Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

gogle ESS turbo fan


Recommended Posts

Mam pytanie ,czy te gogle rzeczywiście nie parują i czy ten wentylatorek nie jest za głośny,bo jeżeli jedno i drugie jest na "NIE" :) , to poważnie pomyśle nad ich kupnem.

 

Bo ,jak nie warto to prostu kupię "ESS Tactical Thermal Goggles"

 

Więc jak ktoś używa ,i wie coś na ich temat ,to proszę o opis

 

Pozdrawiam

Edited by sc0tty
Link to post
Share on other sites

Parować będą - wentylator wprowadzono po to, aby parę usuwać ;) A co dźwięku, jest on raczej niesłyszalny dla kogoś stojącego obok, irytować może użytkownika - szczególnie, jak nosi się aktywne ochronniki słuchu, ponieważ akurat ten dźwięk wzmacniają.

 

http://www.special-ops.pl/artykul/id165,w-poszukiwaniu-goglowego-graala albo zasuwaj do kiosku po SO 04/2011 ;)

Link to post
Share on other sites

No dobra ,a czy przy wyłączonym wiatraczku też parują ? (o to mi chodziło)

A co do kupna w kiosku SO to jest problem ,nie mieszkam w polsce,

ale dzięki za linka,wykupie dostęp on-line

 

Może wiesz coś na temat szybek termicznych w takich goglach, pomagają ?(czy gogle mniej parują)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No dobra ,a czy przy wyłączonym wiatraczku też parują ? (o to mi chodziło)

Do zdarcia antifoga jest wszystko OK, oczywiście w odpowiednich warunkach, więc jak kupujesz nowy egzemplarz to nie masz o co się obawiać. Z czasem ta powłoka zejdzie i trzeba będzie ją odtworzyć.

 

Może wiesz coś na temat szybek termicznych w takich goglach, pomagają ?(czy gogle mniej parują)

Niestety, nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie gogle parują.

 

Nieprawda. Ja mam wentylator w swoich i gdy go właczę, NIGDY mi nie parują, nawet w deszczu czy dużej wilgotności.

 

To jednak zależy od tego, jak mocno się pocisz na twarzy. Ja nie mam z tym problemu i dlatego wentylator spełnia swoją funkcję. Niektórzy koledzi pocą się mocniej i dlatego zamontowali u siebie 2 wentylatory.

 

Uważam mimo to, że gogle z wentylatorem to dobre rozwiązanie i jest skuteczne. Trzeba tylko przyzwyczaić się do bzyczenia.

Link to post
Share on other sites

Czy ew. jest dostępny sam "kit" wiatraka wraz z osprzętem ?

 

Polecam opcję "zrób to sam", wychodzi tanio, ok. 50 zł.

 

Kupujesz taki mikro wiatrak:

 

http://sklep.avt.pl/p/pl/486036/wentylator+20x20x10+vapo+dc5v+2-5m3h+20dba+maglev.html

 

Do tego takie pudełko:

 

http://allegro.pl/pojemnik-zamykany-bc531-na-baterie-3-x-r3-aaa-i1762421251.html

 

Lutujesz razem, wycinasz w górnej części gogli otwór, wklejasz wiatrak i śmiga. Mam taki zestaw, działa rewelacyjnie, można zamontować 2 wiatraki jeśli komuś mało.

 

Pamiętajcie, żeby ustawić wiatrak na wyciaganie powietrza z gogli, inaczej będziecie mieli klimatyzację. :biggrin:

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

A co powiecie na wiatraczkach zamontowanych w hełmie. Celem takiego rozwiązania byłoby chłodzenie twarzy żeby nie parowały okulary. Nie przepadam za goglami, a podczas nocnych milsimów nie ma siły, żeby nie parowały mi okulary. Szczerze mówiąc leje się ze mnie pot. Oczywiście podczas marszu nie jest to tak upierdliwe jak podczas postojów kiedy tracę zupełnie widoczność. Domyślam się, że takie rozwiązanie może powodować pieczenie oczu, ale może ktoś próbował takiej przeróbki i by wymienił plusy i minusy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

A co powiecie na wiatraczkach zamontowanych w hełmie. Celem takiego rozwiązania byłoby chłodzenie twarzy żeby nie parowały okulary. Nie przepadam za goglami, a podczas nocnych milsimów nie ma siły, żeby nie parowały mi okulary. Szczerze mówiąc leje się ze mnie pot. Oczywiście podczas marszu nie jest to tak upierdliwe jak podczas postojów kiedy tracę zupełnie widoczność. Domyślam się, że takie rozwiązanie może powodować pieczenie oczu, ale może ktoś próbował takiej przeróbki i by wymienił plusy i minusy?

Niewygodne jest to że wiatraczek, a już na pewno 2 wprawiają hełm w pewien rezonans jeśli są dobrze zamontowane do hełmu... można by myśleć ewent. o jakiejś gumowej podkładce etc.

Link to post
Share on other sites

Używam od jakiegoś czasu, z trybem oszczędnym parują zdecydowanie mniej, tryb turbo włączony w odpowiednim momencie pozwala zachować widzialność/szybko odzyskać utraconą.

Nie jest to cudowne rozwiązanie na wszystko (ale ze ściereczkami anit-fog już blisko :P), ale jak dla mnie są warte pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...