Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ostrzeżenie przed podróbkami ładowarki Imax B6


Recommended Posts

Ponieważ sam się naciąłem - ostrzegam innych użyszkodników.

 

Na allegro oraz na sklepach asgejowych pojawiły się podróbki ładowarek Imax B6, które sprzedawcy bezczelnie sprzedają jako oryginalne, świetne itd. Tymczasem jakość podróbek ,z tego co czytałem na zagranicznych forach, odbiega od jakości oryginału. Znalazłem nawet pewien sklep, który otwarcie pisze, że to podróbka o gorszej jakości niż oryginał. Można? Można. Witamy w Polsce.

 

Te sklepy to Gunfire.pl (a więc i airsoftguns), a także azteko.pl. Do oferty wprowadziła tą ładowarkę również Zbrojownia, ale zdjęcie jej jest o tyle dobre, że nie pozwala na ustalenie, czy to oryginał, czy podróba. Pozostaje wysłać zapytanie do sklepu.

 

Oryginalna IMAX B6 produkcji SkyRC posiada hologram na tylnej części obudowy oraz numer potwierdzający jej autentyczność. Ładowarki różnią się też kolorem - oryginał jest dużo ciemniejszy, podróba jasna, wręcz błękitna. Opakowanie również się różni. To takie podstawowe. Więcej różnic wskaże Wam Anthony ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=kziSFSQvxr4

 

Oryginalną można kupić np. tu :

 

http://allegro.pl/skyrc-pl-ladowarka-imax-b6-oryginal-instr-pl-fv-gw-i1844662013.html

 

I jak widać, za dużo mniejsze pieniądze...

 

Myślę, że należałoby ten temat przykleić. W końcu nikt nie lubi, gdy wciska mu się podróby. Przypomina się afera z podróbkami części Promyka, sprzedawanymi jako oryginał...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja się właśnie naciąłem na allegro, dodatkowo przyszła niesprawna (w ogóle się nie włącza). Od razu zadzwoniłem do sprzedawcy, poinformowałem że łądowarka niesprawna i podróba, oraz że chcę zwrotu kasy za ładowarkę. Bez specjalnego kręcenia powiedział że OK. Zobaczymy jak się zakończy. Póki co klepię do niego jeszcze maila.

Azur - jesteś pewny że na aukcji którą podałeś sprzedają oryginalne ładowarki??

Link to post
Share on other sites

Tak na wszelki wypadek żeby ktoś nie podważał racji sklepu z filmiku: HobbyKing jest jednym z największych sklepów sprzedających artykuły modelarskie, działa już od dawna.Cieszy się dobrą jak nie doskonałą opinią więc niech nikt nie wyskakuje z tekstem że to jakiś badziewny sklep

Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś roku mam Imaxb6. Teraz dopiero się dowiedziałem że to podróba :icon_eek: Jednak nie mogę na nią narzekać. Z pakietami Ni-mh dobrze sobie radzi. Niedługo dojdzie do mnie Li-po to zobaczymy jak się sprawuje balanser. W każdym bądź razie tragedii nie ma. Szkoda ze się szybciej o tym nie dowiedziałem, ale teraz to już po ptakach :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Major, jak widzisz na aukcji którą podałem ładowarki posiadają hologram, a także ich barwa i opakowanie świadczy o ich oryginalności.

 

Sab, to fajnie. :wink: Może masz szczęście, a może te podróby nie są wcale takie złe. Za dużo jednak tego "może". I znowu powtarza się sytuacja w której podróba jest wciskana jako oryginał i nikt się do tego nie przyznaje, choć każdy o tym wie. :bialaflaga:

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

A jeżeli moja ładowarka jest ciemna (ciemnogranatowa) lecz nie ma hologramu to z czym mam do czynienia? Kupowałem używaną z allegro.

Edit: sprawa się rozwiązała sama. Pudełko jest od wersji którą na filmie przedstawiają jako "fake one"...

Edited by Bojeq
Link to post
Share on other sites

Ponieważ temat nas dotyczy- pozwolę sobie trochę powiedzieć.

 

Po pierwsze- szkoda że kolega Azur - przed napisaniem tematu (albo i po) nie skontaktował się z nami i nie zgłosił problemu- tylko sam natrafiłem na ten wątek.

 

Z naszej strony zgłosiliśmy sprawę do GF i wstrzymaliśmy dystrybucję tych ładowarek, do momentu wyjaśnienia sprawy.

 

Odnośnie tego czy jest to oryginał czy nie- trudno mi się wypowiedzieć. Sam od jakiegoś czasu używam ładowarki z dystrybucji GF i nie miałem z nią żadnych problemów. Bateria ładuje tak jak trzeba, stany naładowania się zgadzają z podaną pojemnością baterii, żaden lipol nie wybuchł podczas ładowania, zaś baterie naładowane działają tak jak powinny.

 

 

 

 

I znowu powtarza się sytuacja w której podróba jest wciskana jako oryginał i nikt się do tego nie przyznaje, choć każdy o tym wie. :bialaflaga:

No przecież każdy chce zarobić...

 

Z naszej strony nie było to w żadnym wypadku zamierzone. Współpracujemy z różnymi firmami i jedną z podstawowych zasad jest zaufanie. Dotyczy to między innymi oznaczeń produktów i ich pochodzenia. Nie możemy wiedzieć jak wygląda każdy produkt z oferty producenta i czy jeżeli ma jakiś tam odcień to ma oznaczać podróbkę a już inny to oryginał- tu musimy czasami zaufać dystrybutorowi. Wiadomo- podróbkę repliki G&G, G&P czy innej poznali byśmy od ręki- ale w innych kwestiach nie jesteśmy już tacy obcykani.

 

Czekamy na wyjaśnienie sprawy z GF i wtedy podejmiemy dalsze kroki.

 

PS. Jeszcze mi się przypomniał ciekawy wątek o markowym sprzęcie http://www.frazpc.pl/b/234557 jak widać znaczek producenta jest czasami bardzo drogi.

Link to post
Share on other sites

Ja też się naciąłem, kurde... Nie mogłeś wrzucić tematu z 2 miesiące temu?

A gdyby nie ten temat żył_byś w błogiej nie_świadomości :P Więc ciesz się że wiesz z czym masz do czynienia :P

Swoją drogą ciekawie,sam miałem na to cudo ochotę.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Okazuje się ,że też mam podróbkę. Działa prawidłowo, nie narzekam.:)Wszystko się zgadza (ciemny odcień, pudełko) ,ale nie ma takiego hologramu ;(.

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Szanowni sympatycy airsoft'u,

 

Nazywam się Mateusz Kwiatkowski i piszę poniższy post w imieniu firmy ASGSQUAD, będącej jednym z dystrybutorów ładowarek IMAX B6. Jak się okazało mieliśmy w ofercie 'nieoryginalne' ładowarki. Piszę nieoryginalne w cudzy słowiu, ponieważ trudno powiedzieć o chińskim produkcie że jest nieoryginalny, na rynku jest wiele ładowarek z parametrami takimi jak IMAX B6 i opartych na tych samych podzespołach, ponieważ wszystkie są produkowane w jednej fabryce i indywidualnie spersonalizowane pod specjalne zamówienia. Nie ukrywam że nie wiedzieliśmy o takim stanie rzeczy, od początku działalności ładowarki zamawialiśmy w jednej fabryce i za każdym razem po powierzchownych oględzinach wyglądały identycznie. Po szybkim przeglądzie rzeczy po reklamacyjnych mogę powiedzieć taką ciekawostkę iż mamy o wiele mniej ładowarek bez hologramu aniżeli tych teoretycznie oryginalnych. Co ciekawsze sami z nich korzystamy w serwisie i na imprezach i nigdy nie było z nimi problemów. Warto zastanowić się czy marka w przypadku ładowarki do akumulatorów ma duże znaczenie? Jak można przeczytać w tym wątku wiele osób martwi się z zakupu nie oryginalnej ładowarki, skoro działają bez zastrzeżeń myślę że będą działały tak samo dobrze w przyszłości.

 

Jeśli ktoś z Państwa ma problemy z IMAX'em, który pochodzi z naszej dystrybucji, proponuję aby go zareklamował, a my na pewno rozpatrzymy pozytywnie taką reklamacje.

 

Wszystkich z Państwa, którzy korzystają z nieoryginalnego IMAX'a pragnę uspokoić i zapewnić że dalej mogą z nich korzystać bez ryzyka utraty życia lub zdrowia :) Nie mniej jednak osoby, które czują dyskomfort z posiadania 'nieoryginalnego' IMAX'a będą mogły go wymienić na nową ładowarkę marki POWER BEAN (po wprowadzeniu jej do stałej oferty) po udowodnieniu iż pochodzi on z naszej dystrybucji (przedstawienie paragonu z sklepu partnerskiego).

 

Aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości od stycznia wprowadzimy ładowarkę o identycznych parametrach jak IMAX B6 ale pod własną marką.

 

Pozostaje mi przeprosić Państwa za zaistniałą sytuację, na pewno będziemy ją wyjaśniać u dostawcy, dlaczego nas nie poinformował o takim fakcie.

 

Pozdrawiam

M. Kwiatkowski

Edited by Qwiatek
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że sprawa wyszła na jaw dopiero teraz. Od roku mam jak się okazuje podrobionego IMAXa B6, działa w sumie jak powinien, nie mam zastrzeżeń - ale identyczna cena za coś co nie jest oryginalnym produktem, trochę kole w oczy i po kieszeni. Póki się nie skwasi zostanie już to co kupiłem. Potem w razie "w" będę myślał nad wymianą.

 

btw. ktoś kupował swoją ładowarkę w RCsquad? http://www.rcsquad.com/produkt/79/184/Zasilanie/Ladowarki/Ladowarka_IMAX_B6.html

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że sprawa wyszła na jaw dopiero teraz. Od roku mam jak się okazuje podrobionego IMAXa B6, działa w sumie jak powinien, nie mam zastrzeżeń - ale identyczna cena za coś co nie jest oryginalnym produktem, trochę kole w oczy i po kieszeni. Póki się nie skwasi zostanie już to co kupiłem. Potem w razie "w" będę myślał nad wymianą.

 

btw. ktoś kupował swoją ładowarkę w RCsquad? http://www.rcsquad.com/produkt/79/184/Zasilanie/Ladowarki/Ladowarka_IMAX_B6.html

 

 

 

Masz prawo do roszczeń, w tym o zwrot pieniędzy lub wymiany na oryginał.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...