Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka modularna do zielonej.


Recommended Posts

Witam. Chciałem poradzić się Waszych opinii co do kamizelki taktycznej. Stoję przed właśnie przed zakupem. Potrzebuję głównie do zielonej taktyki, gdyż nie mam w moim obszarze żadnego budynku itp do czarnej. Zdarza mi się raz na rok tego doświadczyć. Kamizelka raczej modularna ale jak znacie jakieś fajne klasyczne z ładownicami do Ak to też poproszę. Mam na oku aktualnie te dwie :

 

* http://miwo-military.net/-produkty/pid,628/KAMIZELKA-ZINTEGROWANA-KZ-10-BIELIK

* http://miwo-military.net/-produkty/pid,300/TAKTYCZNA-KS-12

 

Kamuflaż jaki mnie interesuje to najbardziej wz.93 ale może być też multicam bądź różnego rodzaju oliv, ranger green etc.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim, na początku listy postów w tym temacie masz cały zbiór porad co wybrać itp, więc nie ma sensu zakładać kolejnego tematu, wystarczy poczytać, lub ewentualnie tam zadać pytanie.

Ale nie unikając pomocy- czy potrzebna ci balistyka w lesie? Pewnie nie, więc "bielik" raczej nie przyda ci się za bardzo. Z tych dwóch wolałbym już tą KS-12. A tak naprawdę to polecam pasoszelki, nic do lasu wygodniejszego nie ma.

Link to post
Share on other sites

Kamizelka to kamizelka, wiesz jednak jest dobra. Pasoszelki miałem były ok. Ale jednak wolę kamizelkę. Tak ogólnie to planował bym ładownice na 6/8 magów, zrzutówkę, kieszeń na radio, admina, wiadomo pare kieszeni na akcesoria, taką typową kamizelkę. Sprzedaję moją m4 i mam w planach zakup kałacha i pod kałacha kamizelkę chcę złożyć.

Link to post
Share on other sites

Ja do lasu ze swojego doświadczenia polecał bym konfigurację:

-niewielki chest 4-6 magów

-sztywny pas jeżeli mocno obciążony to dodatkowo comfortpad i płaskie szelki

-mały plecaczek (jeżeli jest taka potrzeba)

 

w plecaku dodatkowe magi które wymieniamy z tymi pustymi na postoju, woda i inny sprzęt który nie jest potrzebny natychmiastowo. na chestcie jedynie amunicja i piro ew. coś co musi być dostępne w każdej chwili.

Na pasie zrzut, apteczka, klamka i amunicja do klamki.

Link to post
Share on other sites

Ja bym doradził pozostawienie sobie pasoszelek na wszystko poza magami, czyli na kulki, radio, zrzut i "duperele" na ładownice na pas, do tego kupić coś baaardzo lekkiego np KP-8 i tam wsadzić kieszenie na magazynki i camel na plecach lub mały plecak. Zapewne zapytasz się czemu tak, a bo gdy będziesz na respie albo w innej możliwej opcji możesz zrzucić kamizelkę i mieć tylko pas na szelkach w którym wszędzie chodzisz.

Link to post
Share on other sites

A ja bym się zastanowił - skoro bierzesz plecak z camelem (plecak, a nie sam tylko pokrowiec z integralnymi szelkami) to po co jeszcze dorzucać sobie "kieszenie na duperele"?

 

W plecak je wszystkie! :cool:

 

Przy okazji - śmierć "kieszeniom na duperele" :maniak_killer:

Kieszeń powinna być na konkretnie określone przedmioty. Jeśli nie wiesz, co w niej nosisz, to nie masz tego ze sobą, za to prawdopodobnie taszczysz niepotrzebnie ileś tam gramów albo i kilogramów.

 

"Pół paczki kulek, butelka Powerade i dwa batoniki" to są konkretne przedmioty, których noszenie ma jakiś sens. "Pół encyklopedii, martwy chomik i dwie szyszki" to też są konkretne przedmioty, choć sens ich noszenia byłby dla mnie, hmm... dyskusyjny :happy: "Duperele" są na maksa niekonkretne...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...