Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Po znacznym dopływie gotówki postanowiłem dopieścić moją Kochaną M4 a w sklepie MadOnion.eu znalazłem oferty tuningu danej repliki i z racji iż lubię mieć moc zastanawiałem się nad 510 fps ale w takim terenie w jakim gram (lasy , mniejsze tereny z budynkami) to chyba lekka przesada i teraz w głowie siedzi mi 480 fps . Nie chcę robić tego na pałę więc zdaję się na Waszą wiedzę i Wasze doświadczenie . Co myślicie o M4 z 480 fps ,czy to wciąż za dużo ? Czy Odpowiedniejsze może będzie jednak 450 fps? W ofercie znajduje się też tuning do 420 fps ale chcę żeby kulka leciała a nie się toczyła ;D . A i jeszcze jak byście potrafili ocenić mniej więcej zasięg jaki przy danej liczbie fps ,preclufie i komorze HU z gumką dało by się osiągnąć też nie obraził bym się.. ;)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich Maniaków ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli to stock ,do wymiany idzie:

 

prowadnica springa

tłok

kabelki

morze to zabrzmieć dziwnie , ale mógłbyś pokusić się o wymianę lufy zewnętrznej która ma luzy... i skupienie przez to też jest gorsze, ja mam u siebie od CA i zauważyłem różnicę w skupieniu ponoć lufy JG też pasują...

 

Doradził bym CI:

 

precka KM-HEAD/PROMETHEUS (sam kupię tę pierwszą)

gumka G&G zielona (lecz nie wiem czy dostępna jeszcze )

jeśli będziesz kupował dłuższą preckę to cylinder teflonowy bym wziął (tzn pokryty teflonem)

Komory nie ruszaj

 

, ja w swoim ics na m120 guardera mam 460 fps ... także m120-m130 optymalnie wystarczy, a zasięg to ok 70m

skutecznego powinieneś mieć ale to przy kulaskach 0.30 G&G (być może i więcej piszę orientacyjnie , w swoim ics mam preckę G&G i siję kulkami G&G 0.30 i jestem w stanie na 60m trafić w sylwetkę człowieka.

 

 

Jesli strzelasz się w CQB to boczna lub jakaś p90 czy coś... z max 350fps lub mniej.

 

Edyta: ile funduszy masz na przeznaczenie??

 

Jeśli zależy Ci tylko na poprawie zasięgu/skupoienia , to wystarczy co napisałem jeśli nie tylko, to jakieś ciche głowice można by założyć i mosfet do tego...

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Nie trzeba wymieniać lufy zewnętrznej tylko należy DOKRĘCIĆ śrubki imbusem.

Tłok polecałbym ci shsa z metal szczęką

https://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_tloki/wzmocniony_tlok_z_15_stalowymi_zebami_shs-2286.html

 

Jakąś wzmocnioną prowadnice jak np

https://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_prowadnice_sprezyn/stalowa_prowadnica_sprezyny_z_lozyskowaniem_v_2_shs-2308.html

 

gumke hop up to systema/ zielona gg

 

precka jak z górnej półki to promyk, KMhead

ale systema, gunner(niedostępny na razie) też nie będą złe- zależy od budżetu.

 

Możesz również kupić uszczelnioną dysze np.

https://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_dysze/aluminiowa_doszczelniona_dysza_do_m4_shs-2297.html

 

W ICSach nie ma wentylowanej gł tłoka więc też mógłbyś się w takową zaopatrzyć.

 

Spring też bież od shsa, radzę ci m130.

 

Ogólnie produkty shsa są tanie i dobre a nie ustępują jakoś szczególnie z częściami markowych firm.

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba wymieniać lufy zewnętrznej tylko należy DOKRĘCIĆ śrubki imbusem.

 

Ależ nie... w ICS te ,,pseudo śróbki,, są tak tandetnie wykonane - a właściwie jego sześciokąt (tam gdzie sie imbusa wkłada) że się zdziera przy dokręcaniu) tak jak pisałem zmieniłem lufkę na ca i lufę wewnętrzną - precka owinąłem taśmą aby była sztywno (aby precka nie latała sobie w środku i dało to dobry efekt - czyt lepsze zauważalne skupienie.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Na razie zebrałem 550 zł ale sam się trochę boję otwierać bebechy bo nie chcę nic zepsuć..A prowadnica i tłok od ICS chyba nie są gorsze od tych z Taiwangun bo myślałem nad tym http://madonion.eu/Tuning_replik_ICS_do_480_fps_opcja_I_p833.html bo jak już wspominałem sam na 100% coś zepsuję.. A co do CQB to znam zasady ^^ A i stockowa komora mi się rozwaliła dlatego postanowiłem wymienić a jak wymieniać to porządnie .

Link to post
Share on other sites

mam m4 ICS na 485fps, włożyłem zestaw BU systemy, m140 Guardera jakąś metalową łożyskowaną prowadnice sprężyny i tłok ja mam DF ale wsadź jakikolwiek tłok z metalowymi zębami. Złóż to u kogoś z polecanego serwisanta na WMASG i będziesz zadowolony...

Link to post
Share on other sites

Nie takie oczywiste , ICS nie bardzo lubi tuning pow. 440 fps , przekonałem się osobiście na fabrycznej M16 właśnie ICS-a.

 

 

Że co proszę???? Chyba kpisz...

 

@perkele666 nie słuchaj kolegi bo nie wie co pisze...

 

 

Nie wiem co robicie ze swoimi ICS-ami że macie małe fps- przy mocnych springach...

 

U mnie na m120 , precka G&G (i tak do wymiany) , gumka G&G, wentylowana głowica tłoka G&G

Jedyne 460 fps... giwera był chronowana jakiś czas temu ale nic się chyba nie zmieniło, jeśli już to na lepsze..

 

Poza tym prowadnica springa wymieniona na wzmocnioną i tłok na DF z metalową szczęką i chula aż miło...

 

 

@ Krissolek coś Ty zrobił z tą emką że na m140 (czy sp 140 jak kto woli) że ma 400fps, ja na m140 bym miał grubo ponad pińcet

 

Do ICS-a nie trzeba żadnego serwisanta, bo rozbiera się tylko górę, i żadne podkładkowanie się nie spieprzy jak w innych GB... sam rozkladałem, i wyszło jeszcze na lepsze... mówię tu o tuningu siłowym typu springi tłoki, etc, bo dolny box wytrzymie....

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Nie kpie , patrząc na to co piszesz śmiech mnie ogarnia , 500 fps-ów to po drugim magu wymiana górnego szkieletu (znam to z praktyki ) przy 460 fps-ach zaczynają padac zębatki ICS-a , więc albo idziemy na moc i małe przebiegi , albo na bezawaryjną prace repliki w rozsądnych fps-ach. Obecnie posiadam trzecią replike ICS-a , z czego drugą z dzielonym GB ,jestem na etapie pisania programu na CNC do górnej części GB , ale to na inną okazje

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Coś dziwne że takie rzeczy się dzieją, ale faktem jest to, i że ludzie niektórzy naprawdę nie portafią grzebać w replikach.. na m140 mają po 480fps lub ktoś inny ma 400...

 

Z ciekawości zapytam będziesz przerabiał gearboxa? tzn projektował i dodasz coś od siebie? jakiś patent?

 

Pozdro

 

EDYTA: jednemu aby dać 460 trzeba m140 a innemu m120 ( dla mnie )może lepszym porównaniem byłoby porównanie danej sprężyny) ale mniejsza o to , chyba że ics w kulki leci i robi z gównolitu teraz części bo u mnie jak najbardziej wsio bangla zeroi zużycia zębatek, tylko zęby na tłoku są delikatnie dotarte i nic więcej... , ktoś gdzieś kiedyś pisał że ludzie wstawiali m150 i kilkadziesiąt tysi kulek wytrzymywało... i to na full auto.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...