszystkie robię na SP140.

Co moim zdaniem trzeba zrobić?

-Tłok zostaje (SP140 to dla niego mały spacerek)

-Zakładam łożyskowaną głowicę tłoka (tak, da się)

-Dedykowana uszczelniona dysza (Tak dorabiam takowe - info via PW)

-Dobre ustawienie zębatek, dobre smary, doszczelnienie standardowej głowicy cylindra

-lufa Guardera 650mm i gumka (przezroczysty Madbull) - jako jedyny trzymał mi FPSy i dobrze kręcił

-Mosfecik od Gate'a + kabelki modelarskie

 

Wynik? 570 FPS (na lufie ultimate nieco mniej)

 

Jeśli macie pytania, śmiało na PW czy gg (9500097)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam wsadzone w swoje SWD :

M150

zmieniony tłok na shs z 19stalowymi zębami(wymagał przeróbek i podkładkowania)

całość dobrze uszczelniona

wymienione okablowanie na niskooporowe ze stykami T deans, wywalony bezpiecznik i wsadzone li-po 11.1V

 

 

na kulkach 0.3 zasięg skuteczny 90-100, donośność 120. O celności powiem coś jak wymienię gumkę hop-up.

Replika na M150 strzelana np. przy -4 i działała perfekt.

Link to post
Share on other sites

@Kuba M4

a próbowałeś może włożyć zieloną gumke g&g?

 

Mam wsadzone w swoje SWD :

M150

zmieniony tłok na shs z 19stalowymi zębami(wymagał przeróbek i podkładkowania)

całość dobrze uszczelniona

wymienione okablowanie na niskooporowe ze stykami T deans, wywalony bezpiecznik i wsadzone li-po 11.1V

 

 

na kulkach 0.3 zasięg skuteczny 90-100, donośność 120. O celności powiem coś jak wymienię gumkę hop-up.

Replika na M150 strzelana np. przy -4 i działała perfekt.

 

To jest m150 czy sp150? Mierzyłeś może fps? Gratuluję zasięgu, moje wiosło gazowe przy 650-700fps i kulkach 0,40 lub 0,43g wyciąga jedynie 95m skutecznego, 0,30g nawet na niższych ustawieniach fps wariują po 50 metrze. Ale też jest fajnie.

Link to post
Share on other sites

To dobra wiadomość :smile: A jak oceniacie wytrzymałość szyny na powtarzające się zakładanie / zdejmowanie optyki? Wyrabia się? Pamiętam, że w SWD od A&K była tragedia pod tym względem. I jeszcze jedno pytanie - da się ściągnąć pokrywę komory zamkowej bez ściągania optyki?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jaką lufę do tego polecacie? Planuje wstawić do tego jakieś m150/160 + wymienić tłok i wstawić jakąś preckę, aa i jeszcze kable chce zmienić. Ma to jakiś sens? A jak precka, to jaka, 650mm?

Edited by Mark97
Link to post
Share on other sites

Jaką lufę do tego polecacie? Planuje wstawić do tego jakieś m150/160 + wymienić tłok i wstawić jakąś preckę, aa i jeszcze kable chce zmienić. Ma to jakiś sens? A jak precka, to jaka, 650mm?

A może minimum wysiłku?!

 

Witam wszytkich

Mam cymke SWD i jetem dość zadowolony.

Obena konf to:

M150 Guarger

precka 6.02 650mm Guarger

tłok wzmocniony przedłużny

celownik PSO-1 replika

cichagłowica tłoka

MosFet

bat 9,4V

 

"Kupiłem przedłuzony tłok "Big Dragon - Tłok Long - SR25, L85 - Full Metal Teeth" niebieski z metalowymi zębami , spiłowałem jedną stronę zębów tak by był niesymetryczny jak w orginale (trochę pracy i dopasowywanie bo nie może się zacinać na dolnych zebach koła ) , w drodze prób i błędów wymieniłem głowicę tłoka na wyciszoną po to by tłok w pozycji spoczynkowej właściwie się zazembiał (wyciszony jest odrobinę dłuższy) dałem jeszcze podkładkę miedzy głowica a tłok by zeby tłoka nie wysuwały się z prowadnicy.

Dziś plnuję zamontowanie doszczelnionej głowicy V6 Ultimeta ASG .

 

Na razie mam jakiś 560 fps

zasięgi na 0.4g

max ok 100m

skuteczny 80m strzał do blaszanego obiektu

pewny 60m 1:1 przeciwnik odczuwa

 

GB wytrzymuje M170 ale za wolno zbiera się slinik.

obecnie mam bate 9.4V i założyłem MosFeta

elektryka w tej replice jest słaba należy wyminić okablowanie

i koniecznie MF bo stycznik się przypali

za bardzo grzeją sie złącza i kable

Być może wymienię batę n 11,1V LiPo

 

Poza tym należy zrobić kilka młych poprawek :

- wkleić nakrętki z ząbkmi do drewna kolby , srub mocujacych kolbe do szkieletu metalowego komory na GB

- sprawdzić i odegniąć sprężynę na której opata jest szczerbinka z podziałką zasiegu

- sprawdźić pin zatrzask mocujący przednie okładziny drewniane ( tam gdzie bata) moj był za miekki wstarczy go zahrtować można w oleju

- kolejną sprawą jest mały pin blokujący wewnętrzny sprężynowany docisk baty- taki trzpien na spęzynie nad lufą pod przednimi okłądznami .W rurce nad lufą jest mały pin wykonany ze zwiniętej blaszki. Lubi się wysunąć. Zaklep go od srodka małym gwoździkiem to trochę poszerzy jego srednice ale wystarczy by go zaklinować

- sprawdzić zamocowanie BAKI lubi się odpiąć

 

miłej zabawy

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...