Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stabilizacja silnika w koszyku


Recommended Posts

Niedawno wymieniałem silnik i zębatki w GB v3. Podczas podkładkowania, zauważyłem, że zębatka silnika oraz silnikowa hałasują. Na początku myślałem, że winny jest nowy koszyk, więc przetestowałem zębatkę silnikową na silniku cymy i standardowym koszyku. Efekt dokładnie ten sam - bez względu na to jak podkładkowałem zębatkę i ustawiałem silnik, zawsze pojawiały się zgrzyty w nierównomiernych odstępach czasu. Zauważyłem jednak, że każdy silnik ma w koszyku nieco swobody, przez co porusza się nie tylko w pionie podczas regulacji, ale też można go nieco przesuwać w obu poziomych osiach. Uznałem, że to jest właśnie przyczyną głośnej i nierównej pracy zespołu zębatki silnika i silnikowej (dynamicznie zmienia się odległość między nimi). Zlikwidowałem luzy w koszyku za pomocą rozciętej koszulki termokurczliwej o dużej średnicy (ścianka koszulki ma jakieś 0,2mm grubości) włożonej z jednej strony między silnik a ramię koszyka na całej szerokości ramienia i długości obudowy silnika. Po skręceniu silnik jest dociśnięty na tyle, że można go przesunąć w pionie, natomiast nie ma luzów w poziomie:

 

koszw.jpg

 

Nierówna praca zębatek zniknęła od razu :) Postanowiłem opisać tą metodę, bo być może część z Was spotkał podobny problem hałasującej zębatki silnikowej.

 

Testowane zębatki to Prometheus Triple Torque Up w gearboxie Deep Fire.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

No faktycznie dawno założony temat jednak do złotej łopaty chyba za krótko;p

Po czym poznałem? ni jak nie udawało mi się wypodkładkować zębatki silnikowej-z tą na silniku. Zmieniając, dokładając, ściągając i kręcąc śrubą silnika cały czas zgrzytało.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

To ja też odkopię i dorzucę moje 3 grosze doświadczenia :D Dla osób chcących użyć izolacji - róbcie to z głową i małymi warstwami , bo ja nałożyłem za dużo i przy dokręcaniu koszyka do GB usłyszałem takie piękne "trzask" i zerwał się ząb trzymający koszyk razem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...