Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Mam zamiar kupić karimatę wojskową. Niestety nie wiem którą spośród moich dwóch wybranych opcji wybrać. Zastanawiam się nad kupnem karimaty austriackiej. Ale chciałbym się dowiedzieć jak ona się ma do karimaty kontraktowej zza oceanu? Nie ma wielkiej różnicy, czy może lepiej dołożyć i kupić karimatę us?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niemiecka składana jest fajna, bo składana... ale co do grubości, znajomi narzekają, że im cienko i twardo jest.

Nie wiem, też jej używam i na to nie narzekam. Narzekam na tą "fajność" składania, która zżera mi kupę miejsca w plecaku, a zwinąć w celu przytroczenia na zewnątrz nie ma jak.

 

Oczywiście - póki miałem większy plecak, nie było takiego problemu...

Link to post
Share on other sites

Ja uzywałem karimaty BW i uważam że jest fajna na lato :D bo fakt jest za cienka. Potem używałem austryjackiej..i byłem zadowolony, gdyż izoluje dużo lepiej niż karimata BW z racji grubości..a nawet wygląda jak amerykańska i cenowo bardziej przystępna. Teraz używam maty samopomującą armii holenderskiej i jak dla mnie to strzał w 10. Rozmiar i waga zbliżona do karimaty austryjackiej...a izolacja i wygoda REWELACYJNA.

Link to post
Share on other sites

Mam austriacką i nie narzekam. Na jej korzyść przemawia cena. Ale jeśli chcesz koszerną to bierz hamerykańską. Ja rekonstruuję się w korpus i taką powinienem mieć ale cena mnie zniechęciła, a austriacka poza systemem wiązania niczym się nie różni.

Link to post
Share on other sites

a ja polecam najzwyklejszą karimate z decathlonu + pokrowiec żeby sie nie świeciła (polskie pokrowce na karimate są spoko, można też samemu uszyć w dowolnym camo)

 

Jest wystarczająco gruba do lasu, lekka, ciepła (z jednej strony srebrna - wojskowe tego nie mają a bardzo pomaga). Poza tym kosztuje 20zł więc jak sie już porozwala od gałązek i kamieni to jej nie żal zbytnio.

 

pozdro

majster

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jedną jedyną zaletą karimaty BW jest to, że są tanie. Może i to, że w niektórych plecakach może służyć za sztywnik pleców (zabierając równocześnie przestrzeń). Jest cienka, nie nadaje się na zimę, zapewnia zerowy komfort, po złożeniu jest trudna do przytroczenia. To jedna ze słabszych karimat i nie rozumiem jak w ogóle można ją polecać.

Posłanie z gałęzi jest lepsze niż ta mata.

Prawda jest taka, że dobra karimata to nie firma tylko materiał. Jeśli jest z gęstej pianki zamkniętokomórkowej będzie służyć długo i mieć dobre właściwości izolujące. Dla mnie 10 mm to minimum. Jej wadą jest wielkość po zrolowaniu ale za to można się przynajmniej przespać.

 

Za to z karimaty BW, wykorzystując tylko 2-4 segmenty, wychodzą fajne siedzenia :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...