Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ostrzeżenie przed podróbkami ładowarki Imax B6


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Używam swojego Imaxa (nie wiem już teraz czy oryginału czy podróbki) od stycznia tego roku. Napisałem maila do sprzedawcy z Allegro, u którego kupiłem ładowarkę (sklep zajmujący się modelarstwem, nie airsoftem, na co niektórzy zwrócili uwagę), aby ustosunkował się do doniesień portalu HobbyKing.com. Żeby była jasność: moja ładowarka nie ma hologramu, nie miała drukowanej instrukcji oraz przyszła w pudle, w którym rzekomo sprzedawano podróbki. Z drugiej strony kształt gumowych nóżek na spodzie oraz ciemnoniebieski kolor przemawiają za tym, że może to być oryginał. Sprzedawca odpisał mi, że ładowarki przez niego sprzedawane sprowadzane są od HobbyKing właśnie i że hologram został wprowadzony niedawno, gdy podróbki zaczęły wchodzić na rynek. Ile w tym prawdy nie wiem. Wiem tylko, że moja ładowarka działa, ładowała kilkanaście razy mojego lipola oraz dwie batki Ni-MH i póki co świetnie się spisuje.

 

To akurat śmieszne i naiwne tłumaczenie, bo Hobby King sprzedaje zarówno oryginał, jak i kopię... Z tym, że Hobby King wyraźnie to zaznacza i dodaje w opisie :

 

This is a copied B6 charger.

Its quality and reliability is not as good as the Genuine iMAX B6.

 

Kopia jest również o połowę tańsza, co nie ma miejsca u nas, gdzie się je sprzedaje po takiej samej cenie, bądź drożej... Dziwne jednak, że Twoja ładowarka wygląda jak oryginał, a była opakowana w pudełko od kopii...

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Pietraszka

 

Mam to samo u siebie - brak hologramu, opakowanie od tej podrobionej, jednak jest to ciemnoniebieski a podnóżki są jak w oryginalnej - kanciate (nie okrągłe)

 

Teraz to już zgłupiałem. :icon_razz2: Przyjrzałem się dokładniej ładowarce i wszystkim szczegółom. Przypomnę, że kupowałem ją jako nową od znajomego modelarza jakiś rok - półtora roku temu. Wiem, że leżała u niego jakiś czas, zanim ją kupiłem.

 

Pudełko jest od podróbki. Mam natomiast w środku instrukcję obsługi. Od tej z filmiku różnie się na pewno okładka. Z tyłu widnieje napis że wydrukowaną ja w 2008r. w Chinach.

dsc08240ak.th.jpg dsc08241f.th.jpg

 

Jeśli chodzi o samą ładowarkę to wygląda tak: (trytytka założona bo przejściówka do zasilacza nie miała czasem styku :icon_razz2: )

dsc08243a.th.jpg

Nie wiem czy kolor jest bardziej ciemny czy jasny. Ciężko mi to stwierdzić jedynie na podstawie samych zdjęć i filmików prezentujących obie wersje :icon_razz2:

 

Nóżki są kanciaste. Nie widać natomiast certyfikatu. Jest jedynie "QC PASS":

dsc08244c.th.jpg

 

Ciekawostka jest plomba gwarancyjna z logiem SKYRC i napisem "Warranty Void If Broken":

dsc08246e.th.jpg

 

Gdy spojrzałem do środka zauważyłem, że cewka? jest w kolorze czerwonym a nie miedzianym: (czyli tak jak w oryginale)

dsc08248c.th.jpg dsc08247l.th.jpg

 

Może to oryginalny Imax włożony jedynie do innego pudełka. A może trafiła mi się jedna z pierwszych kopii składana w tej samej fabryce i z tych samych części? Dziwna sprawa z tymi Imaxami :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Ja w takim razie już mam w ogóle kombosa, tzn:

- brak jakichkolwiek plomb

- pudełko od podróbki

- cewka w kolorze miedzianym, wg filmu - podróbka

- nie mam "dodatku" chroniącego przed odwrotnym podłączeniem - podróbka, ale moja ładowarka sygnalizuje odwrotne podłączenie (?)

- tranzystorki obok złącz do balancera mam takie jak w oryginale

- rezystory obok gniazd "output" takie jak w oryginale

- podstawki kwadratowe jak w oryginale

- po uruchomieniu mam napis imaxRC B6

 

Poza tym odnoszę wrażenie, że większość nie miała w ogóle pojęcia, że producentem jest firma skyrc, tylko producent to Imax, a model to B6. Wszystkim ładowareczki działały i byli zadowoleni. Różnica pomiędzy oryginalną, a kopią na hobbykingu to "całe" 24zł.

Większość polskich sklepów modelarskich i asg, a także sklep HobbyKing podaje także producenta jako IMAX, więc nie wiem skąd nagle to SkyRC.

Wg mnie trudno w tym momencie określić, która z naszych ładowarek jest podróbką, a która nie, hologram to najmniejszy pikuś który można tutaj podrobić i wg mnie nie jest wyznacznikiem.

Ja zapewne mam wersję nazwijmy to "tańszą" i nie zamierzam bawić się w jakieś reklamację itd dla hologramu, bo w działaniu, wyglądzie (nie licząc niby koloru) i funkcjach nie widzę różnic.

Link to post
Share on other sites

Według opisu u rosyjskich przyjaciół - tak jakbym miał oryginał - dźwięk ten sam, kolor ten sam, przy gnieździe zasilania jest znaczek (zaznaczone na obrazku). Jednak cewka koloru miedzianego - tak mi się wydaję (nie mogę rozkręcić bo mam plombę od sklepu gdzie kupowałem a jest jeszcze na gwarancji)

 

imaxr.jpg

Link to post
Share on other sites

no to ja wg. tego mam coś jeszcze innego . Kolor ciemny , znaczek przy wtyczce do ładowania jest. Ale brak plomb , cewka w kol. miedzianym i pudło od podróbki :/ Tylko tyle z zewnątrz. Nie rozbierałem tego dziwu . zobaczymy jak zadziała , jak nie ruszy zwrot , jak ruszy to poużywam bo "latam" na NiMH

Link to post
Share on other sites

Witam, otrzymałem odpowiedź od sklepu Specshop.pl

 

Oto i ona:

 

Jak to jednak z chińskimi firmami bywa:

 

"Niestety nie otrzymałem odpowiedzi od chińskiego kontrahenta w sprawie oprogramowania SkyRC. Sam też nie chciałbym wysnuwać być może błędnych wniosków. Bez względu na to klienci nie mają podstaw prawnych do wymiany ładowarki na IMAX'a od SkyRC."

 

 

Dziękuję, dobranoc.... ;|

Link to post
Share on other sites

Kolor drutu na dławiku, nie może być wyznacznikiem tego czy ładowarka jest oryginalna czy nie. Wynika to z faktu że IMAX czy tam SkyRC, nie produkują tych podzespołów, a jedynie zamawiają od producenta podzespołów elektronicznych, który nie zawsze ma drut nawojowy pokryty czerwonym izolatorem tylko bezbarwnym (nie rozumiem tylko jak wg. was kolor izolatora miałby powodować gorsze działanie dławika a co za tym idzie całej ładowarki).

 

A inne różnice w wyglądzie mogą wynikać np. z tego że ta sama ładowarka, jest jeszcze po drodze przez kogoś dystrybuowana do następnego dystrybutora.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem na odróznienie "podróbki" od "oryginału" jest rejestracja on-line, o której mowa w filmiku.

Dotyczy oczywiście przypadków kiedy to daną ładowarke ma się juz w domu.

Sam zakupiłem fake, kilka dni temu, działa ok, ale dla zasady jutro wybiorę się do sklepu i zwrócę towar.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bardzo prawdopodobne, że większość przedstawianych podróbek pochodzi z jednej fabryki, jak to u naszych żółtych kolegów często się zdarza nawet z tej gdzie jest "oryginalna" produkowana. Możliwe, że różnią się rokiem produkcji, nowinki technologiczne ew. zmniejszenie kosztów produkcji - słabszy procesor, itp.

 

Na razie, IMO nie ma się co spinać, jak ktoś będzie miał problemy to niech pisze.

Ja mam wg opisu podróbę, na razie działa, ładuje dobrze, zobaczymy jak to w praniu wyjdzie.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Heh teraz jak oblookałem filmik i poczytałem Wasze posty powiem tyle, wydaje mi się, że kupiłem oryginał, ale pewności nie mam. Ładowarka kupowana na HobbyKing, zapakowana w karton od podróbki, ale reszta jak w oryginale, tj.: instrukcja, ciemniejszy odcień niebieskiego, kwadratowy hologram, kwadratowe nóżki i najważniejsze, że na stronie zamówionego produktu jest informacja:

ATTENTION: This is a GENUINE iMax B6.If you would like a lower priced 6S charger please check our website for other brands.

 

Ładowarkę męczę już jakieś 1,5 roku i jakoś nie mam powodów do narzekań. Mam kilkanaście pakietów lipo i wszystkie nadal są w dobrej kondycji. Jedyny problem to nie łapiący gdzieś przy wtyczce zasilacza przewód, przez co ładowarka czasem się wyłączy, lub przerwie ładowanie z powodu zbyt niskiego prądu wejściowego

 

Jak widać te ładowarki wychodziły w różnych zestawieniach (holo, karton itd). Ja na początku też zbaraniałem i już myślałem że mam podróbkę...

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupiłeś na HobbyKingu jako Genuine, to nie masz się co martwić, masz oryginał. W końcu to oni pierwsi zwrócili uwagę na różnice, zresztą sprzedają też kopię, ale odpowiednio oznaczoną.

W przypadku nowszej ładowarki najłatwiej poznać po hologramie, w przypadku starszej (nim weszły hologramy) - po procesorze (można rozkręcić i zobaczyć, i tak już po gwarancji :wink: ).

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...