Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Smarowanie repliki AEG


Recommended Posts

Stalker, to nie do konca prawda,

 

Ja psikałem silikon przed każdą strzelanką (przez ok 50 bb's nie działał hopek), miałem wtedy gume ARESA i GUARDERA, i pomagało, nawet P&Jty przechodziły (lufa 6.02 GUARDER), teraz mam gume SYSTEMY, i już nie bardzo sie silikon nadaje, bo w ogóle nie kręci z silikonem (po dwóch magach HI-cap zrezygnowałem, rozebrałem i wyczyściłem)

 

Także, ja polecam smarownie lufy silikonem (polecam K2 do uszczelek), ale to tez zależy od gumy.

 

 

....................................................................................................................................................

 

A co do smarowania GB (bo temat jest tak napisany, że chyba dotyczy całej konserwacji) to na razie nic nie rób Jin Gongi smaru nie żałują, za pół roku podeślij do kogoś to ci przesmaruje. Raz na pół roku smarowanie wystarczy, no chyba, że plywasz w jeziorze z repliką, lub używasz jej jako wiosła)

Link to post
Share on other sites

Dla zwykłego użytkownika - repliki nie smarujemy niczym nigdzie. <- (Kropka) Więcej szkodzi, nieumiejętne smarowanie niż pomaga.

Dla kogoś kto umie ZŁOŻYĆ gb - Przed jakimkolwiek smarowaniem, najpierw usuwamy stary smar wraz z zanieczyszczeniami. Potem używamy dobrego smaru - suchy, o dużych właściwościach adhezyjnych, ułatwiający poślizg - polecam teflonowe, na pewno nie olej silikonowy :D Natomiast teflonowe smary nie nadają się do zespołu cylindra...

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Do lufy nie pakujemy ŻADNYCH smarowideł. Natomiast co jakiś czas lufę należy porządnie odsyfić, czyli wyjąć z repliki, umyć starannie, wyczyścić wyciorem ze szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną (np do zapalniczek). Gumkę starannie i delikatnie przetrzeć na sucho, starannie wyczyścić kanalik podający kulki w komorze HU. I przestaną być powielane mity o "zużywaniu się" luf ze stali... (no chyba, że ktoś piach do lufy sypie)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wazelina techniczna? Robiłem test i wyszło miło :biggrin: . Sprężyna sp90, części stockowe w mp5 cm.041. na smarze sylikonowym miałem średnio 307fps a na wazelinie 317fps. układ tam mam szczelny (stockowa nie jest dysza tylko, żeby szczelność była), rozpiętość fps wynosi 8fps.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Wolę odkopać wątek zamiast zakładać nowy, tym bardziej że widzę że nie jest kwestia rozstrzygnięta. Chodzi mi mianowicie o smarowanie GB. Mam w planach wymianę sprężyny i cylindra, a w związku z tym chciałbym całość przesmarować na nowo, ew. uzupełnić stary smar. Replika to HK416 od JG, nie wiem której generacji :icon_wink:. Jaki smar do tego stosować i w zasadzie gdzie go nałożyć? zębatki i prowadnica tłoka tylko? Tawot jest ok, czy szukać czegoś bardziej 'płynnego'?

 

Mam w domu smar Vecolit LB-414, to smar do "mechanizmów pojazdów – podwozi i łożysk piast kół oraz urządzeń przemysłowych, pracujących w warunkach wysokich obciążeń, obciążeń uderzeniowych oraz w obecności wibracji.", Czy taki smar się nada do smarowania zębatek w GB? To smar wojskowy :icon_biggrin:.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...