Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika zdalnie sterowana (na pilota)


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów

 

 

Chce zbudowac replike która będzie strzelać bez operatora, to znaczy że można stać np. 30 metrów dalej i strzelać :D Oczywiście w jeden punkt (przydatne np. przy rozgrywce na flagi)

 

Ale przejdźmy do rzeczy... Myślałem nad zamontowaniem czegoś TAKIEGO lub poprostu telefonu komórkwego. Wiem że na forum istnieje projekt mosfetu z bluetooth ,ale chodzi mi o coś tańszego i lepszego (pod względem zasięgu)

Narazie musze kupić jąkąś tanią replike do majstrowania bo szkoda mi na moich :P

 

Najlepszym rozwiązaniem było by m249 (dwójnóg, elektryczny mag i pancerny gearbox) Ostatnio gości sprzedawał właśnie m249 tutaj na forum za 200zł :):) Spóźniłem się o 60min :(

Czy ma ktoś podobny projekt , może jakieś inne pomysły na włącznik ??

 

Nie było podobnego tematu więc założyłem nowy.

 

 

Pozdrawiam

Epter

Link to post
Share on other sites

Pomysł faktycznie nie głupi ale, najlepiej byłoby zrobić od podstaw platformę na gąsienicach, z mocnymi silnikami i udźwigiem tak min 10kg. To najlepiej uderz na forum RC. Dalej kamera z transmisją na żywo, i m249 + prosty serwo mechanizm do naciskania spustu, albo łatwiej dać kable na wierzchu i mikro styk.

Link to post
Share on other sites

Podłączasz zestawik z linku równolegle pod styk spustu, w M249 jest to o tyle fajne, że jest tam mikrostyk , więc nawet nie ma dużej ingerencji w replikę.

 

Oczywiście zasilanie musisz podać, ale według opisu wystarczy bateria 12V.

 

Tylko tak szczerze... po co? opłaca się bawić w coś co wykorzystasz może ze dwa razy?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

50zyt, dobry pomysł ,ale drogi. Nie chce zrobić człołgu tylko karabinek na pilota.

 

Mikuda, dlatego wybrałem m249, zastanawiałem się na akum żelwym 12v (taki miałem przy swojej sr`ce) lub w ostateczności lipo.

 

Poprostu lubie coś majsterkować :P Taką przerobioną repliką można się także normalnie strzelać. Ale ogólnie dobra do zasadzki i tak jak wyżej pisałem obrony flagi :D

 

Będe pisał jak zakupie replike, chciałbym m249 ale zobaczymy co życie pokaże.

 

 

Pozdrawiam

Epter

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich forumowiczów

 

 

Chce zbudowac replike która będzie strzelać bez operatora, to znaczy że można stać np. 30 metrów dalej i strzelać :D Oczywiście w jeden punkt (przydatne np. przy rozgrywce na flagi)

 

Ale przejdźmy do rzeczy... Myślałem nad zamontowaniem czegoś TAKIEGO lub poprostu telefonu komórkwego. Wiem że na forum istnieje projekt mosfetu z bluetooth ,ale chodzi mi o coś tańszego i lepszego (pod względem zasięgu)

Narazie musze kupić jąkąś tanią replike do majstrowania bo szkoda mi na moich :P

 

Najlepszym rozwiązaniem było by m249 (dwójnóg, elektryczny mag i pancerny gearbox) Ostatnio gości sprzedawał właśnie m249 tutaj na forum za 200zł :):) Spóźniłem się o 60min :(

Czy ma ktoś podobny projekt , może jakieś inne pomysły na włącznik ??

 

Nie było podobnego tematu więc założyłem nowy.

 

 

Pozdrawiam

Epter

 

Szkoda że tylko w jeden punkt - najlepiej by było jak replika kręciła by się w pionie i poziomie :icon_razz2: - ale to tylko marzenia ( w programie na discovery "sons of guns " robili takie działko , z tym że nie asg :icon_biggrin: )

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Wg mnie mało praktyczne, ale jeśli chcesz robić coś na atrapę strzelca w krzaku to proponuję zamiast kolosalnego M249 zwykłe malutkie MP5K, dokręcić w niego risa a do risa przytwierdzić coś na wzór śledzia od namiotu. Wtedy wbijesz takiego malucha w ziemię kierując w chcianym kierunku. A jako zdalny spust proponuję ci wpierw gumką naciągnąć spust na stałe żeby ciągle był włączony i zrobić przerwę w obwodzie na kablu do batki. Tam dajesz zwykły rozginany/dociskany styk, który to można docisnąć mechaniką naciskową wykorzystując tą stosowaną w samochodzikach sterowanych (do 40zł). Wtedy masz "pilota" sterującego radiowo, samochodzik mechanicznie lub już elektronicznie (zależy od zdolności) zamykającego styk, czyli tym samym obwód, po czym gun strzela ściągając uwagę wroga czy nawet go zdejmując. Osobiście tak bym kombinował ponieważ ingerencja w gearbox jest minimalna a nawet żadna i jedynym minusem jest mechanizm przy przewodach do batki, który przewidując zmieści się w pudełku od zapałek(można tez przyczepić do wspomnianego wcześniej risa).

Link to post
Share on other sites

Wg mnie mało praktyczne, ale jeśli chcesz robić coś na atrapę strzelca w krzaku to proponuję zamiast kolosalnego M249 zwykłe malutkie MP5K, dokręcić w niego risa a do risa przytwierdzić coś na wzór śledzia od namiotu. Wtedy wbijesz takiego malucha w ziemię kierując w chcianym kierunku. A jako zdalny spust proponuję ci wpierw gumką naciągnąć spust na stałe żeby ciągle był włączony i zrobić przerwę w obwodzie na kablu do batki. Tam dajesz zwykły rozginany/dociskany styk, który to można docisnąć mechaniką naciskową wykorzystując tą stosowaną w samochodzikach sterowanych (do 40zł). Wtedy masz "pilota" sterującego radiowo, samochodzik mechanicznie lub już elektronicznie (zależy od zdolności) zamykającego styk, czyli tym samym obwód, po czym gun strzela ściągając uwagę wroga czy nawet go zdejmując. Osobiście tak bym kombinował ponieważ ingerencja w gearbox jest minimalna a nawet żadna i jedynym minusem jest mechanizm przy przewodach do batki, który przewidując zmieści się w pudełku od zapałek(można tez przyczepić do wspomnianego wcześniej risa).

Takie 'debilne' kombinowanie...(bez obrazy dla kogokolwiek)

Najlepiej wyprowadzić przewody od styków przełącznika na wierzch i do tego jakiś stycznik bezprzewodowy(na avt są różniaste projekty), albo wypatroszyć samochodzik rc i w miejsce silnika dać transoptor i przez jakiś miniwzmacniaczyk do tych styków podłączyć...

Link to post
Share on other sites

@ Traker ...opisałem najprostszy sposób jeśli ktoś się nie zna na elektronice bo przecież wspomniałem, że zamiast mechanicznego nacisku na spust można zrobić to elektronicznie

 

A po co zwierać na stałe kostkę stykową, jak można równoległe obejście zrobić? Na kij ciąć dodatkowo kable, w ten sposób utrudni się tylko doprowadzenie repliki do normalnego działania i wyeliminuje możliwość używania repliki w zwykły sposób.

Link to post
Share on other sites
Myślałem nad zamontowaniem czegoś TAKIEGO lub poprostu telefonu komórkwego.

AVT drogie są. Jak podłączysz komórkę do repliki? Chyba że do spustu wrzucić MOSFETa i sterować po kablu telefonicznym PKL, chyba najtańsza wersja.

platformę na gąsienicach, z mocnymi silnikami i udźwigiem tak min 10kg.

IMHO słaby projekt, to już jest zabawa w robotykę. Zawieszenie raz, zasilanie dwa, sam ciężar własny to trzy. Jeśli jesteś zapaleńcem i wiesz jak złożyć robota to zwracam honor. Ja utknąłem w chwili obecnej na projekcie ramienia sterowanego w X,Y,Z pod kałacha, jak na filmiku LogaNa, tyle że chłopak zrobił sterowanie z joystika, a ja próbuję zapewnić jaką autonomię dla AK. Więc gratulacje z takimi radami.

A po co zwierać na stałe kostkę stykową, jak można równoległe obejście zrobić?

Dobrze gada, polać mu!

 

I prędzej dobre rady na ten temat dostaniesz nie tutaj, a raczej na forach elektroda, forbot i tym podobne.

Link to post
Share on other sites

AVT drogie są. Jak podłączysz komórkę do repliki? Chyba że do spustu wrzucić MOSFETa i sterować po kablu telefonicznym PKL, chyba najtańsza wersja.

 

IMHO słaby projekt, to już jest zabawa w robotykę. Zawieszenie raz, zasilanie dwa, sam ciężar własny to trzy. Jeśli jesteś zapaleńcem i wiesz jak złożyć robota to zwracam honor. Ja utknąłem w chwili obecnej na projekcie ramienia sterowanego w X,Y,Z pod kałacha, jak na filmiku LogaNa, tyle że chłopak zrobił sterowanie z joystika, a ja próbuję zapewnić jaką autonomię dla AK. Więc gratulacje z takimi radami.

 

Dobrze gada, polać mu!

 

I prędzej dobre rady na ten temat dostaniesz nie tutaj, a raczej na forach elektroda, forbot i tym podobne.

 

Za cztery stówki ci zrobię takie ramię...

Edited by Traker
Link to post
Share on other sites

Trafiła mi się okazja :D Nie jest to m249 ,ale po prostu musiałem się kupić. Czyli cudowne cm.031b. Narazie do testów musi wystarczyć...

Jak zakupie włącznik dam znać, jak idą prace.

 

 

PS; nie ma ktoś na zbyciu stopki kolby do ak (plastikwej) oraz celownika szczerbinki.

Link to post
Share on other sites

A po co zwierać na stałe kostkę stykową, jak można równoległe obejście zrobić? Na kij ciąć dodatkowo kable, w ten sposób utrudni się tylko doprowadzenie repliki do normalnego działania i wyeliminuje możliwość używania repliki w zwykły sposób.

Kto mówi o cięciu kabli? Mniej ograniczonego myślenia i więcej czytania ze rozumieniem, można to zrobić tak, że nic nie tniemy a zamiast od razu baterii wstawiamy przedłużacz, który na jednej żyle ma wspomniany włącznik radiowy i potem baterię gearbox<deans><deans>wstawka<deans><deans>bateria. Ale jak chcesz na stałe to robić to twoja sprawa a tak zawsze możesz wypiąć radiowe sterowanie i gumkę(recepturkę) ze spustu i masz normalnego guna bez jakiegokolwiek rozkręcania, a jak zechcesz to cały mechanizm przeniesiesz do innej repliki z umownymi <deans'ami>

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś w posiadaniu drugiego telefonu, bądź krótkofalówki, to jest prosty schemat z tranzystorem NPN i dwoma rezystorami.

Działa to w sposób że mały prąd np. z głośnika krótkofalówki, załącza większe napięcie podłączone do układu.

Można więc w prosty sposób zdalnie "włączyć" replikę. Koszt układu na mocnym tranzystorze nie powinien przekroczyć 5zł. Jak znajdę to wrzucę schemat.

Link to post
Share on other sites

Rozważałem coś takiego, tylko nie wiem jak to zrobić ponieważ w tel. jest napięcie około 3,7v. A pod co to podłączyć ?? Wibrator czy głośnik ?? To by było nawet dobre rozwiązanie, nie ma ograniczeń co do zasięgu i mała cena :) Czekam na schemat :P

Link to post
Share on other sites

Jak ma byc idea tak jak napisałeś w pierwszym poście (30m od działka) to po co sie bawić w jakieś układy na setki kilometrów czy metrów zasięgu, jak kupisz kabel za 10zł 50m i będzie problem z głowy :wink:

 

A skoro sterowanie kablem to i możesz się pobawić w wieżyczkę obronną, kabel wielożyłowy i dużo zabawy w warsztacie żeby to normalnie działało.

Link to post
Share on other sites

Lesio PW poszło.

 

Kabel wyeliminowałem, ponieważ nie będę mógł z nim biegać i używać wtedy kiedy mi się będzie podobało ,ponieważ jest to nie możliwe.

 

Telefon nie da rady podłączyć.... Kolega robi mi mosfet , zobaczymy wtedy... ale znajomy podsunął pomysł bezprzewodowego dzwonka do drzwi koszt około 25 zł,jeżeli to nie zadziała to kupuje ten włącznik radiowy i i aku 12v lub lipola 11.1

 

 

Pozdrawiam

Epter

Link to post
Share on other sites

Ale macie problemy.(Do panów, którzy się sprzeczają)

Mosfeta zamiast styków połączyć z tym radio sterowaniem.

Dwa silniki: lewo prawo i góra dół, silniki podłączone do jakichś przekładni trybików, to trzeba by cos wyszukać, popiszesz z kolesiem, który zrobił film to się pewnie dowiesz, co i jak?

Kamera albo dwie kamery (radiowe), widok z celownika i widok z otoczenia guna, bo sam celownik zapewne nie wystarczy. Kamery mogą być z opcją noktowizora, czyli diody uv czy jakiejś tam.

No i jeszcze … zakładasz jakiś gearbox komorę hu lufę magazynek wkładasz ładujesz to w „pudło wieżyczkowe” i jest.

Na sam koniec można się zastanowić czy dasz rade operować swoją replika i działkiem jednocześnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...