Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Precka do g36c


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu lufy precyzyjnej. Mam na nią do przeznaczania ok 120zł.

 

Zainteresowała mnie lufa precyzyjna od guardera: 6.02mm średnicy długość 247mm

 

Lecz z tego co czytałem to najlepsze są promyki i KM-hedy

 

I natknąłem się na lufę KM-head 19.50 w sklepie http://machinegun.pl/ . Długość 245mm średnica 6.04. Cena bardzo niska jak na km-head tylko 100zł. Czy to nie jakaś podróba, i czy można śmiało kupić z tego sklepu ? :icon_confused:

 

Pozdrawiam :icon_biggrin:

Edited by Across321
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Na pewno poprawi celność, bo przecież o to właśnie w nich chodzi. Nieznacznie ale również wpłynie to na zasięg (oczywiście im lepsza lufa tym więcej ten zasięg wzrośnie). Na promyku wzrasta sporo, w porównaniu do luf PJ, CA i DeepFire :)

Co do tego czy długość lufy ma znaczenie - spór w doktrynie :P jedni uważają, że nie inni, że tak... osobiście uważam, że długość lufy ma znaczenie. Swoje zdanie w tym temacie popieram testami jakie robiłem pomiędzy długością lufy m4 a m16 (lufy stockowe PJ) i tym co udało mi się zauważyć podczas gier. Oczywiście przykładowo dobrze poskładana na dobrych częściach krótka gieta może mieć dłuższy zasięg niż z 2x dłuższą lufą stockowa m16 - z pominięciem KWA bo to i w stocku czasem kładzie tuningowane repliki (widziałem strzelałem). Ale zawsze replika replice nie równa - widziałem 9 letnie stockowe CA, które kładło na łopatki repliki po tuningach... oraz g36e jg po tuningu na mega częściach, która nie dawała rady stokowemu g36c jg... inni zapewne widzieli jeszcze większe cuda :P

Oczywiście nie możesz opierać się w pełni na moich testach przeprowadzanych na lufach raczej słabej jakości, bez jakiegokolwiek dodatkowego nakładu finansowego (robiłem je dla siebie i z własnej ciekawości). Na forum znajdują się artykuły na temat testów luf oraz jak ich długość wpływa na zasięg (lub nie) z fotkami, dokładnym opisem itd.

Czekam na wypowiedź bardziej doświadczonych graczy w tym temacie, pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Ja nic nie mówię, ale w specu była dostawa lay-laxa, i km-head.

Jeśli brać to najlepsze :icon_smile:

http://www.specshop....7mm_-_P90,_G36C

http://www.specshop....7mm_-_G36C,_P90

 

Promyki ustępują jakością tylko PDI serii Palsonite (bo Raveny to kupa)

 

EDIT:

Co do powyższego - ja z kolei jestem sceptyczny, jeśli chodzi o wpływ długości lufy na efektywny zasięg.

Jestem tego zdania, gdyż mam raptem 14cm lufy, i 350 fps w replice głównej (mp 5 kurz), a zasięgiem efektywnie konkuruję z tuningowanymi emkami.

Na zasięg ma pewien wpływ dobór cylindra, a zasadniczy moment decydujący o przyszłości kuliki to przejście przez komorę hop-up, dlatego to o nią najbardziej dbam.

Porównując zachowanie kulki w lufie do tradycyjnej broni gładkolufowej (co choć brzmi irracjonalnie ma poparcie w zasadzie działania asg) mogę powiedzieć to, że: dłuższa lufa -> więcej fps, bardziej precyzyjna lufa -> lepsze skupienie. Oczywiście działa to też na odwrót, ale w mniejszym stopniu bo kulka w długiej nie-precyzyjnej lufie może się obijać między ściankami, ale z racji długości lufy drgania przy końcu będą już minimalne, a z kolei krótka precyzyjna lufa zwiększa ciśnienie wypychające kulkę, ale długość lufy nie pozwala na wykorzystanie tego ciśnienia.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

1.czyli jakbym zamontował taka powiedzmy ~250mm i do tego wymienil gumke HU to musialbym cos zmienic jeszcze zeby to chodzilo elegancko ?

2. lepiej wsadzic lufe ~250mm czy ~350mm i tlumik do jej zasloniecia?

1. Nowa dobra gumka plus bardzo dobra precka 250mm spokojnie wystarczą.

2. Długość lufy nie ma znaczenia lecz materiał z jakiego jest wykonana.

U siebie na Systemie 247mm 6,04 przy 420FPS mam zasięg skuteczny w granicach 60m.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tobą Tomek P-ń. Ale lufa 500+mm już robi różnicę np. m16 (nadal to moje własne zdanie subiektywne :D ) - oczywiście również z dobrze dobranych cylindrem, uszczelnieniem itd.

 

Choć na ostatnim długim weekendzie z 2 letniej nieruszanej stockowej mp5 galaxy (lufa 10cm) wycisnąłem 50m zasięgu - mierzone ;)

 

Zrób jak mówi verb007 i załóż kombinację dobra gumka + dobra precka 250mm, powinno dać dobre rezultaty :)

Link to post
Share on other sites

 

Zrób jak mówi verb007 i załóż kombinację dobra gumka + dobra precka 250mm, powinno dać dobre rezultaty :icon_smile:

gumka jaka?

nie będzie problemów typu: ta lufa nie pasuje do tej gumki? bo maja rożnych producentów.

Link to post
Share on other sites

gumka jaka?

nie będzie problemów typu: ta lufa nie pasuje do tej gumki? bo maja rożnych producentów.

Jak to czytam to mam przed oczami poloneza i instalacje gazowa LPG ......

Wszystko będzie pasować, kwestia tylko jakie efekty połączenia uzyskamy.

Link to post
Share on other sites

Wysil się choć trochę i poczytaj... jedni polecają zielone G&G czy czarne Systema Energy, inni przeźroczyste Guardery a jeszcze inni oponę od stara ;)

 

Od siebie polecę G&G i Systema

 

Wszystko będzie pasować tylko trzeba to umiejętnie złożyć a z tym nie ma jakiejś większej filozofii - na yt znajdziesz za pewne jakiś poradnik jak wymienić lufę i gumkę hop-siup w m4 (nie koniecznie gfc - każdą emkę rozbiera się niemal identycznie)

Link to post
Share on other sites

pytałem czy będzie pasować, bo właśnie czytałem, że nie którzy mieli problem z montowaniem jakiejś tam gumki z prec lufą (różnica w otworach). Stockowa im pasowała, a już ta nowa nie wchodziła tak łatwo albo wcale, no ale jak nie ma problemów to spoko.

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, jaka jest różnica w osiągach między preckami np 6.04mm (http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_88&products_id=501), a precka 6.01mm (http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_88&products_id=2194).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...