Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Hej Panowie, myśleliście o zorganizowaniu jakiejś większej łupaniny z podziałem mundurowym na kraje? Na przykład nasza formacja (Polska) kontra kilka ekip stylizujących się na Amerykanów czy BW? Myślałem o "Ruskich" ale u nas to dość unikatowy "towar" ;P a ekipy z Kalingradu raczej trudno by było ściągnąć. Uczestniczyłem w paru zlotach z podziałem mundurowym ale zwykle to była partyzantka/pmc kontra regularne wojsko i nie było zbyt "klimatycznie".

 

Co o tym myślicie?

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=YajVjR1-zdQ&feature=plcp NA TAKIE COŚ SIĘ WYBRAĆ! Jako PKW

:icon_biggrin:

 

Ostatnio właśnie z kolegami byłem na minizlocie w takich klimatach, ale nie jako regularne WP. Tylko jako "kwiat najemniczej profesji z Europy" ;)

 

Ale ciekawie by było zorganizować taki większy zlot. Z podziałem na umundurowanie WZ jako PKW i Mudż jako... Mudż xD

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chłopaki, szukam inspiracji do mojego warbooka, gdzie mogę wrzucić zmechanizowanych i powietrzno-deasntowych. Jak chcecie mogę wrzucić tu część PROLOGU Warbooka, żebyście mogli podzielić się ze mną swoimi opiniami i uwagami. Tylko, że cholerstwo ma 16 stron :icon_biggrin:.

Postaci wzoruję na postaciach z mojego środowiska asg, no i zastanawiam się nad wstawieniem postaci z formacji (oczywiście nazwiska wymyślone itp.).

Więc jakieś fotki ze strzelanek/ manewrów mile widziane :icon_wink:.

Mój team jest w książce jako element rozpoznania. Oddział Alfa-02.

GGRS jakbym wstawiał to wiadomo, że zmech.

Co do reszty nie mam pomysłu xD.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Po krótce streszczę fabułę:

NATO przypuszcza ofensywę na bliski wschód. Polska stanowi szpicę wojsk koalicji i atakuje na Syrię. Jednak cała operacja kończy się fiaskiem, gdy Syryjczycy wspierani przez Rosję i Chiny używają broni jądrowej. NATO wycofuje się z Bliskiego Wschodu, Koalicja Wojsk Arabskich w której skład wchodzi Irak, Syria, Iran, Pakistan, Z.E.A, Arabia Saudyjska, Egipt i Jordania atakuje w stronę Europy. KWA zajmuje Hiszpanię, Włochy, Grecję, Turcja przyłącza się do KWA. NATO rozpada się.

Francja, Anglia, Austria, Niemcy, Węgry, Norwegia i Szwecja wiążą nowy sojusz i postanawiają przeciwstawić się Arabom, jednak są zbyt osłabieni by kontratakować. By zdobyć więcej zasobów potrzebnych do ataku postanawiają zająć Czechy i osłabioną wojną Syryjską, Polskę.

Polska zostaje zaatakowana przez Niemcy, Francję i Anglię. Mimo przeważających sił wroga Polska broni się dzielnie przez cztery miesiące, jednemu z dowódców WP udaje się nawet przeprowadzić ofensywę i uderzyć w trzon jednostek inwazyjnych BW odbijając znaczną część kraju (1/3). Ostatecznie, osaczone Wojsko Polskie jest zmuszone do poddania. Wojska śmiałego oficera jednak nie poddają się. Rok później w sercu okupowanej przez wojska Sojuszu Państw Europejskich powstaje armia partyzancka, zwana Armią Wyzwolenia i Odbudowy Polski.

 

Historia skupia się na jednostce w/w oficera. Prolog opowiada o walce z S.P.E jeszcze jako Wojsko Polskie i o powstaniu A.W.O.P.

Reszta książki jest poświęcona walce wojnie partyzanckiej prowadzonej przez A.W.O.P, w której zaciera się granica pomiędzy walką narodowowyzwoleńczą a terroryzmem.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś o bardzo istotnym państwie na bliskim wschodzie. A który zwie się Izrael na pewno by się dzielnie bronił a do tego ma broń atomową. I takie moje pytanie co ze Stanami i Ukrainą. Jeden to nasz sąsiad a drugi niby wielki sojusznik.

Ale ogólnie historia zapowiada się bardzo fajnie będzie to coś innego niż te książki co nam ostatnio proponują. Trzymam kciuki i czekam z niecierpliwością na pełną wersję.

Edited by korwin
Link to post
Share on other sites

Izrael nie angażuje się - zbyt liczny przeciwnik i to praktycznie pukający w drzwi. Arabowie z kolei nie chcą się angażować w walkę z Izraelem i omijają ich.

Ukraina trzyma z Rosjanami i Białorusią, nie angażują się gdy atakują Czechy i Polskę, gdy powstaje AWOP wspierają Polskę bronią, Ukraiński kontrwywiad wraz Rosyjskim szkolą partyzantkę, Specnaz Ukraiński wspomaga niektóre operacje, w późniejszych większych operacjach wspierają wojska lądowe z powietrza.

USA i Kanada nie angażują się w wojnę w Europie PRAKTYCZNIE, ale sprzedają sprzęt SPE i szkolą żołnierzy.

Co do reszty wsparcia z zewnątrz:

Iran wspomaga AWOP dwiema bombami walizkowymi (atomówki).

Chiny - broń.

Słowacja i Czechy walczą z SPE.

Rosja - Szkolenie, T-80U, BMD-1/2, BTR-80, T-90, Mi-17, Mi-35, Mig-29, SU-25, Specnaz GRU wspomaga w operacjach specjalnych. - Oczywiście nie za free, liczą na duże wpływy w "Nowej Polsce".

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...