Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

WE AK74 UN - Open Bolt jest dostępny na gunfire z tego co ostatnio obczaiłem

http://www.gunfire.pl/product-pol-1152196327-Replika-karabinka-AK74-UN-Open-Bolt.html

z filmików na necie wynika, że dosyć fajnie kopie i raczej da się wystrzelać maga kulek na 1 naładowaniu gazem (jak dla mnie wystarczy).

W którymś filmiku WE mi sie o uszy obiło że, szykuje się wersja długa (licze na AKS-74) i tak sobie myśle, że poczekam na nią ale wychodząc z założenia, że raczej wewnętrznie niczym się nie będzie różnić od tej krótkiej, chciałbym znać opinie kogoś kto kupi/kupił takie cacko i miał okazje przetestować (pomijając już fakt że pogoda średnio pozwala na strzelanie gbb :P )

pozdro

Link to post
Share on other sites

Śledzę temat o tej replice na Arnies. Też może i bym miał ochotę na wersję długą. Niestety ten model troszkę jest "kiepski".

Ludzie którzy go kupili są bardzo zadowoleni z tego jak karabin strzela. Niestety zespół spustu się sypie. Oczywiście Ra-Tech, już zrobił prototyp części i pewnie go niedługo zaczną sprzedawać. Myślałem, że po wypuszczeniu G36 które jest całkiem dobre, może być tylko lepiej. Jednak widać, że dali ciała. Wydaje mi się, ze należy poczekać do wiosny i kupić replikę jak będzie ciepło. Wywalać maga za magiem i słać na gwarancję. Wydaje mi się, że w cenie karabinu na GF ukryte są koszta serwisu, stąd ta cena.

 

 

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Co z tego że solidnie wyglądają, jak są zrobione ze ZnAl'u?

Znowu kolejna replika od WE, która nie nadaje się do strzelania bez części układu spustowego od Ra-Techa...

 

"Potmetal" to znal po ludzku, czyli stop cynku z aluminium, dobrze wypełnia odlewaną formę, jest dość kruchy i nie nadaje się zdecydowanie na części układu spustowego, gdzie przenoszone są dość gwałtowne naprężenia.

Link to post
Share on other sites
a zapomniałbym, może ktoś wie jak bardzo wytrzymały jest POTmetal ?

"Pot metal" to ZnAl (zwany też Cynkalem). Jego wytrzymałość jest uzależniona od grubości elementu (nie powinno robić się elementów statycznych o grubości ścianki poniżej 1mm i 4mm w elementach narażonych na obciążenia) oraz od ilości zanieczyszczeń w stopie (stąd na przykład ZnAl Cymy sypie się od samego patrzenia, a ZnAl wykorzystywany do robienia elementów okien, części samochodów, czy klamer w pasach potrafi być wytrzymalszy od analogicznego elementu z alu). Od ilości zanieczyszczeń uzależniona jest też wytrzymałość na niskie temperatury. Materiał ma też tendencję do szybkiego utleniania się i starzenia się.

 

Czyli pozostaje mieć nadzieję, że WE nie zamiata materiału z podłogi i wzorem Cymy nie wrzuca go do kotła wraz z kurzem.

:)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Zastanawiam się nad taką o ślicznotką http://www.wgcshop.c...atid=76&cat=489

Posiada ją może ktoś z forum i mógłby podzielić się choć trochę wiedzą na jej temat?

 

Wie ktoś może jaka jest średnica lufy wewnętrznej w WE AK PMC? Czy jest to np 6,06 czy może 6,03 oraz jaka jest celność na stockowej lufie?

 

Poszukaj tematów na gasguns... powątpiewam czy ktokolwiek w Polsce ma tą replike. Znaczy pewnie ktoś ma :icon_biggrin: ale nie chce sie ujawnić. Na gasguns jest dość dużo o tej replice, z tego co pamiętam to trzeba sobie nakupić kilogram sprężynek spustowych bo siadają co tysiaczek. Ewentualnie dorobić sobie samemu z czegoś lepszego :)

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wpierw zastanawiałem się nad swd od we z racji tego ,że jedyna wersja na jaką mnie stać jest z gónolitu a po za tym magazynek jest nie do dostania to teraz padło na aks-74un od we .I teraz pytania :) .

1.Najważniejsze wiem ,że cała replika od zewnątrz jest stalowa i to chyba jeszcze oksydowana ale czy suwadło też jest stalowe już straciłem 3 gónolitowe atrapy suwadła w 2 różnych replikach więc mam uczulenie na suwadła z gównolitu .

2.Co może się posypać wiem że zespół spustowy bo już dużo czytałem i jak jest z jego stalowym zamiennikiem ra-techa gdzie to mogę kupić .

3.Mógłby mi ktoś powiedzieć jak dużo stali jest wykorzystane do budowy części wewnętrznych po za zespołem spustowym bo już wiem że to Znal pfu gównolit.

Link to post
Share on other sites

Wpierw zastanawiałem się nad swd od we z racji tego ,że jedyna wersja na jaką mnie stać jest z gónolitu a po za tym magazynek jest nie do dostania to teraz padło na aks-74un od we .I teraz pytania :icon_smile: .

1.Najważniejsze wiem ,że cała replika od zewnątrz jest stalowa i to chyba jeszcze oksydowana ale czy suwadło też jest stalowe już straciłem 3 gónolitowe atrapy suwadła w 2 różnych replikach więc mam uczulenie na suwadła z gównolitu .

2.Co może się posypać wiem że zespół spustowy bo już dużo czytałem i jak jest z jego stalowym zamiennikiem ra-techa gdzie to mogę kupić .

3.Mógłby mi ktoś powiedzieć jak dużo stali jest wykorzystane do budowy części wewnętrznych po za zespołem spustowym bo już wiem że to Znal pfu gównolit.

 

Co do magazynka nie do dostania, jakoś znalazłem niezabardzo szukając. http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=WE-GMAG-SVDSTD&search=special&rs=svd&catid=&cat=

 

Z tego co pamiętam to gdzieś wyczytałem opinie że co 1-2 k kulek schodzi sprężynka z kurka, czyli podobnie jak zestaw spustowy stockowy. Wiem że w jakimś sklepie można ją dostać, z tego co pamiętam miał w nazwie "dragon" ale nie jestem pewien. No i tak, nie w PL :)

 

Reszty nie odpowiem bo nie chce mieszać, bo nie mam, to co napisałem jest wyczytane w internete.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Odświeżę temat bo nie mam zamiaru zakładać nowego, ktoś może ma/dowiedział się czegoś więcej na temat repliki o której kolega wyżej mówił? (http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=WE-GBR-AKPMC&search=category&rs=WE%20GBBRs&catid=76&cat=489 ). Przymierzam się dość ostro do kupna, jeśli nikt nie ma żadnego info to pójdę na króliczka doświadczalnego i przetestuję replikę.

Link to post
Share on other sites

Miałem, oddałem do sklepu. Mój egzemplarz miał felerny zamek i komorę hopa, czasem działał OK, czasem nie domykał zamka i oczywiście pfffff syfon. Na gg praca zamka dość powolna, kopnięcie mocne, gdyby powstały magi na co2 to byłoby chyba lepiej z tą pracą. Ostatecznie mając dośwadczenia z GHK i WE i mając w perspektywie, że i tak jest to skarbonka to brałbym GHK.

Link to post
Share on other sites

podobno skok jakościowy Kałachów GHK od wersji 2012 jest tak duży ,że są to uważane za jedne z najlepszych replik pod względem braku awaryjności. Jedyna wada to ,że bolt nie pokonuje całej swojej drogi z tego względu ,że dla green gasu ta droga jest po prostu za długa.

Zewn okazuje się ,że więcej jest stali w GHK niż w WE.

Link to post
Share on other sites

wszystkiego można się nauczyć.

 

Mój kolega ma we ak74un i jest zadowolony z użytkowania. Ale niestety (jest to norma) ułamał mu się młoteczek ale to nic dziwnego bo jest cienki i z znalu a nie z stali. Więc go możesz od razu wymienić. Reszta części mu trzyma.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...