Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwny problem z zasięgiem ;|


Recommended Posts

No właśnie. Od jakiegoś czasu bardzo zaczyna mnie denerwować sprawa w moim Berylu...

 

Zacznijmy od stanu faktycznego:

 

- Replika doskonale spasowana, 450- 453 FPS na M120. Zestaw Bore- Up, uszczelnienie gdzie się tylko da, gumka systemy, prec lufa mad bull V.2 530mm, komora HU High Tech... Rof 14-15 k/s.

 

W zasadzie nie mogę zbytnio narzekać na replikę, cicha praca, doskonały rof na 8.4 i 9.6V, niska prądożerność, brak problemów z podawaniem kulek, bardzo dobre skupienie, kulka zapierdziela jak głupia, bla bla bla. Ale, jest jedno ale... Wydaje mi się że zasięg jest ciut za mały (jakieś 50m skutecznego). Strzelając przez okno, mam dość dobre odwołanie w postaci drzewka oddalonego o około 55-60m. Nie ma opcji że gdzieś w komorze/ lufie jest smar, syf lub coś w tym stylu.

 

Ostatnio składałem/ uszczelniałem repliki kilku osobom i zasięg w ich broni był podobny do mojej, pomimo słabszych FPS-ów. Kolegi Berylek (z cm036), złożony prze ze mnie, niesie spokojnie na jakieś 60m (420 FPS, precka i guma systemy). Koleżanki Beta spetsnaz, niesie podobnie jak moja giwera, mimo 350 FPS (wszystkie repliki mierzone na tym samym chrono i robione tymi samymi łapkami). Moje aksu, mimo 325 FPS, niesie skutecznie na 45m... Wymieniłem w nim jedynie gumkę na systemę i sprężynę na guardera M90. Fakt, wiem że FPS-y nie przekładają się tak do końca na zasięg, ale do cholery, wydaje mi się, że mój Berylek powinien nieść spokojnie na te 60m... !? Próbowałem już dosłownie wszystkiego co było pod ręką- od stockowych luf różnej długości, różne gumki HU, dysze, komory HU (z TM na czele) i zasięg był ten sam, lub mniejszy. (FPSy najlepsze na tych częściach jakie mam aktualnie). W rozkładanie GB, uszczelnianie etc bawię się już ponad 3 lata, przez łapki przeszło mi kilkadziesiąt, jeśli nie setki giwer... Jeszcze reklamacji na moje usługi nie miałem, ale pech chce że sam wiecznie reklamuje sobie swoją giwerę :D No chyba że to kompleks jakiś już...

 

(Zawsze używam kulek guarder-a 0.25g lub P&J tej samej wagi)

- Od razu uprzedzam tych co będą doradzać mi kupno kulek G&G- na tych kulkach skupienia nie było wcale, latały jak gówno, gorzej od chińskich P&J, więc do G&G mnie nie przekonacie.

 

Planuje kupno Lufki promyka 510-535mm, ale jeśli mam wywalić kasę dla podobnego efektu, no to dziękuję ślicznie.

 

Liczę na pomoc doświadczonych osób, które już miały podobny problem. Chyba że zgodnie stwierdzicie, że wymiana precki na promyka z pewnością pomoże (choć jak wspominałem, sprawdzałem na wielu innych lufach i było to samo), no to nie pozostanie mi nic innego jak pisać list do Świętego Mikołaja...

Link to post
Share on other sites

 

(Zawsze używam kulek guarder-a 0.25g lub P&J tej samej wagi)

- Od razu uprzedzam tych co będą doradzać mi kupno kulek G&G- na tych kulkach skupienia nie było wcale, latały jak gówno, gorzej od chińskich P&J, więc do G&G mnie nie przekonacie.

Bo jak sypiesz 0,25 czy tam mniejsze to się nie dziw, one są strasznie podatne na podkręcanie przez dobrą gumę, a jak są za lekkie to je nosi jak... Wsyp sobie co najmniej 0,28, a jeszcze lepiej 0,30 i wtedy podyskutujemy. Ja dwa razy się zhańbiłem użyciem P&J i P&J Premium, nie były najgorsze, ale tak drugie od końca, gorsze to chyba było "Stado Kulek" i jakieś różnokolorowe badziewia które chyba jak pakowali to zmiatali z podłogi ;-).

Jak dla mnie kuli za lekkie i mogące słabo współpracować z gumami i tyle (pisząc krótko i wulgarnie strasznie gównianie się kręcące ;-) ).

Z 315 fpsów na 0,28 G&G to ja mam 45 m skuteczny mierzony z Galaksiaka, a na 0,23 - 0,25 jakieś 30 m maksymalnie. O 0,2g nie piszę, bo szkoda klawiatury.

Link to post
Share on other sites

No tak, wytłumacz mi więc, czemu u kolegi, który ma taka samą gumę i raptem 30 FPS mniej, kuleczki 0.25 i 0.2g latają zdecydowanie dalej...

Zasięg na 0.2g mam większy, lecz spada celność, tym samym dziwne, aby Twoja teoria miała się sprawdzić... Lecz szarpnę się na jakieś 0.28 i 0.30, co mi szkodzi...

 

EDIT: Dystansery od małych, dużych do miękkich, przez twarde i te w kształcie "H".

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
Zmien lufe na km-h albo promyka i wtedy wsadz g&g 0.28 a zobaczysz ogromna roznice. Lufe.mb mozesz uzyc do lewatywy jedynie

 

Jak wspomniałem do kulek G&G mnie nie przekonasz ;] Zawiodłem się na nich strasznie i to nie raz (chyba że w specshopie podróby sprzedawali w co wątpię- odsprzedałem je koledze i jemu latały dobrze). Jedyną ich zaletą było bezproblemowa współpraca z midami. Lufa KM- head, nie wyszła jakoś fenomenalnie dobrze, podczas testów, które niedawno przeprowadził jeden z maniaków i pochwalił się nimi na tym forum. Więc tylko promyk wchodzi w grę. Ewentualnie jeszcze guarder, ale to dzięki temu że nigdy nie zawiodłem się na ich częściach i poleca mi go @Lukira.

 

Co do lewatywy i ścierania się teflonu- możliwe, że to wina lufy, bo przebieg ma dość spory. Lecz skupienie o dziwo trzyma zadowalające, w porównaniu do stocka i daje ~ 15 FPS więcej... Zasięg pozostaje taki sam...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

To Ci powiem ze musisz odczarować swoja guna lub oddać w inne dobre ręce na przegląd.

Ja na stockowym STG 445fps skutecznego miałem 57-58 mierzone dalmierzem laserowym.Do pomiarów użyłem 0,28 Guardera na innych nie sprawdzałem był wystarczający dla mnie a G&G mi brakło akurat.Teraz STG przechodzi modyfikacje pod lipo 3S po zmianach dokonam pomiaru i zobaczę czy coś się zmieniło.

Jutro jak dam radę przestrzelę replikę AK74 która mam na przeglądzie lufa KM coś kolo 500 mm przy 480 fps na 0,25 G&G i dam znać czy dolatują w mój punkt kontrolny czyli 64 m.

 

Sprawdź jeszcze na tych cięższych kulach bo osobiście nie sprawdzałem jak się to ma do zasięgu .

Lecz teza że G&G gorzej latają niż Guardery to w moim przypadku jest na odwrót.

Link to post
Share on other sites
Lecz teza że G&G gorzej latają niż Guardery to w moim przypadku jest na odwrót.

Tylko w przypadku Jacka tak jest jak napisał ;-). Bo każdy kogo znam i robił przesiadkę z Guarderów na G&G, nie mógł się nadziwić że tak długo strzelał z takich słabych kulek. I nie było tendencji powrotnych. Musi na złą paczkę trafił, choć mi przez 3 lata chyba jak się one (G&G) ukazały, nie przytrafiła się taka przygoda.

Co do lufy, to akurat nie wydaje mi się żeby cokolwiek innego niż skupienie mogło się zmienić. Zresztą jak sam Jacku napisałeś skupienie jest OK, IMHO to nie lufa. Jak dla mnie zestaw kulki/guma nie bangla.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Ja zacząłbym od dystansera jak ktoś wcześniej napisał.

 

Zasadniczo zasięg miałem taki sam na firmowych gumach jak i na chińskich, jednak dystanser ma tu już do powiedzenia.

 

Obecnie mam zamontowany dystanser H z gumką systemy co jest zabójstwem. Przekręcam pokrętło o 1 działkę i już leci w kosmos. W dodatku zasięg był za niski.

Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie zestaw kulki/guma nie bangla.

 

Kolega ma wszystko tak samo, prócz precki (ma systemę a ja mad bulla). A mimo mniejszych fps kulki (guardery, PJe) latają mu dalej...

 

Teraz czeka mnie sprawdzian z cięższymi kulkami, w planie też promyk/ guarder... Zobaczymy co z tego wyjdzie... (Znów ładowanie hajsu w giwerę xD)

Link to post
Share on other sites

Dzis sprawdziłem jak kule latają na w/w AK.Mimo że zdrowo wieje potwierdzam słowa Tuksiaka kula cięższa dalej lata.

Sprawdzałem na kulach G&G 0,25 oraz 0,28.

Na 0,28 na pewno osiągałem punkt kontrolny z 0,25 już gorzej a i za ciemno już było.

 

Troche mnie to zaciekawiło bo tak na prawdę nigdy nie mierzyłem takich rzeczy a ile można wycisnąć z różnych ciężkości to czas pokaże. Na pewno się podzielę inform.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jacku testa robiłeś na cięższych kulasach?

Ja ostatnio zapodałem zmianę sprężyny i kulek na G&G 0,3g i latają lepiej niż 0,28 ;-). A na bank mam celność na dystansie dłuższym o kilka, może kilkanaście metrów (niestety dokładnie nie mierzyłem, a tylko na "drzewo bliżej - drzewo dalej" ;-) ).

Link to post
Share on other sites

Mam teraz cholernie dużo nauki, kończę pisanie pracy, do tego święta... Nawet nie mam czasu mojej pierwszej miłości- replice powiedzieć dobranoc (nie wspominając o tej drugiej miłości- bardziej ludzkiej). Mam nadzieję że się jeszcze bardziej nie rozgniewa (oczywiście replika). Po świętach planuje zakupy, kupie parę rodzajów kulek do testów i na pewno napiszę tutaj co i jak. Jeśli to nie pomoże- kupuje (a raczej ściągam) promyka, ew guardera.

Link to post
Share on other sites

A ja, podobnie jak inni polecam Ci przed wydaniem kupy hajsu sprawdzić rzecz najtańszą-dystanser. W moim G&P (Lufa Madbull, guma systema, kulki 0,25 G&G) testowałem różne dystansery- Guardera (z zestawu z gumką), oryginalny G&P, chiński z cymy bodajże i typu H.

Wyniki:

Guarder- jest zdecydowanie zbyt duży i zbyt miękki. Jego miękkość wymusza mocniejsze podkręcenie, jego wielkość wymusza mniejsze podkręcenie. No ni chusteczki nie chciało mi się to zgrać. Zasięg- najmniejszy z mierzonych

G&P- Lepiej, jest mniejszy od Guardera, ale nadal dość miękki przez co trzeba było mocniej podkręcać HU. Większy docisk, mniejsza prędkość kulki, mniejszy zasięg.

Cyma- Blisko, coraz bliżej. Najtwardszy z trzech gumowych w tym zestawieniu, nie wymagał mocnego dokręcania, dobrze dociskał gumkę HU do kulki. Mimo firmy- najlepszy z gumiaków.

Typ H- bodajże PJ, ale już nic sobie za to ucinać nie dam. Po pozbyciu się okropnych nadlewek tworzywa i dokładnym przeszlifowaniu- sprawuje się rewelacyjnie, z racji kształtu i twardości wystarczy minimalna regulacja by kulki leciały prosto, daleko i celnie. Daje największy zasięg i co ważne- największą prędkość wylotową.

 

Nie podaję dokładnych wartości FPS i zasięgu, zaznaczam jednak, że różnice były wyraźnie zauważalne gołym okiem, więc siłą rzeczy musiały być duże.

Pozdrawiam

Cykuśny

Link to post
Share on other sites

Kolego Jack kulki kulki i jeszcze raz kulki. Siła bezwładności Cie wykańcza. U mnie w m4 G&P po tuningu jakościowym systema, prometheus, PDI, 380 FPS stabilne kulki 0.28 lecą owiele dalej niż 0.25. A zasięg masz tragedie 50 metrów przy takich FPS, Twoi koledzy muszą cierpieć:) U mnie wyszło całość 77 metrów a skuteczny koło 60-65 metrów.

Link to post
Share on other sites

Twojej teorii nic do zarzucenia bym nie miał, jednak jak załaduje kulki 0.2g to lecą podobnie, jeśli nawet nie ciut dalej... Jak wspominałem, u kolegi na trochę mniejszych fps-ach, 0.25g lecą o wiele dalej...

Jednak spróbuje, spróbuje ; ) Zakupię paczkę 0.28 i 0.30, do tego nowa precka, njpr guarder. Choć też kusi promyk 535mm :P

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Zarówno 0.25g, 0.28, 0.30g guardera, jak i kulki o takiej same wadze firm P&J i "Gunfrajer Rokets" szału nie zrobiły. W zasadzie wszystko po staremu. Czas więc na promyka, albo guardera, zobaczymy jak z funduszami będzie...

 

P.S. Kulki 0.25g guardera w midach się nie zacinają. Za to 0.28 i 0.3g notorycznie :zastanawia: Już nie wspominam o ganfrajerach...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...