Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak MilitaryPRO EDC


Recommended Posts

Mam jego większego brata (czarnego) od sierpnia. I na codzień, i do lasu na scenariusze.

 

Jakościowo - no, panie kolego. Invistowska cordura, zamki YKK, klamry też YKK (derilin). Materiały po prostu pierwsza klasa. Wykonanie też bez zarzutu - nic się nie strzępi, nie paprze, nie rozłazi. Uszyty równo i estetycznie.

 

Konstrukcyjnie - lekko poprawione kopie Maxpeditionów. Wnosząc po kieszonce Maxepditiona, którą mam na pasie - jakość wykonania i materiały co najmniej równie dobre. Jeżeli projekt Ci odpowiada, możesz śmiało brać :cool:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odświeżę.

 

Mam zdecydowane zamiary zakupienia tego plecaka i zastanawiam się właśnie, czy warto dokładać do wersji z oryginalnej Cordury, czy wydać te 40zł na coś innego :tongue:

 

Plecak będę nosić do szkoły (przez 2,5 roku, przy czym za 1,5 roku ilość książek się zmniejszy), na wszelakie wycieczki, oraz na zwykłe, najprostsze strzelenki.

 

 

Przy takim użytkowaniu jest sens inwestować w Cordurę, czy nie?

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Okej, teraz na serio - Cordura przy plecakach jest tak dobra jak w każdym innym miejscu, ale ważne żeby była lżejsza. Poza tym jakim budżetem maksymalnie dysponujesz? Może warto dołożyć do Camelbaka?

Link to post
Share on other sites

Więcej niż 2 stówy nie dam (Camelbaki i im podobne odpadają :dry: ) - a w tej cenie to chyba tylko ten MilitaryPRO i mały assault pack Condora. Z tym, że na tacticalu piszą, iż Condor jest nieco gorzej wykonany. No i assault pack zbyt pięknie to w roli "cywilnego" plecaka się nie prezentuje.

 

Ogólnie to już zdecydowałem się na ten model, ino nie wiem czy po prostu jest sens dać te 4 dychy więcej, czy nie.

Link to post
Share on other sites

Może krótko go używam, ale już parę razy byłem z nim w terenie. Wykonanie: cud, miód i orzeszki, fajnie uszyte, bez prujących się pasków, czy wystających nitek.

Jedyne zastrzeżenia są takie, iż w wersji cordurowej materiał jest dosyć sztywny, tak samo jak i paski regulacji, myślę że z czasem trochę zmięknie.

Z mojej strony plecak dostaje ocenę 5+.

Link to post
Share on other sites

W sumie ja się w moim "militaryPRO" (tym większym) chyba zakochałem :wub:

 

Jeśli nawet coś nie wchodzi do środka - można to przytroczyć na wierzchu (na co dzień - często ląduje tam zdjęta z grzbietu kurtka). Muszę tylko opanować sztukę pakowania się w niego na wypad do lasu z noclegiem (cieplejszy śpiwór zajmuje większą część głównej komory, niezależnie co robię... an obecnie temperatury wykluczają używanie mniejszego, letniego śpiworka).

 

Naprawdę - trochę umiejętności pakowania cholera jedna wymaga, żeby w pełni wykorzystać jego pojemność.

 

Jedyna sytuacja, w której nie sprawuje się tak, jak bym sobie zażyczył, to intensywny deszcz - zamki nie są bryzgoszczelne ani nic w tym guście, więc zwyczajnie przesiąkają. W lesie wszystko wrażliwe mam w plastiku albo innych impregnowanych pokrowcach, ale na co dzień nie będę się w to bawił. Dokupiłem sobie pokrowiec maskujący z holenderskiego demobilu - raz, że w lesie likwiduje problem "wielkiej czarnej plamy" mojego plecaka, dwa, że przed deszczem chroni. W każdym razie te 15 minut drogi z roboty do domu wytrzymuje...

Link to post
Share on other sites

Błąd jak błąd, w plecaku / sytuacji EDC bywa to upierdliwe jeśli mam dużo gratów które właściwie powinny trafić do jednej przestrzeni - np. kiedy idę do biblioteki z rodzinnym kompletem kart - co oznacza ok. 25 tomów, i czasem nie mieszać się wszystkie w jednej komorze.

Ale czasem możliwość "rozsortowania" zawartości na dwie komory jest nader przydatna.

 

W sytuacji "leśnej" - faktycznie jest to problem.

 

Kwestia przyjętej filozofii.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...