Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zauważyłem na głównej ten ciekawy pistolet i chciałem o nim trochę poczytać, jednak nic nie znalazłem.

Więc pytam, czy ktoś przymierza się do zakupu tej klamki, lub już może coś o niej napisać.

 

A co do ostrej wersji też niewiele znalazłem. Na wikipedi piszą coś po angielsku że głównie to używa się tego do zabijania szczurów

Jednak piszą też coś o SEAL i CIA. Jednak z moim angielskim nie jest najlepiej a tłumacz jest kiepski.

Jest też napisane coś o ''high standard HDM'' co to?

Więc wie ktoś może czy jakieś formacje wojskowe lub policyjne używają takiej broni lub podobnej o tym samym kalibrze?

Edited by AS333pl
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Paka doszła...

 

Muszę przyznać, że pomimo skromnego opakowania sam pistolet sprawia bardzo pozytywne wrażenie od samego początku.

Żeby wyciszyć wszelkie uwagi znawców Ruger'ów - sam byłem posiadaczem MK1 KJW i potrafię w miarę odnieść się do tamtego modelu choć był to zamierzchły początek 2005 roku :blink:

 

Plastik korpusu matowy ( nie razi i nie sprawia wrażenia zabawki z kiosku), odczuwalna waga z magazynkiem przyzwoita( jak na .22 LR :icon_biggrin:), boczne okładziny bardzo ładnie wykonane.Na prawej logo Gemtech. Kupiłem do niego 2 dodatkowe magazynki (oryginalne socoma), przy czym na dwóch chodzi idealnie, zaś po załadowaniu trzeciego lufa nie chce wracać w pierwotne położenie po strzale i zwolnieniu języka spustowego - pewnie kwestia delikatnego podszlifowania jakiegoś elementu w magu.

 

No i tłumik - prawdziwe dzieło sztuki. Oznaczenia przepiękne. Lufa wewnętrzna sięga do ok 2/3 jego długości. Dalej znajdują się pierścienie filcowe mające za zadanie tłumić dzwięk strzału. Od razu trzeba powiedzieć że to tłumienie jest kwestią czysto umowną - przy średnicy wewnętrznej komory z wyciszeniem równej 20 mm i długości części tłumiącej równej ok 4 cm nie może być mowy, aby było ono skuteczne, bez względu na wypełnienie.

 

Tłumik w większej części jest zwężony wewnątrz i stanowi prowadnicę dla lufy wewnętrznej. Jest to minusem dla tych, którzy chcieliby skracać lufę wewnętrzną, zmniejszając jednocześnie moc, mając na celu dokładniejsze wyciszenie odgłosu strzału. Ma jednak plusy - problem "latającej" lufy wewnętrznej został praktycznie rozwiązany - i tu kilka uwag. Początkowo po rozebraniu pistoletu i zmierzeniu wszystkiego miałem wrażenie że luz jest stanowczo za duży - okazało się jednak,że lufa układa się i stabilizuje ostatecznie dopiero po założeniu spowrotem na miejsce tłumika (czy lufy wytłumionej jak kto woli).

Jakiekolwiek poprawki nawet w zakresie ułamkowych częsci milimetra powodowały natychmiast blokowanie jej ruchu, co świadczy o bardzo dobrym i rozsądnym spasowaniu elementów pod tym względem.

 

Lufa (tłumik) sama w sobie stanowi sporą część masy pistoletu, jednak wyważenie jest dobre. Pistolet "nie leci" na lufę. Pewnie to zasługa ciężkiego metalowego maga znanego posiadaczom rugerów.

 

To tyle jeżeli chodzi o pierwsze uwagi - pewnie niebawem zrobię pomiary na chrono, testy celności etc.(chwilowy brak kulek 0,2g do pomiaru). Jak ktoś będzie zainteresowany podzielę się uwagami.

 

Pozdrawiam

 

żylet

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podobno po napełnieniu słabszym gazem hfc134a spadają osiągi do bezpiecznych 330 fps - ciekawe czy to prawda.

W ten weekend strzelałem z tej repliki w sklepie i wydawało mi się że naprawdę jest świetnie wyciszona. Ale to chyba kwestia braku BB i braku szczęku zamka.

Jak możesz to napisz coś o celności repliki - podoba mi się i nastawiam się na kupno.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest Jedi Knight

Więc się grzecznie pytam. Jak wygląda ta replika w porównaniu do MK1 KJW, czy jest warta płacenie 2 razy. W sensie jakosci części. Chciałbym usłyszeć opinie od użytkowników OBU modeli, bo oni będą najbardziej obiektywni.

Link to post
Share on other sites

kup rugera i dołóż to http://www.machinegun.pl/sklep/product_info.php?cPath=39_97&products_id=1470

 

Lepszy efekt i wykonanie.

 

No nie wiem, ja tam żadnych oznaczeń na tym ustrojstwie nie widzę. Poza tym skąd możesz pisać o lepszym efekcie i wykonaniu skoro nawet nie wiesz jak jest z pasowaniem i stabilizacją lufy w tym wypadku ?

 

Tak jak napisałem w wypadku SOCOM'a pasowanie jest idealne.... wątpię żeby można było coś poprawić w tym względzie a oznaczenia dodają właśnie "to coś" :biggrin:

 

pozdrawiam

żylet

 

Gdybym miał kupić po raz drugi nawet bym się nad takimi opcjami nie zastanawiał tylko brałbym SOCOM'a :excl:

Edited by żylet
Link to post
Share on other sites

Podobno SG zrobiło projekt wewnętrznej i zewnętrznej lufy od początku. To nie jest tylko przerobiony ruger kjw więc i osiągami może się różnić od wersji konwertowanej. Wkrótce ja coś o tym napiszę - bo chłopaki z ekipy podarowali mi taki na prezent urodzinowy :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Może ktoś w końcu podzielić się wrażeniami z użytkowania tej repliki? No i jak z zasięgiem i celnością?

Mam. Strzelam i sobie chwalę. Strzelałem na dworze podczas największego mrozu i elektryki mi odmówiły posłuszeństwa a on działał. Oczywiście magazynek zagrzany najpierw w kieszeni, a potem broń cały czas w garści.

Celność kiepska jeżeli strzelać szybko - wina bardzo mocnego spustu, ale jak jest czas i można strzelić na spokojnie można ściągać spust na dwa razy. Mocno do pierwszego oporu i potem lekko docisnąć. Ma wtedy praktycznie ma czułość normalnego spustu i normalną celność. Zasięg - jak to krótka - 20 m celnego jakieś 10 więcej maksymalnego.

W lesie jest cichy, w pomieszczeniach gorzej - wina akustyki, jeżeli jest na dworze, dźwięku praktycznie nie można zlokalizować po 10 metrach. Słychać go co prawda, ale są kłopoty z lokalizacją. Ja sobie z tym poradziłem montując dodatkowy tłumik :D na przejściówkę. Po tych zabiegach nie było jej słychać w lesie jak stałem koło kolegi i strzelałem trzymając broń za plecami. Wydaje odgłos niewiele głośniejszy od splunięcia.

Do tego celownik laserowy i zabawka nabrała miłego charakteru :biggrin:

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. A i na naszych małych zawodach IPSC dawała radę.

dsc01289tx.jpg

Edited by Zmorak
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

:blink: Jak dla mnie to co zrobiłeś to profanacja ...

Poćwicz trochę to zaczniesz strzelać celnie dalej niż na 20 metrów i opór i droga języka spustowego też przestanie być problemem... :wink:

Ja z tą klameczką nawiązałem uczciwy kontakt z dwoma stockowymi aegami ( nie jednocześnie), ale ich właściciele odczuli drzemiący w niej potencjał :cool:

 

Pozdrawiam

żylet

 

 

 

Proszę nie robić OT, dalszy flame będzie z góry kasowany...

 

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Kilka wiadomości...

 

Lufa w gemtech Oasis jest dokładnie tej samej długości co w MK1 KJW. Kupiłem na ślepo precyzyjną lufe KM head dla MK1 KJW i nie kryłem swojego zdziwienia, kiedy się okazało, że są dokładnie tej samej długości. Także mit przedłużonej lufy wewnętrznej upadł. Teraz pytanie skąd większa prędkość wylotowa jeżeli nie jest to zasługą lufy... Może po prostu mocniejsza sprężyna na zbijaku, bo wątpię, że kombinowali przy zaworach w magazynkach.

 

A teraz coś żeby się poślinić :icon_mrgreen:

1000733ve.jpg

 

...czyli oasis załadowany w kaburę Tactical Design Labs sprzedawaną i rozprowadzaną w USA przez Black Dog Machine z celownikiem kolimatorowym Sphinx

 

1000744q.jpg

 

Od razu piszę, żeby nie było zbędnych pytań. Nie wiem czy wysłkowo się da, ile za wysyłkę, itp. Ja swoją zakupiłem na miejscu w USA w jednym z lokalnych sklepów ze szpejem taktycznym.

 

pozdrawiam

żylet

Edited by żylet
Link to post
Share on other sites

Żylet, wiesz może czy komora Hu jest taka sama jak w Mk1 KJW? Jeśli tak, to czy masz z podkręcaniem jakieś problemy. Bo u mnie wygląda to tak: hu na "0" a kulkę raz kręci, a raz nie. Jeśli chodzi o zmniejszenie prędkości wylotowej to w KJW wystarczy wyjąć metalową kulkę spod sprężyny zbijaka, pewnie i tutaj jest podobnie. :D

 

Pozdrawiam

Kocur ;)

 

P.S Swoją drogą wygląda super z tym kolimatorem ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...