Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Marpat czy multicam/camogrom?


Recommended Posts

Tak jak w nazwie tematu, co wybrać do polskiego lasu? Co będzie lepiej maskowało? Jak wy uważacie co będzie lepszym wyborem? Kamizelkę mam tą https://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/kamizelki-taktyczne/bojowa-kamizelka-taktyczna-z-systemem-qr-olive-acm.html .

 

 

 

@Przepraszam jeżeli w złym miejscu napisałem temat, jeżeli można to poproszę o przeniesienie do odpowiedniego miejscu lub poinformowanie gdzie mam go napisać.

 

 

 

Pozdrawiam Kofeina

Link to post
Share on other sites

Mam aktualnie amerykańskiego woodland'a i się dobrze sprawuje, DPM wedle mnie jest zbyt jasny. No właśnie pora roku, strzelam się praktycznie cały rok więc tutaj nie mam za bardzo uściślone. Roślinność i tu pojawia się problem bo raz strzelam się na dosyć zielonym forcie gdzie świetnie sprawuje się woodland a raz na terenach gdzie są łąki, przerzedzony las i woodland na tych łąkach nie sprawuję się za dobrze. Więc tutaj będzie problem. Może kupno dwóch mundurów będzie najlepszym wyjściem? Czy może jednak Marpat. A i czy ta oliwka będzie się jakoś bardziej wyróżniała na Marpacie?(Na wszystkie kolejne posty będę odpowiadał jutro w godzinach popołudniowych)

 

 

 

Pozdrawiam Kofeina

Edited by Kofeina
Link to post
Share on other sites

A czy się będzie wyróżniała? A co za różnica? Owszem, na marpacie najlepiej wygląda CB, ale co z tego, skoro CB w polskich lasach ma co najmniej przeciętne właściwości kamuflujące?

 

Nie znajdziesz czegoś, co jest do wszystkiego. Najabrdziej uniwersalny w mojej ocenie jest DPM, kamuflaż BW i - czego sam używam z zadowoleniem - lekko sprany holenderski DPM.

Link to post
Share on other sites

Zielono + ciemno = marpat.

Wyschnięta roślinność + jasno = multi.

 

OD spoko współpracuje z marpatem, sam używam takiej konfiguracji, u nas chyba się to lepiej sprawdza niż CB (lansu nie biorę tutaj pod uwagę :D ).

 

Tylko skoro mówisz, że wdl radzi sobie dobrze to po co chcesz go zmieniać?..

Jeśli chodzi o komfort to sobie przeszyj/daj krawcowej przeszyć na RAIDa, tylko dobrze wybierz materiał na korpus.

 

BTW jeśli to nie kwestia ideologii/zamiłowania to DPM jest lepszym kamuflażem na nasz teren niż wdl.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nie wiem kto wymyślił te głupoty, że MC jest na łąki i jasne tereny. Polecam zapoznać się z technologią zastosowaną w produkcie Crye, lub trochę z innej strony (ale w tym samym celu) - dlaczego pikselowe kamuflaże są lepsze niż standardowe.

 

 

Na PW mogę wysłać zdjęcia udowadniające skuteczność Multicam'u nawet w cieniu. :)

Link to post
Share on other sites

Kontraktowego? Bo zastanawia mnie jedno: koszerny MC od Crye został opracowany "technologicznie" a chińskie kopie "wyglądają jak MC". Pojawia się zatem pytanie, czy przejścia kolorów, użyte barwniki w oryginale zapewniają działanie wyraźnie lepsze niż w kopiach?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem powinieneś wybrać taki kamuflaż, który Ci się podoba, bo kolory munduru to nie wszystko, trzeba potrafić wykorzystać jego predyspozycje do różnych form/odcieni terenu. Zwróć uwagę na krój, materiały użyte, tak, by w "walce" było Ci wygodnie. ja używam wz. 93 Miwo, nie narzekam, a następny to będzie Multicam, bądź Suez jak trafi się okazja.

Edited by Sebo_NS
Link to post
Share on other sites

Na spodnie i bluzę zamierzam razem wydać coś koło ~300 zł

 

Camogrom bluza - http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=50_29&products_id=8215&name=Helikon_-_Bluza_ACU_-_CamoGrom

Marpat bluza - http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=50_29&products_id=6777&name=Bluza_ACU_-_Rip_Stop_-_Marpat_-_Digital_Woodland (Lepiej ACU czy MCCUU?)

 

Tego typu będę kupował (oczywiście bluza i spodnie będą tej samej jakości i w tym samym odcieniu) aż takie złe to chyba one nie są. Wdl nie chce bo ten aktualny powoli robi się za mały na mnie :P a trzeba spróbować coś nowego więc szukam... Camogrom jak i Marpat mi się podobają dlatego nie mogę się zdecydować...

Link to post
Share on other sites

Od mil-teca trzymaj się z daleka,a 150zł za bluzę helikona to raczej przegięcie,poluj na allegro na Tru-speca np. w 300zł chyba się zmieścisz za komplet ;)

 

 

edit : Oj,albo i nie,teraz ciężko trochę jak tak patrzę to od 380 chodzą do 530 za NYCO,ale może za granicą taniej kupisz

edit 2 : Oczywiście mam na myśli multicam,marpat chodzi taniej,tylko używane. Chociaż ja na Twoim miejscu pomyślałbym nad zmianą kamizelki prędzej,miałem taką..ten olive to tragedia,nie mówiąc już o reszcie całej.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

To co polecacie :) Do 300 zł (z małym "hakiem" może być) mundur a do 200 zł (też może być z małym "hakiem") kamizelka :). Najlepiej aby te dwie rzeczy współgrały ;) (żeby kamizelka nie była pustynna a mundur w Marpacie bo to "trochę" nie pasuję)

 

 

@EDIT: Rozumiem że to trochę mało ale niestety więcej raczej nie dam rady przeznaczyć w najbliższym czasie...

Edited by Kofeina
Link to post
Share on other sites

Sprzedaj tą kamizelkę (za 180zł jakiemuś zielonemu może się uda) ,bo tak to za 200zł kupisz,ale samą kamizelkę (jeśli chciałbyś PC) bez ładownic.

 

np.

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/kamizelka-plytowa-loki-ii.html

http://miwo-military.pl/?p=8.1430.PLATE-CARRIER-'TERMIT'.A-28.MIWO-MILITARY

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/panel-piersiowy-amunicyjny.html

 

No,a mundur to tak jak mówiłem,wybrałbym http://allegro.pl/komplet-mundur-multicam-lic-crye-precision-m-long-i1978046957.html

Link to post
Share on other sites

A ja polecam kontraktowy Flecktarn, Woodland bądź Partizan w SS-Lieto. Ewentualnie KZS w "brzozie". A kamizelki? Wszystko, co zielone. Widać po Tobie, że nie masz pomysłu na oszpejowanie, nie chcesz się na nikogo stylizować - w takim wypadku postaw na najlepszy stosunek cena/skuteczność. Od siebie polecę zestaw chicom+spodnie m65+bluza woodland+na nie kzs+pas alice i na nim kilka ładownic i worek zrzutowy. Naprawdę fajnie wygląda, jest BARDZO skuteczne, a jesteś mobilny. Droższa wersja to zastąpienie miszmaszu mundurowego właśnie Partizanem.

Link to post
Share on other sites

Oliwkową kamizelkę da się "zrobić w KLMK" lub KZS - link

Łamie to jednolitą plamę kamizelki i działa nadspodziewanie dobrze!

KZS to znakomita propozycja na lato, warto tylko mieć jakiś woreczek na szyi np. na klucze, dokumenty i pieniądze. Ogólnie Lesio powiedział wszystko, ja dorzuciłbym jeszcze DPM (brytyjski lub holenderski), świetnie spisuje się w naszym terenie.

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

A ja polecam kontraktowy Flecktarn, Woodland bądź Partizan w SS-Lieto. Ewentualnie KZS w "brzozie". A kamizelki? Wszystko, co zielone. Widać po Tobie, że nie masz pomysłu na oszpejowanie, nie chcesz się na nikogo stylizować - w takim wypadku postaw na najlepszy stosunek cena/skuteczność. Od siebie polecę zestaw chicom+spodnie m65+bluza woodland+na nie kzs+pas alice i na nim kilka ładownic i worek zrzutowy. Naprawdę fajnie wygląda, jest BARDZO skuteczne, a jesteś mobilny. Droższa wersja to zastąpienie miszmaszu mundurowego właśnie Partizanem.

 

Zamiast M65 wziąlbym BDU. Jak nasiąknie M65 to kaplica, NYCO prawie nie schnie. Poza tym są dość ciężkie i nie każdemu pasuje ich krój.

Link to post
Share on other sites

Czyli wedle was kupowanie Marpata do 150 zł za np. spodnie jest bez sensu? Munduru BW i FR(Federacji Rosyjskiej) raczej nie założę.. Wolałbym się stylizować na US Army albo PL (bardziej US Army) więc co doradzicie do kwoty powiedzmy 300 zł ? Co do kamizelki ja jej jeszcze nie kupiłem ale mogę od znajomego za 120 zł ją zakupić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...