Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] S&W 1911 [KWC / CG]


Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Jak jest z awaryjnością na dłuższą metę? Kilka osób pisało że poszła sprężyna kurka. Czy jest to regułą i występuje we szystkich egzeplmarzach? Może opisane tu awarie są wynikiem złego użytkowania oraz braku konserwacji repliki przez jej właścicieli? Czy da się ten pistolet rozebrać tak aby dotać sie do cylindra i hop-up?

Link to post
Share on other sites

Jedyne awarie, jakie mi się przytrafiły, to wspomniane rozpadanie się blokady (naprawione) i chybocząca się szczerbinka (choć nie sprawia wrażenia, jakby miała odpaść). Co do drugiego pytania, to nie udało mi się dostać do cylindra, bo bałem się zbytnio w nim grzebać (w końcu zapłaciłem 200zł).

Link to post
Share on other sites

No to i ja coś dorzucę - może sie przyda. Sprężyna kurka pękła po kilku mies. od zakupu (jakie 9-10), ale przedtem pistolet fatalnie mi się zapiaszczył, po czym nigdy nie odzyskał dawnej "formy". Drugą przyczyną było wg mnie zbyt gorliwe ciurkanie w niego silikonu. Drugi egz. działa mi od przeszło roku i oby tak dalej. Nic w nim nie cudaczę, nie rozbieram ani nie ciurkam oleju. To samo zreszta moge powiedzieć o "bliźniaku" SW, tj. o Colcie NM - żadnego niepotrzebnego oliwienia i wszystko gra (kilkanaście mies.). Tych pistolecików nie ma sensu rozkładać bez wyraźnej potrzeby, ani "nasączać" czymkolwiek (poza kulkami)

Link to post
Share on other sites

U mnie będzie już 7 miesięcy z hakiem od kiedy go mam. Co do usterek, to myślę, że pojawiły się gdzieś tak w połowie użytkowania. Co do tego, co mówi psovaty: ja uwielbiam rozkładać mojego S&W i na pewno nie szkodzi to niczemu (najwyżej tej blokadzie zamka). Zawsze lałem do niego dość dużo silikonu, ale potem w miarę dokładnie wycierałem i jak do tej pory nie przytrafiły mi się żadne poważne usterki. Oczywiście nie jest to replika niezniszczalna, po prostu trzeba się jej nauczyć. :-)

Link to post
Share on other sites

Na twoje awarie to najlepszym rozwiązaniem jest uniwersalny klej do metalu. A co do tej sprężynyki kurka to jak ona wygląda? Jest to kilka zwojów z "wąsami" czy poprostu zwykła kilkunasto zwojowa sprężynka?

Pisałes Suwałki że rozkładałeś S&W, powiedź czy da się dostać do cylindra i tłoka oraz czy jest mozliwość wymiany lufy na precycyjzną? Chodzi mi tylko o to czy da się ją łatwo wyciągnąć?

Link to post
Share on other sites

Ponoć się da (i najprawdopodobniej tak jest ;-) ), ale jak już pisałem: nie chciałem się zbytnio do niego dobierać. S&W ma taką samą budowę jak np. ich Beretta HPA. Widziałem jak kumpel z niej wyjmował bebechy "na poczekaniu", ale u mnie to tak łatwo nie wyjdzie... Nie wiem, czy to różnice konstrukcyjne, czy tylko mój brak zdolności manualnych. ;-) Co do lufy przecyzyjnej, to nie wiem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hej!

Mam uzywanego Colta NM i sprężyna kurka poszła dziwnie szybko. Zaczęło się od zacinania przy strzale i zacinania zamka przy przeładowaniu i nagle trach. Colt nie strzela. Po rozebraniu skomplikowanego mechanizmu kurka zastanawiam się skąd ją wziąć, bo sklepy jej nie mają, np. Cyber Gun naprawiając gwarancyjnie powyjmował z innych replik, którym poszło coś innego.

Może ktoś wie, jak skombinować taką sprężynkę lub ma zepsutego S&W lub Colta NM z dobrą sprężynka to poproszę o kontakt.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak pewnie zauważyliście replika od jakiegoś czasu nie jest dostępna. Wysłałem zapytanie do sklepu military.pl, o to co mi panowie odpisali:

 

"Witam,

W tej chwili dostępność tych replik jest jakby wątpliwa ze względu na

to, że Cyber Gun większość produkcji przekierował na nowości.

Podejrzewamy, że pistolet powinien wrócić do produkcji w połowie

przyszłego miesiąca, a więc pojawi się u nas dopiero za około 2 miesiące. :("

 

Pozdrawiam Soldat

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

Najpierw poszła sprężyna kurka. Dorobiłem.

Potem złamał się podajnik kulek w magu. Skleiłem

Przestał działać bezpiecznik chwytowy. Olałem bo nie wiedziałem jak to zrobić.

ale koniec końców wyłamał mi się tył zamka ... i już mi się nie chce tej repliki tykać :P

 

P.S To replika MichelCat-a więc już bardzo dużo przeszła.

Osobiście to mi się bardzo podoba :) Ale wolałbym Gaziaka 1911 od Bell-a

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hej!

 

Właśnie mam fundusze na zakup tej repliki i się zastanawiam czy jest sens. Słysze raz że jest bez awaryjna a za chwile post że sprężyna kurka poszła ^^.. Sam już nie wiem. Obecny model który jest w sprzedaży jest na promocji 139zł i jest w czarnym opakowaniu. Może inny? Mam pytanie jeszcze czysto praktyczne czy w boju po każdym przeładowaniu należy zwolnić jakiś bezpiecznik czy po prostu można przeładowywać sobie cały czas bez żadnych problemów? Jak wygląda sprawa z kaburami? jaką polecacie i które w ogóle pasują?

 

 

Dzięki

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

A ktoś mi powie co właściwie zawiera się w metalowych częściach tego 1911 ?

 

Bo z tego co rozumiem to tylko "wierzch": jest z ABS'u a magazynek i środek to już metal? No i czemu ten model tak ztaniał? Bo jak widać różni się na rzut oka tylko tym białym napisem zamiast wytłoczenia, czy to może jeszcze coś?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 9 months later...

Mam ten pistolet od wczoraj. Używka, w baaardzo dobrej cenie. Wystrzeliłem ''aż'' ze 30 kulek jak na razie. Bezawaryjnie, moc i celność w porządku, ale nie jest to ''pogromca flaszek''. Poza tym wszystko w temacie zostało juz napisane. Świetny pistolet

Patent na klekoczący w gnieździe magazynek:

Odkręcić okładziny rękojeści, wyjąć metalowe płytki obciążające i od wewnętrznej strony podkleić je kilkoma warstwami folii samoprzylepnej. Ilość warstw dobrac doświadczalnie.(w dowolnym kolorze- nie widać. Ja użyłem folii takiej jak do wyklejania reklam na samochodach) Rogi foliowego prostokąta obciąć na okrągło, dobrze odtłuścić przed klejeniem i mocno docisnąć żeby się nie podwijało, bo zblokuje maga. Wsadzic płytki, skręcić i cieszyć się że nie musimy mieć nieestetycznie oklejonego magazynka :)

Edited by KorbaSWD
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...