Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] M4 A1 Carbine CG


Recommended Posts

Właśnie przeglądałem sobie military.pl i zobaczylem nowa pozycje w ofercie Cyber Guna a dokładniej M4 A1 : http://military.pl/s/m/CG180704.html .

 

Napisane jest, że ma mieć jakiś system BAX, który wypiera starzejacy sie system Hop-Up. Nie wiem na ile to prawda,ale jeśli tak to będzie to naprawde wielka konkurencja dla wschodnich producentow ze strony francuskiej firmy.

 

EDIT (Davidoff):

Temat zmodyfikowany przez moderatora.

Link to post
Share on other sites

A tu dane z jakiegoś zachodniego sklepu:

- Full trademarks on side of gun!

- New Adjustable Hop-up (BAX system)

- Detachable carry handle, reveals picatinny rail system

- 6 position adjustable stock

- 1:1 scale of the real DPMS rifle

- Shoots around 213 FPS w/.20 and 280 FPS w/.12, but we recommend .20 for better accuracy.

- Hicap magazine holds 300 bbs, works like AEG hicap

 

EDIT: Tu jest review: http://www.softair-forum.de/ftopic8849.html

Wprawdzie po Krzyżacku, ale fotki ładne.

Uwagę zwracają detale, kolba LE 6 pozycji, otwierane okno wyrzutowe z regulacją hopa, zdejmowana rączka (czyli jednak się da :wink: ) i rozkłada się jak prawdziwy.

Link to post
Share on other sites

Byłem dzisiaj w military pomacac ten model nie mam teraz czasu zeby go dokladnie opisac ale powiem tylko ze jak spytalem sie sprzedawcy co to jest ten BAX to powiedzial ze to jest prawie to samo co hu tylko regulowane i bardziej przystosowane do springow :roll: aha i ze jak hu podkrecal kulke to BAX wprawia ja w ruch wirowy jak przy gwintowanej lufie...a sam model przyjemny, troche metalowych czesci ale mimo to dosc lekki choc moze mi sie zdaje ale napewno lzejszy od xm'a tm.

ps.sory za takie pismo ale sie spiszylem :wink:

Link to post
Share on other sites

No i mam tego gun'a.Jest wspaniały poprostu az nie wiem co napisac... :P jak chcecie to zadajcie pytanie a ja chetnie odpowiem bo mozna duuuzo pisac :wink: brać nie gadac szczegolnie ze teraz jest w promocji za 339zl do konca tygodnia jest ta promocja.Testow ze strzelania nie robilem jeszcze tylko z balkonu "walilem" :lol: i musze powiedziec ze mp5 tm springa przewyzsza spokojnie bo ma duza moc i ten regulowany bax.

pozdro

Link to post
Share on other sites

Jedną chyba z większych wad to strzelanie, dostalem w opakowaniu kulki żołte(lekkie)i porownywalem m4 z mp5 tm jak w poprzednim poscienapisalem i m4 wypadlo lepie ale przy kulkach 0,2...koszmar :? raz kulka leci z hopu upem a raz od razu na dół a te regulowanie to i tak sie samo reguluje jak chce :evil: moze to ja cos zle robie ale narazie to nie jestem zadowolony osiągami, aha i predkosc wylotowa jest na pewno mniejsza od mp5 a pisze ze wyzsza :? gdzie tam 85m/s kulka leci jak...nie wiem co w kazdym razie wolno tak dryfuje w powietrzu...narazie uważam ze jest to swietny model na sciane ale do boju sie nie nadaje(niewyg. przeład. i celnosc)

pozdro

Link to post
Share on other sites

Na pewno jeszcze się smar nie wystrzelał... to normalne, mój USP teraz przechodzi ten okres - strzela dosyć marnie raz tak a raz tak, no i się "poci" (wychodzi z niego silikon). Warto co jakis czas lufę przetrzeć do sucha wyciorem.

 

Średnio przez pierwsze 2 tygodnie z guna wychodzi nadmiar smaru, miałem tak prawie z wszysktimi springami oprócz VSR'y (ta od początku waliła ok).

 

Jutro będe w końcu miał M4 CG to porobię jakieś fotki i napiszę co i jak.

Link to post
Share on other sites

No więc dziś przyszła do mnie M4-ra, po cięzkim boju z folią (jak to zwykle w military) dostałem się do guna. Pierwsze wrażenie b.dobre, gnat wygląda świetnie, grawery + wszysktie (chyba) detale. W pudle znajdowało się:

-hicap (po co w springu hicap !? :? )

-jakiś damski paseczek (coś podobnego z tym z AKM CG)

-beznadziejnie wykonane kulki

-instrukcje itd.

 

Gun posiada kolbę nowego typu, zdejmowany uchwyt transportowy, otwieraną klapkę, regulowany HU, klips na rączce przeładowania, regulowany w pełni przeziernik, muszka w długości takiej jaka ma być (nie to co te krótkie w XM'ach TM i CG) jednak nie jest ona regulowana... i to chyba tyle.

 

metalowe części to między innymi teleskop kolby, pin łączący dwie częsci body, zaczepy na pas nośny, spust, przełącznik ognia, ciężarki w chwycie pistoletowym oraz pod frontgripami i niektóre elementy rączki transportowej (szyna ris nie jest metalowa, jedynie ta listwa co ją trzyma).

 

Ogólnie karabinek sprawia wrażenie pozytywne, wszystko działa jak należy, jednak...

 

-przełącznik ognia jest tak skonstruowany, że widać śrubkę (widać to na fotce)

 

-hu sam się reguluję podczas strzelania ponieważ zbyt lekko chodzi. Regulacja odbywa się bez klików... niedoszzzze...

 

-maga trzeba co chwila podkręcać (jak to bywa z grzechotkami) i zdarza się, że załadują się dwie kulki lub niekiedy żadna.

 

-dookoła trademarków jest widoczny pasek, zapewne nadlew z formy ale widać to tylko po dokładnym przyjrzeniu się.

 

-foregrip został ze starego modelu XM'a (powinien mieć więcej otworów i być ciut grubszy)

 

-dziwna sprawa z klapką przy wylocie łusek, zamyka się tylko przy wyciągniętym magu (inaczej odskakuje i nie chce się zamknąć)

 

-zapięcie na pas starego typu (widać na fotce)

 

A teraz dobre strony/to co mi się spodobało...

 

-muszka w normalnej długości :D

 

-kolba nowego typu

 

-regulowany HU

 

-zdejmowany uchwyt

 

-w pełni regulowany przezier (regulacja odbywa sie przez klikniecia czyli prawidłowo, pozatym jest nastawienie na strzleanie precyzyjne i do... ostrzleiwań?)

 

-przełącznik ognia płynnie przeskakuje pomiędzy pozycjami SAFE-SEMI-AUTO

 

-przyzwoita waga (1,99kg)

 

-klips na rączce przeładowania

 

Jeśli chodzi o osiągi to zbyt wiele powidzieć nie mogę, na pewno wali mocniej od XM CG, jednak dość nieregularnie ponieważ jest zawalony olejem silikonowym (lufa była już trzy razy przecierana wyciorem).

Reasumując piękna giwera... ma drobne wady ale to nic szczególnego, nie żałuje zakupu ani trochę (a zwłaszcza w czasie promocji).

 

A teraz foty:

 

p32308006gj.jpg

p32308013hi.jpg

p32308025dg.jpg

p32308046hs.jpg

p32308053be.jpg

p32308068vs.jpg

p32308072nm.jpg

p32308131uz.jpg

p32308148xa.jpg

p32308152wp.jpg

p32308178xm.jpg

p32308206es.jpg

beznazwy8jf.jpgbeznazwy28rc.jpg

beznazwy38kl.jpgbeznazwy42vq.jpg

 

*mam jeszcze jeden problem, chciałem rozłożyć M'ke żeby zobaczyc co i jak w środku jednak natrafiłem na problem, wyciągnąłem prawie do końca pin jendak nie chciał wyjść tym samym nie szło złamać gnata... możliwe, że trzeba użyć siły jednak wole wstrzymać się i poczkeać na opinie innych użytkowników.

Link to post
Share on other sites

U mnie z tym oknem wyrzutnika łusek jest tak ze moge go zawsze zamknąć i otwiera sie on dopiero wtedy kiedy przeładuje go tzw.pociagnę to do naciągania sprężyny.Jeśli chodzi o pin to musisz mocno ciągnoć albo go czymś wybić pod kątem.Mnie też denerwuje ten całyy BAX ale może poprostu coś zle reguluje, jeszcze trzeszczący foregrip jest denerwujący, a sposob na magazynek to trzeba krecic tak długo az wszystkie kule do komory wlecą.

ps. co to jest taka piramidka po prawej strony body?? :roll:

Link to post
Share on other sites

Ta "piramidka" to w oryginale odbijacz łusek... takie udogodnienie od czasu wersji M16A2 dla strzelców leworęcznych (np. takich jak ja) żeby łuska przypadkiem Cię nie udeżyła. W replice nie pełni on żadnej funkcji, a jedynie zgodność z oryginałem.

 

Ta klapka też się otwiera u mnie przy przeładowaniu (odwzorowanie oryginału) jednak nie można jest zamknąć jeśli mag jest w włożony :lol: ... choć niekiedy jak mocniej ją zamknę to sie nie otwiera (mam nadzieję, że się wyrobi i bedzie działać jak należy).

 

Warto odnotować jeszcze dźwięk strzału... prawie identyko jak przy normalnej wiatrówce.

Link to post
Share on other sites

Kolbe można odzielic od reszty za pomocą duzej srouby w teleskopie.Robiłem mały teścik na dworzu i jestem bardzo zawiedziony bax sie sam reguluje a zasieg to jakies 10-15m nie ma szans w porownaniu z mp5 tm ktora bije na glowe m4 zasiegiem i celnoscia, moze tak jak pisał fboadrpro jest to z nowosci ale wątpie....

Link to post
Share on other sites
jak u ciebie jest z regulacja hop up'a??masz jakies okreslenie ze w lewo to bardziej podkreca itd

jak kręce w prawo (zgodnie z instrukcją) to kulki są podkręcane choć różnie to bywa - raz mocniej raz mniej (zapewniam Cię, że tak jest na początku tylko - no chyba że gun jest totalnie zgrzany). Gdy za mocno przekręcisz to kulki są stopowane przez nadmiernie wysunięty HU. Ja Ci powiem, że już 3 razy lufę przecierałem wyciorem i za każdym razem kawałek materiału był mokry bardzo... Cybergun przesadza ze smarem w swoich produktach (tak samo było przy DE .44 - on się opamiętał dopiero po... może 3 miesiącach?)

 

Fboardpro - o ile się nie myle to skrót od FingerBoardPro

zgadza się.

Link to post
Share on other sites

Oj Venom Venom. Przeczytaj recenzję jednego i drugiego i oceń sam. W sumie choć obie repliki to eM4ki to nie można ich porównywać.

CA poszło w strone osiągów i szybkostrzelności wykorzystując sprawdzone patenty. Ta m15a4 ma byc konkurencja dla XM z Marui.

CG zaś chciało wyjśc z czymś rewolucyjnym w swiecie spręzynek. Broń jest wykonana w dbałości o najmniejsze szeczególy (tz takie które nie zawyżą ceny repliki :D mam tu na myśli body z metalu - nie zrobili) Jest to bron jak ktoś juz napisał raczej do powieszenia a nie do strzelania. Zobaczymy jak bedzie jak sie ten cały smar z tych replik wydostanie. Bo nie myśle że jest aż tak tragicznie.

 

 

A z tym Baxem to czy śruba po dokręceniu sama odrazu wraca na miejsce ( obraca się ) Czy dpiero podczas strzałów :?:

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Chyba, póki co, nie można stwierdzić bankowo który jest lepszy- musiałbyś mieć oba w ręku bądź jeden z nich, a kolega drugi. Ja wciąż czekam na m4 ca.

Na pewno zdejmowana rączka transportowa i możliwość złamania body punktują na korzyść cg.

Równocześnie dodatkowa rączka do przeładowywania, nieco więcej fpsów stoją za ca.

Ostatecznie gusta.

 

Pozwolę sobie wtrącić: czy magi STAR pasują do m16 ca [spring]? Te, które widziałem [star, wspomniane na forum] mają "podajnik kulek" w postaci płasko zakończonego wybrzuszenia, z otworem, podczas gdy ten od ca ma wystający w górę z magazynka element który kulkę podaje wyżej. Czy są zatem inne rodzaje magów STAR czy tylko jeden, który pewnie wszyscy widzieli?

 

Pozdrawiam

 

Ps. Venom- kto będzie z Tobą strzelał kiedy oznajmisz, że chcesz używać 540 fps jako broń podstawową na dystansie pewnie _nie_tylko_ 50m+ ?

Link to post
Share on other sites

Ten cały BAX czyli nowa nazwa niby ulepszonego HU reguluje się tylko podczas strzelania z powodu swej luźności, po 5-ciu strzałach jak patrzę na regulator to jest on przesuniety o ok. 6-8mm w inną stronę.

 

Jeśli chodzi o tę klapkę w moim egzemplarzu to sprawa wyjaśniona, trzeba mocniej docisnąć ją by zaskoczyła.

 

A jeśli chodzi o mag... to trochę wątpie by pasował ponieważ ten otwór wraz ze zwalniaczem kulek jest wyżej osadzony w stosunku do magów m16 do AEG-ów. Chodź warto by było spróbować czy przynajmniej po włożeniu podaje kulki (chodzi o to czy ta "rurka" sięgnie tej niższej części maga od AEG-a). Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia to bardzo bym prosił o info w tej sprawie bo chętnie bym sobie sprawił lowcapa z Marui.

Link to post
Share on other sites

Witam.Od dłuższego już czasu śledze posty dotyczące M4 z CG.I na to wszystko wskazuje że gun pożądnie wygląda ma detale ale strzela do d... :? A spróbowaliście jakoś dokręcić tego BAX'a żeby sie sam nie ruszał podczas strzelania bo jak to nic nie da to szkoda kasy dla wyglądu skoro będzie miał sasięg Walthera P99(ktoś pisał kiedyś około 20m).Napiszcie czy warto(Tu prosiłbym tylko posiadaczy takowego guna;))Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie... obecnie (nie dotarty, mokry) wali na oko tak samo prawie jak XM CG. Jak się przestrzela to ho ho ! Już miałem dwa strzały z pełnym podkręceniem (chyba) i niosło dość fajnie. Co do klejenia regulatora kropelką to pozostawie to bez komentarza :wink:

 

Z tą m'ką jest jeszcze jeden problem, kolba jest pomalowana farbą. Gdy przeładowałem parę razy guna przy złożonej kolbie to powstało pare zarysowań, gdy trzemy szmatką to farba nie schodzi dalej ale jak podrapiemy paznokciem to kruszy się i schodzi szybko :| Na ten kawałek nakleiłem kawałek czarnej taśmy bo pod farbą jest błyszczący plastik... jednak reszta trzyma się nieźle... na pewno dopóki nie powstanie nowe zarysowanie.

 

I jeszcze jedna sprawa, pod pokrywą chwytu pistoletowego nie ma żadnych ciężarków, ja umieściłem tam ze 40g ołowiu elegancko zapakowanego by nie latał i teraz gun wydaje się być trochę lepiej wyważony (przód nie ciąży aż tak bardzo).

 

To tyle, jak będzie coś nowego to dam znać.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące tego karabinu. Udało mi się "złamać" wyżej wymienioną M4-rke w celu wyczyszczenia lufy oraz tłoka. Na stronie pisze, że można to robić nawet w warunkach polowych, więc "złamałem" , lecz nie wiem w jaki sposób "wyjąć" bebechy. Jeżeli ktoś zna odpowiedź na to pytanie będe bardzo wdzięczny.

 

Z góry dziekuję i pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Po części znam odpowiedź, lecz czyszczenie w warunkach polowych jest możliwe z lekką pomocą śrubokrętu. Aby wyciągnąć tą poprzeczke musimy najpierw wyjąc cały ten Gearbox, ponieważ poprzeczka ta jest okręcana przez śrube od środka. Znowuż, aby wyjąć gearbox trzeba zdjąć szyne, cały przód i przedewszystkim- przedni pin- to on skutecznie utrudnia mi zakończenia działań...nie moge go wybić. W sumie żeby rozebrać to wszystko trzeba rodzielić całą góre na dwie połówki....

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

No i karabin rozłożony- przedni pin walczył dzielnie, ale ja zamiast go wybijać wyciągnąłem szczypcami. Po rozdzieleniu górnej i dolnej części tej repliki wziąłem się za dalszą fragmentacje części górnej:

 

Najpierw odkręciłem 4 śrubki łączące cały przód karabinu czyli metalową rurke na , której osadzony jest ciężarek i oraz takie cuś( muszka, tłumik ognia itp.). Następnie zdjąłem blokade osłony/łoża przedniego wraz ze sprężyną. W między czasie należy odkręcić 3 śruby odpowiedzialne za szyne montażową rączki transportowej. Aby bezpośrednio rozpołowić zewnętrzne body musiałem jeszcze odkręcić małą śrubke umieszczoną równolegle i obok z pinem przednim (jej odkręcenie jest możliwe dopiero po wybicu/wyciągnięciu pina, ponieważ jego łepek uniemożliwia nam do niej dostęp). Teraz możemy już rozpołowić body dzięki czemu dostajemy się do tak zwanego, powiedzmy, gearboxa. Tutaj czekają na nas 4 śruby.

Po ich odkręceniu możemy spokojnie rodzielić połówki nie obawiając się o wypadnięcie jakiś elementów. Samej komory hop up nie udało mi się rozpołowić :wink:

 

Wydaje mi się, że aby wyjąć lufe trzeba w przedniej części komory HU wyjąć, a raczej ?wydłubać? część osłony/skorupy (jest ona troche innego koloru- jest ona do wyjęcia), ponieważ posiada ona od wewnątrz wypustki trzymające lufe we właściwej pozycji.

 

Co ciekawe tłok wraz z cylindrem są zrobione z przejrzystego tworzywa podobnego do tego zastosowanego w hardballerze.

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Próbowałem to zrobić w początkowej fazie śledztwa, ale niestety taka opcja odpadła, ponieważ po całkowitym rozłożeniu okazało się, że wystający pobieralnik kulek wystający z komory hop up, która także jest zamknięta w gearboxie, skutecznie blokuje możliwość wyjęcia jej. Poza tym w czasie próby rozchylenia body do możliwości wyciągnięcia gearboxu usłyszałem niepokojące trzeszczenie. Ostatnią sprawą jest to, iż aby móc chociaż popróbować go wysunąć trzeba najpierw usunąć drastycznymi sposobami rączke przeładowywania. Napewno moge stanowczo napisać, że kostruktorzy z Cybeg Guna seryjnie nie umożliwili takiego rozwiązania.

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Specjalnie pisze drugi topic, aby skorygować swój błąd. Powyższa, moja zresztą , rada dotyczy próby wyciągnięcia "gearboxa" z M-ki podczas gdy niejest wyjęty przedni pin i odkręcona dolna śrubka.

 

Fboardpro- Niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, ale wydaje mi się, że do tego zabiegu potrzebne będą te same czynności co wyżej (rozszerzanie body oraz wyjmowanie rączki przeładowywania), a co za tym idzie pewne ryzyko.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia

Link to post
Share on other sites

Mag od Marui by pasował ale maja one za krótką (za niską) szyjkę wraz ze zwalniaczem kulek... choć gdyby ktoś miał możliwość to mógłby przymieżyć, a noż będzie podawać kulki. Przpuszczam tak ponieważ szyjka w magu CG jest wysoka ale zwalniacz kulek osadzony dość nisko... natomiast w magu Marui szyjka niska ale zwalniacz jest dosyć płytko... dlatego moje przypuszczenia ze może działać.

 

Warto dodać, że M4 jest bardzo wrażliwa na nadmierne podkręcanie hi-capa, gdy za mocno podkręcimy, to podaje po 2-3 kulki.

 

A jęśli chodzi o zasięg i osiągi to jeszcze nadejdzie ten czas i zostanie to powiedziane :) ... moja też jeszcze marudzi i cały czas z niej wychodzi olej (lufa już 6 raz przecierana a materiał na wyciorze dalej dość mokry).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanko - czy kolba od M4A1 CG pasowałaby do M4/M733 z TM (przełożona z całym teleskopem, bądź z zastosowaniem teleskopu TM)?

Kupiłbym tego guna dla brata, ale zamienił jego kolbę z moją stara składaną od AEG-a.

 

Po drugie - czy jest możliwość (po ewentualnych przeróbkach) zaadaptowania upper recivera tego guna na miejsce uszkodzonego u.r. z M4 TM (AEG)?

 

Jeśli ktoś ma możliwość empirycznego sprawdzenia to będę dźwięczny ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...