Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

v.3 nie strzela


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Żeby powiedzieć to bardziej fachowo jest przebicie. Przekrój poprzeczny przewodu jest za mały w stosunku do przepływającego prądu, przewód się nagrzewa, a po nagrzaniu izolacja nie stanowi już takiej rezystancji do jakiej została zaprojektowana.

 

Ogólnie połączenie przy silniku to masakra. To jest zielona termoskurczka, czy może ktoś to tak bajecznie owinął izolką?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie połączenie przy silniku to masakra. To jest zielona termoskurczka, czy może ktoś to tak bajecznie owinął izolką?

 

To jest izolacja - trzeba ją zdjąc czy jak ?

 

Ten miedziany drut zdjąłem z kabla - ukazała się "złączka " na kablu . Tylko nie złączę ją z silnikiem elementa , bo nie ma przy nim małej blaszki do łączenia (ja jej nie urwałem ) . Jutro sprawdzę na silniku od ak jg (słabe magnesy ) który ma obydwie blaszki , i aku. 9,6v 1200 , czy będzie zwarcie. I czy w ogóle uciągnie 140 guardera ???

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Ja bym zaczął od wymiany silnika, przy takich patentach to nie dziw się, że nie ma sił ciągnąć.

 

Nie czytasz uważnie - w moim cm048m siedzi silnik element torqe up - który przez najprawdopodobnie zwarcie ,nie jest w stanie naciągnąc sprężyny . a ja chcę sprawdzic czy silnik jg na słabych magnesach , w ogóle coś da - właściwie to już sprawdziłem - silnik (ten słaby jg) nie daje znaków życia , nawet jak nie jest przekręcony do gearboxa .

 

EDIT:

 

Nie mogłem już edytowac . Załączam zdjęcia przedstawiajace ułamaną "blaszkę" przy silniku http://www.fotosik.pl/u/perski102/zdjecie/6/album/1025451 - Czy da się to jakoś naprawic ?

 

Czy może w jakiś inny sposób da się połączyc kabel z silnikiem ?

 

Powinno to wyglądac tak http://www.fotosik.pl/u/perski102/zdjecie/7/album/1025451

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

A tak na śrubkę złapac ? może tak byc -http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb0acef3b8d6d646.html ?

 

EDIT:

 

Sytuacja wygląda teraz tak : wymieniłem wtyki bo były przypalone na wtyki tamya mini (te same) z ładowarki za 5zł . Zainstalowałem czarny kabel na śrubkę ( http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb0acef3b8d6d646.html ) . Po złożeniu do kupy , niciskam na spust - bateria na szczęście się nie grzeje (nie ma przebicia / zwarcia ) tylko znowu tłok nie może się naciągnąc - dodatkowo słychac jakby zgrzyt (w gearboxie ???) . Odłączam silnik z koszyczkiem od gearboxa - naciskam za spust RAZ - kręci się Ok . Potem naciskam na spust DRUGI RAZ - i nic - kable się nie grzeją , silnik nie pracuje - jakby przestał życ . Co znowu jest ???

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Przykro mi patrzeć na poziom niechlujstwa w jaki to wykonałeś. Pewnie sporo innych rzeczy jest na podobnym poziomie zrobione. Cholera wie co jest, to są problemy specyficzne, wymagające przejrzenia całej repliki. Lepiej odeślij to gdzieś do kogoś.

Link to post
Share on other sites

Może to wygląda dziwnie (na zdjęciach) ale w rzeczywistości - zadbałem o to aby nie było zwarcia (taśma izolacyjna oddziela części przez które płynie prąd od części metalowych takich jak koszyczek , szkielet) , kable trzymają się jak powinny , wtyki są czyste (wymieniłem) - podejrzewam że to są STYKI i kostka stykowa (w razy było zwarcie , poprzedni właściciel używał lipo 11,1v ) . No nic - rozkręcę gearbox , zrobie foty .

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Jak nie robiłeś tego nigdy (otwieranie GB), to przeczytaj jeszcze raz co napisał AnR.

Jeśli już zdążyłeś otworzyć do wrzuć dokładne zdjęcia GB- DOKŁADNE ; nie jesteśmy wróżkami .

Zębatki i tłok też dobrze by było jak byś wrzucił.

Edited by kamil_17
Link to post
Share on other sites

Kiedyś na szybko założyłem nowe lip 11.1v tylko żeby sprawdzić, tak się składało, że miałem odcięte kable, więc je na szybko zawiniłem ze sobą bez lutowania no i działo to, ale rof był mniejszy jak na 8.4v nimh na innej replice(podobne fpsy). Jakiś czas potem zlutowałem to i wyszła piękna wiertarka.

Więc u Ciebie myślę jest podobnie

Na mój łeb to na 100% te kable, co bym zrobił:

Kupić konkretne kable modelarskie, albo i głośnikowe

Zlutować to do silnika na stałe bez tych blaszek

Ewentualnie wymienić złącze tamije na xt 60 albo jakieś inne dobre.

Znaleźć kogoś z lutownicą

Jak nie da rady to wtedy ostatecznie już ten serwis.

 

edit:

styki może wystarczy wyczyścić i po doginać, a kiedyś ... mosfet

Edited by vandal7
Link to post
Share on other sites

Kiedyś na szybko założyłem nowe lip 11.1v tylko żeby sprawdzić, tak się składało, że miałem odcięte kable, więc je na szybko zawiniłem ze sobą bez lutowania no i działo to, ale rof był mniejszy jak na 8.4v nimh na innej replice(podobne fpsy). Jakiś czas potem zlutowałem to i wyszła piękna wiertarka.

Więc u Ciebie myślę jest podobnie

Na mój łeb to na 100% te kable, co bym zrobił:

Kupić konkretne kable modelarskie, albo i głośnikowe

Zlutować to do silnika na stałe bez tych blaszek

Ewentualnie wymienić złącze tamije na xt 60 albo jakieś inne dobre.

Znaleźć kogoś z lutownicą

Jak nie da rady to wtedy ostatecznie już ten serwis.

 

edit:

styki może wystarczy wyczyścić i po doginać, a kiedyś ... mosfet

 

Nie ma co - zje***** sprawę - rozkręciłem gearbox i źle wypodkładkowałem , użyłem nie tego smaru co trzeba , kable znowu mają przebicie - więcej grzechów nie pamiętam . Dam toto na serwis i kaniec filma .

 

Mosfet ... jak zacznę srac kasą to sobie to sprawię - na chwilę obecną mam "zatwardzenie " .

Link to post
Share on other sites

Nie ma co - zje***** sprawę - rozkręciłem gearbox i źle wypodkładkowałem , użyłem nie tego smaru co trzeba , kable znowu mają przebicie - więcej grzechów nie pamiętam . Dam toto na serwis i kaniec filma .

 

Mosfet ... jak zacznę srac kasą to sobie to sprawię - na chwilę obecną mam "zatwardzenie " .

 

Moja reakcja na twoje poczynania:

 

:bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...