Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[matekno] Uwaga!


Recommended Posts

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie, w tym sęk :) Ja mam mniej niż Ty, bo ok. 400km, ale to też jest niezła odległość. Za paliwo nie zwrócą na pewno, a pociągiem/autobusem to trzeba by było 2-3 w nocy wyjechać żeby na rano na miejscu być :P Dopytam się znajomych w sądzie czy da radę cokolwiek zrobić z tym fantem, jak dowiem się czegoś ciekawego to podzielę się :)

Link to post
Share on other sites

No właśnie, w tym sęk :icon_smile: Ja mam mniej niż Ty, bo ok. 400km, ale to też jest niezła odległość. Za paliwo nie zwrócą na pewno, a pociągiem/autobusem to trzeba by było 2-3 w nocy wyjechać żeby na rano na miejscu być :icon_razz: Dopytam się znajomych w sądzie czy da radę cokolwiek zrobić z tym fantem, jak dowiem się czegoś ciekawego to podzielę się :icon_smile:

Jeśli to wezwanie do sądu w charakterze świadka to zwracają za paliwo, stawkę sobie na internetach sprawdź. Ostatnio siostra do Olsztyna w roli świadka śmigała (z Wawy), kilometrówka była bodaj 0,5PLN za 1KM (pojemność silnika>900ccm), pisała podanie i poparła dowodem rejestracyjnym auta. Zadzwoń do sądu i ustal co i jak.

Link to post
Share on other sites

Świadkowi przysługuje zwrot kosztów podróży, albo wg biletów, albo wg stawki km, jeśli podróż odbywa się prywatnym pojazdem. Zwraca się także utracony zarobek. Trzeba od pracodawcy wziąć zaświadczenie o zarobkach/dniówce. O pieniądze należy zwrócić się w sądzie. Dobrze jest zadzwonić i się dokładnie zapytać, o szczegóły zwrotu kosztów, kwestia diety/noclegu, też chyba jest do zwrotu. Co do obecności na rozprawie, jest ona obowiązkowa, chyba, że w wezwaniu napisane jest inaczej! Niestawiennictwo grozić może grzywną. Sądzę, że Sąd wzywa świadków/pokrzywdzonych, bo oskarżony zapewne mataczy, więc będzie konfrontacja, czy coś przyniesie? Nie wiem. Kolego Boniek, jak się złożyło wniosek o ściganie karne to z całym dobrodziejstwem inwentarza!

Link to post
Share on other sites

Tak więc...

Dzwoniłem do Sądu Rejonowego w Zabrzu i dowiedziałem się, że wystarczy wysłać do nich pismo z prośbą o przesłuchanie w lokalnym sądzie rejonowym (w moim przypadku w Gdyni) i to wszystko.

 

P.S. Pani była bardzo miła i dobrze nie zdążyłem wytłumaczyć o co chodzi, a już powiedziała co i jak ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Tak więc....

Byłem dzisiaj u siebie w sądzie rejonowym. Składałem zeznania od początku jak to wszystko wyglądało.

 

Nie pamiętam czy takie info już tutaj było ale zawsze warto wspomnieć ;)

Dowiedziałem się dwóch rzeczy, których nie wiedziałem. Nasz wspaniały duet oszukiwał ludzi na różnych forach przez ponad rok czasu (od września 2010 do listopada 2011) i byłem jednym z ostatnich których oszukał (tych wymienionych w akcie oskarżenia).

A drugi fakt to to, że jeden z nich siedzi w areszcie :)

 

Co do tego jak to dalej wyglądać może nic się nie dowiedziałem bo Sędzina wiedziała tyle co było napisane w aktach.

 

Osobiście już się dawno pogodziłem z tym, że tej kasy nie odzyskam, a minęło już prawie 2,5 roku :/

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...