Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, od niedawna bawię się w asg, kiedy kupowałem sprzęt nie wiedziałem jak bardzo maskowani jest ważne przez co kupiłem czarną kamizelkę.

 

https://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kamizelki_taktyczne/replika_kamizelki_interceptor_body_armour-black_a_c_m-1936.html

 

Chciałem ją przemalować ale nie wiem czym ani w jaki sposób, słyszałem że do takiej roboty nadają się farby NFM i montana,

nie wiem które byłby lepsze i jaki wogule byłby efekt.

Dlatego pytam o to was , jeszcze jakby sicie mogli mi powiedzieć ile bym potrzebował takiej farby.

 

http://allegro.pl/farba-spray-montana-kieszonkowa-szablony-i1825334917.html

 

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4938#!prettyPhoto

Edited by PiotrJasiu95
Link to post
Share on other sites

Witam, od niedawna bawię się w asg, kiedy kupowałem sprzęt nie wiedziałem jak bardzo maskowani jest ważne przez co kupiłem czarną kamizelkę.

 

https://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kamizelki_taktyczne/replika_kamizelki_interceptor_body_armour-black_a_c_m-1936.html

 

Chciałem ją przemalować ale nie wiem czym ani w jaki sposób, słyszałem że do takiej roboty nadają się farby NFM i montana,

nie wiem które byłby lepsze i jaki wogule byłby efekt.

Dlatego pytam o to was , jeszcze jakby sicie mogli mi powiedzieć ile bym potrzebował takiej farby.

 

http://allegro.pl/farba-spray-montana-kieszonkowa-szablony-i1825334917.html

 

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4938#!prettyPhoto

 

Farby NFM dobrze kryją Cordurę. Moim zdaniem są najlepsze, choć zdania są podzielone. Twoja kamizelka jest z nylonu, więc farba szybko się złuszczy, więc nie ma sensu malować. Lepiej sprzedaj i kup inną:)

Link to post
Share on other sites

Farby NFM dobrze kryją Cordurę. Moim zdaniem są najlepsze, choć zdania są podzielone. Twoja kamizelka jest z nylonu, więc farba szybko się złuszczy, więc nie ma sensu malować. Lepiej sprzedaj i kup inną:)

 

Właśnie się zastanawiałem czy materiał z którego wykonana jest moja kamizelka będzie odpowiedni, ale skorno nie to kupie nową.

Dzięki za informacje ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Chłopaki ze Straszydła farbowali UCP na zielono. O ile jakoś ogromnego hitu nie było, to jednak udało się zrobić to tak, żeby w lesie nie biło po oczach swoją szarością. Wiadomo, że materiał prędzej czy później chwyci kolor (i prędzej czy później zacznie go puszczać), ale pozostają wszelkie metale i plastiki, których zafarbować się barwnikiem nie da.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Odświeżę temat, bo jest najnowszy z tej tematyki i najbliżej tego, co mam do napisania :icon_razz2:

 

(Opisuję tu wszystko dość dokładnie bo ciężko jest dokopać się w internecie do sensownego przepisu z sensownymi wynikami, najczęściej jest tylko krótki post bez zdjęć lub kawałki spodni DDPM/UCP, które niezbyt chwyciły kolor no i są z zupełnie innego materiału)

 

Jakiś czas temu kupiłem za [relatywny] bezcen FLC z paroma kieszeniami. Wszystko cacy, kontrakt, cordura i te sprawy tylko nijak nie szło tego używać w naszych warunkach ze względu na "kamuflaż" UCP.

Ze względu na brak odpowiedniego gara najpierw próbowałem przekonać materiał do bycia bardziej zielonym barwnikami "bez gotowania / do pralki", naturalnie bez niemal żadnego skutku. I tak to leżało parę kolejnych miesięcy.

 

Przechodząc do sedna:

Na próbę nr 2 wziąłem tylko część zestawu - pas (ten wewnętrzny) i jedną ładownicę 2,5xSTANAG*. Wg wagi kuchennej było tego ok 350g materiału. Do garnka +/- 3 litry wody, ambitnie**, bo 150ml octu i po połowie barwnika oliwkowego i khaki z palety tzw. motylka. Potem gotowanie przez jakieś 2h (czasu nie pilnowałem, ale poziomu wody tak - na styk mieściło się w garnku ale i odparowywało szybko).

 

Efekt (uwaga! na zdjęciach nie są jeszcze do końca wysuszone!)

ucp1_flash.jpg (z lampą)

ucp1_noflash2.jpg (bez lampy)

Ładownica i pas leżą na kontraktowych DPM i wz.93 (rip-stop), obok dla porównania IZKM MiwoP oraz cargo/nadupnik z tego samego FLC.

 

Dzięki takiej ilości octu materiał wciągnął prawie cały barwnik - płukanie niemal nie było potrzebne. Kolor wyszedł bardzo fajny, wręcz troszkę zbyt intensywny, pewnie przez ilość farby - producent zaleca 1 opakowanie na 500g tkaniny, tu poszło na 350. Ale przynajmniej dobrze pokrył UCP, które u wspomnianych post wyżej chłopaków z SCD było jeszcze dość wyraźnie widoczne i trochę psuło efekt.

Następne części oporządzenia zabarwię mając to na uwadze, no i dodam trochę więcej khaki. Myślę też nad psiknięciem tu i ówdzie czarną farbą (akurat taką mam), żeby dodać trochę kontrastu.

Po weekendzie postaram się wrzucić fotki "w naturze", z zafarbowanym już całym kompletem.

 

**ambitnie - producent zaleca 1 łyżkę stołową (~15ml) na 1L wody, czyli wlałem lekko licząc 3 razy więcej. Podczas gotowania trzeba mieć naprawdę dobre wietrzenie!

*2,5 - wchodzą 3 airsoftowe, ale mam też "long" rozmiarami ponoć odpowiadający ostremu i nie widzę opcji żeby ładownicę zapiąć z takimi trzema w środku. Nie jestem też pewien co to za ładownica, bo na pewno nie od FLC, klamra GSI i sposób jej wszycia wskazuje na Condora ale google na ten temat milczy...

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites
Ze względu na brak odpowiedniego gara najpierw próbowałem przekonać materiał do bycia bardziej zielonym barwnikami "bez gotowania / do pralki", naturalnie bez niemal żadnego skutku. I tak to leżało parę kolejnych miesięcy.

 

Ja z kolei bardzo chwalę sobie te farby, Ubacsa chwyciły aż miło.

Link to post
Share on other sites

Te barwniki bez gotowania/octu/wrzućdopralkiisieciesz nie będą działały na materiały typu coolmax, cordura,rzepy i choćby nici z UBACSa, bo są one z tworzyw sztucznych, a barwniki do pralki są do naturalnych (np. bawełna z rękawów UBACSa). Żeby sztuczne materiały złapały farbę to bez gotowania i octu się nie obejdzie.

 

Sam bym chętnie zafarbował swojego FLC w Desert 3 Color, ale pewnie się ograniczę do sprejów - nie chciałbym być w domu przyłapany na gotowaniu w garnku kamizelki z barwnikiem :F.

Edited by Fishbonee
Link to post
Share on other sites

@Buniek92 może dałem za mało octu, dopiero potem zacząłem głębiej wnikać w temat. Swoją drogą po wyciągnięciu dziś kamizelki z szafy okazało się że jednak wtedy chwyciła troszkę (ale naprawdę troszkę) koloru w przeciwieństwie do ładownic, zdjęcie na którym to widać wrzucę w następnym poście razem z fotkami reszty sprzętu po farbowaniu i w terenie.

 

@Fishbonee dlaczego nie, FLC to jakieś 500g materiału, czyli akurat 1 saszetka barwnika, a to jest 10x mniej niż puszka farby... Garnek można bez żadnego wysiłku wyczyścić z resztek farby domestosem (lub podobnym). Poza tym trzeba tylko dobrze wietrzyć, albo zrzucić zapach octu na marynowanie śliwek/grzybów etc :icon_wink:

 

Po wyschnięciu do końca kolorki na pasie i ładownicy podobają mi się jeszcze bardziej, a w tym momencie gotują się kamizelka, cargo i chińska 2xM4 w CB, którą też chcę zzielenić. Tym razem będą też zdjęcia "w trakcie" :icon_wink:

 

Btw jak mi ktoś powie co to za ładownice (ta już zielona "2,5xM4" z poprzedniego posta i to cargo) to będę wdzięczny.

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Siemanko, witam w mojej kuchni!

 

Przed (z prawej są przekłamane kolory, robione telefonem):

ucp_before.jpg

Po (z lampą i bez):

ucp2_flash.jpgucp2_noflash.jpg

 

Tym razem na ok 900g materiału poszło 1,5 opakowania khaki i 0,5 oliwki, na start 2l wody (potem dolewałem żeby było cały czas zanurzone) i znowu 150ml octu.

 

Jak widać, kamizelka jest trochę bardziej podatna na barwniki niż ładownice (są z jakiejś "lepszej" cordury czy co?). Widać też ładnie różnicę "po" między ładownicą z pierwszego farbowania a cargo z drugiego.

Chiński materiał nie chwycił prawie w ogóle (lekka różnica jest ale prawie pomijalna), przynajmniej zielone rzepy będą trochę "łamały" kształt.

 

Na kamizelce, dla porównania, przypięte są: z lewej na górze ładownica na radio ACM woodland i z prawej kolejno apteczka MiwoP z cordury, 2x9mm MiwoL cordura oraz kieszeń na opatrunek (wchodzą 2xM4) MiwoP poliester, wszystkie 3 wz.93.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

To ja trochę z innej beczki, dla potomnych.

Ostatnio nie farbowałem, a malowałem trochę szpeju. Kiedyś robiłem to krylonem. W weekend - z braku tegoż na podorędziu - wziąłem popularną i dość dobrze dostępną Montanę Black, farbę dla grafiiciarzy.

 

Bardzo ładnie pokryło, choć cordura prawdopodobnie pod wpływem rozpuszczalnika zrobiła się nieco bardziej szorstka. Nie sądzę jednak, żeby w znaczący sposób osłabiła strukturę.

 

Po jednorazowym użytku (a było to cargo i półsztywna kabura, obie na pasie i obie dość mocno ocierane o przeszkody) nie widzę żadnych uszkodzeń w powłoce lakierniczej. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...