Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybuchające granaty 40mm


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5000RUB=~500PLN lepiej?:) nadal nie jest tanio

 

a zresztą

 

"czy ja wiem? 1900 rubli za 10 sztuk!"

 

"dobra za same granaty, potrzebujesz jeszcze tą nakładkę która nabijasz gazem wtedy cena jest 5000:P"

 

chyba nie musiałem pisać że w rublach

 

edit: Arafat mnie ubiegł:P

Edited by kosteQ86
Link to post
Share on other sites
Zadaj sobie pytanie czy chciałbyś czymś takim dostać:)

skończę piankowy granat do komara napędzany silniczkiem rakietowym za 4zł to sam się podstawię do testu.

Granat z filmu specjalnie mnie nie przeraża.

 

A dla takich granatów skłonny bym był kupić granatnik ASG w sklepie, zawsze coś innego niż wystrzelony komar za 50zł z allegro ; )

Link to post
Share on other sites

Bez przesady z tym niebezpieczeństwem, sam granat to raczej nie pocisk śmierci a ładunek w środku za duży też nie jest. A co do legalności, to powinno być legalne, nie widzę tam spalania czegokolwiek podczas wystrzału tylko napędzanie rozprężającym się gazem.

 

P.S.

Zbieramy się na zamówienie grupowe ? xD

Link to post
Share on other sites

Hmmmmm też mnie ten granat zaciekawił. A w zasadzie to mnie mordka swędzi żeby zakupić. Coś mi się wydaje że rewolwerowy karabinek remingtona znów zostanie odłożony na czas przyszły :icon_biggrin:

Co do mocy wybuchu tego granatu to chyba dużo więcej niż K206 niema więc się chyba nada do rozgrywek (w końcu grochowcami też nie rzucamy prosto pod nogi)

Link to post
Share on other sites

No i granatnik w asg nabiera sensu bo to co mieliśmy do tych czas to był śmiech na sali...

Jak ktoś będzie miał to zgłaszam sie na ochotnika do strzału we mnie z tego (oczywiście dla dobra nauki:) )

Nie ma co panikować, to jest zabawa w wojnę a nie w osiedlowe przedszkole.

Link to post
Share on other sites

Jak sobie kupie to sam dam kumplowi by do mnie strzelił xD Swoją drogą te granaty jak się zastanowić to nie będzie tak trudno samemu zrobić, no będą brzydkie itp, ale najważniejsza część czyli shels daje dużo możliwości własnej inwencji (chociażby strzelanie piłkami odpowiedniej wielkości)

Link to post
Share on other sites

Odkąd znalazłem ten link przy okazji szukania Wintoreza bardzo poważnie zastanawiam się nad zainwestowaniem w taki zestaw.

 

Kwestie bezpieczeństwa użytkowania od strony prawnej uważam za "załatwioną" - rosyjskie przepisy odnośnie ASG i pirotechniki są znacznie ostrzejsze niż nasze (zresztą sporo miejsca poświęcono omówieniu tego w filmiku).

Co do samego bezpieczeństwa użytkowania - na szczęście jeszcze nikt tego masowo w Polsce nie sprzedaje - wtedy mogło by być różnie, tak jak z replikami XXXL FPS w rękach nieodpowiedzialnych młodocianych maniaków "tuningu mocowego". Zresztą w filmie jest wzmianka o energii tychże granatów i miotanych z nich po detonacji kulek. Zauważcie że rekordowy wynik 60 m dotyczył granatu CO2 wystrzeliwanego z granatnika z wkładką gwintowaną. W wersji podstawowej gwintowany jest tylko "nabój". O ile dobrze zrozumiałem lektora na greengazie zasięg jest mniejszy.

 

Oczywiście na początku użytkowania tych granatów i granatników było by sporo zamieszania i "grenadierzy" musieliby zmieniać nawyki :). Mam jednak nadzieję że czas oczekiwania na kolejną dostawę amunicji i koszta z tym związane raczej kilka razy poważnie zastanowiliby się zanim zaczęli by siać tymi granatami na prawo i na lewo. "Klasyczne granaty" nadal mogłyby być przez nich użytkowane tak jak dotychczas, "nowe" zaś warto byłoby "oszczędzać" na sytuacje gdy mogłyby wykazać swoją skuteczność.

 

To co mnie przekonuje do tych granatników i granatów to zasięg skuteczny miotanego "pocisku". Granatniki nareszcie spełniać by mogły zadania podobne do ostrych odpowiedników. Choćby strzelanie stromotorowo za przeszkody i ukrycia, ostrzeliwanie budynków z dystansu itp.

 

Co do zbiorowego zamówienia - również podpisuję się pod tym pomysłem rękami i nogami! Na pewno koszty dodatkowe (cło, przesyłka, itp.) będą dużo niższe. Jeśli zamówienie było naprawdę duże moze nawet dałoby się jakąś rozsądną zniżkę wytargować.

 

Jest może w śród zainteresowanych ktoś biegły w mowie Puszkina lub Szekspira (w piśmie) na tyle aby podjąć się nawiązania korespondencji ze sprzedawcą?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...