Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zawieszenie do mp5 dla leworęcznych?


Recommended Posts

A jaką masz MP5?

Jeśli masz szyny to możesz dokupić zaczep pasa na szynę.

Jeśli szyn nie masz, to możesz użyć przykładowo takiego pasa z zaczepem na kolbę i na łoże:

https://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_zawieszenie_taktyczne_uchwyty_do_zawiesze/trzypunktowe_zawieszenie_taktyczne_do_g3_m4_m15_m16-black_a_c_m-1954.html

 

Można użyć też tasmy izolacyjnej, opaski zaciskowej do kabli, metalowej/plastikowej przelotki, wszystko to zamocować na kolbie z lewej strony.

Link to post
Share on other sites

Pewnie ma jakieś chińskie gówno.

 

Koledzy pewnie już nie pamiętają, ale ponad 10 lat temu na naszym rynku jedynym pistoletem maszynowym jaki był dostępny był PM MP5SD3 firmy UHC, on w ogóle nie miał żadnych zaczepów. Robiło się dodatkowe paski, klamerki kupowało się w sklepie i wszystko jakoś motało ze sobą izolką i trytytkami.

 

Teraz, mimo że jest masa gotowych rozwiązań na rynku, o wszystko trzeba pytać na forum i oczekiwać odpowiedzi krok po kroku.

 

Szkoda, że wielu "komandosów" zapomina jak ważna jest improwizacja ;

Link to post
Share on other sites

Pewnie ma jakieś chińskie gówno.

 

Nie wszystko gówno co chińskie. Niejednokrotnie okazywało się, że ludzie przerzucali się z TM'a na te chińskie gówno, o którym wspomniałeś, były takie historyjki w naszym gliwickim rejonie, niestety ze względu na upływ czasu nie pamiętam kto się przejechał na tm'ie i zaufał chińczykom.

Swoją drogą przepraszam, że nie stać mnie na markowe repliki tak jak ciebie. Tzn, może i byłoby stać, ale najwyraźniej nie jestem tak wybredny i nie widzę potrzeby wydawania 1500zł na replikę. Wolę wydać 500 zł i mieć 1000zł w kieszeni niż kilka fajowskich zaczepów na replice więcej..

 

Moje chińskie gówno to MP5-J [CM041J/CYMA]

Z tego co widzę to byłaby możliwość przełożenia przedniego zaczepu z lewej strony na prawą, aczkolwiek pomyślę nad tym paracodem gdzieś z tyłu repliki, bo bardziej odpowiadałoby mi zawieszenie 1-pkt, zważywszy na niewielkie rozmiary repliki.

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Replika to replika- sprawa idywidualna. Pozatym temat jest o zawieszeniu, nie o replikach, więc kolego Punisher, nie offtopuj.

Owiń sobie paracord wokół najwęższej części kolby, nie będzie się zsuwać, replika będzie dość wysoko, żeby nie obijała się o kolana wisząc luźno.

 

EDIT: przepraszam, dopiero teraz zauważyłem która to wersja mp5ki... jednak nadal obstawiam za paracordem owiniętym wokół repliki, tylko przepleć go przez zaczep z lewej strony.

Edited by Oshii9
Link to post
Share on other sites

Jak ja offtopuje to już nie wiem kto na tym forum pisze na temat.

Może sobie Oshii9 przeczytaj cały wątek jeszcze raz?

 

A co do Ciebie SlayerASG to wyobraź sobie, że jak ja kupowałem elektryka, to o chińskich replikach jeszcze nikt nie słyszał. A historyjki o TM i chińczykach to włóż sobie między bajki.

I to jest Off-topic, a nie reszta moich wypocin.

Link to post
Share on other sites

Punisher, chodzi mi o Twoją wypowiedź na temat jakości i wyboru repliki, nie o całokształt. Z całym szacunkiem, ale to nie jest temat do krytykowania wyboru repliki, więc nie rozumiem jaki tamta wypowiedź (post#9) miała sens a to do niej właśnie miałem zarzuty.

Sam jestem lewooczny, bo to bardziej o ten aspekt chodzi, i też interesuje mnie ten temat. Faktycznie wersja ze składaną kolbą tworzy pewne problemy. Natomiast odpowiedzi kolega Slayer dostał już tyle, że chyba dalej sam wykombinuje sobie co i jak.

Link to post
Share on other sites

Moje chińskie gówno to MP5-J [CM041J/CYMA]

Z tego co widzę to byłaby możliwość przełożenia przedniego zaczepu z lewej strony na prawą, aczkolwiek pomyślę nad tym paracodem gdzieś z tyłu repliki, bo bardziej odpowiadałoby mi zawieszenie 1-pkt, zważywszy na niewielkie rozmiary repliki.

 

Też mam MP5-J Cymy, o ile nie masz wybrakowanego egzemplarza to po prawej stronie przy mocowaniu kolby masz ucho do mocowania pasa dla leworęcznych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...