Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka do 600zł


Recommended Posts

Kierunki masz dwa. Albo wielka lanserska kobyła, albo coś sensownie wygodnego. Jeżeli nie zależy ci na lansie a wygodzie to moim zdaniem najrozsądniej będzie kupic Deltę Optical Entry 3-9x40. Niezłe szkła a cena tylko 169 pln plus P&P. A za resztę kupic lornetkę obserwacyjną.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Według mnie do airsoftu ona jest kompletnie nieprzydatna, za duże powiększenie, bardzo mały wycinek pola będziesz widział, dodatkowo nie będziesz mógł precyzyjnie śledzić celu bo będzie on gdzieś po za obszar widzenia uciekał. Do strzelania do tarczy z wiatrówki lub do broni palnej się nadaje, do ersoftu uważam że stanowczo nie. I nie wymyślam tutaj, bo tak mi się wydaje tylko, po prostu miałem już podobne problemy z lunetami.

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Minimalne powiększenie raczej nie powinno przekroczyć 4x. Inaczej jest dość ciężko chwycić cel. szczególnie ruchomy. Takie wielkie powiększenia jak w tej co pokazujesz dobre będą dla wiatrowców, gdzie ztrzelasz do małego celu na sporą odległość, w praktycznie perfekcyjnych warunkach.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, dziękuję. Oto kolejna rzecz, o której nie miałem pojęcia.

 

Tak więc powracam do rozważań pomiędzy dwoma tańszymi Leapersami a Deltą.

 

Arend zwracał mi uwagę na to, aby regulacja paralaksy była w wygodnym miejscu,

tak by nie było konieczne odrywanie ręki od repliki.

Tak więc odpada ta długa kobyła od Leapersa.

Tomaszek - Poleciłeś mi to : http://www.arobron.pl/luneta-leapers-accushot-4-16x56-ao-30mm-p-8270.html

 

Czy to będzie lepszym wyborem ? Pozdrawiam.

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites

Najpierw może powiedz, jak mocna jest Twoja replika i jak precyzyjna. Bo jeśli masz 550 FPS i preckę Systemy, to nie oszukujmy się - nie opłaca Ci się kupić niczego powyżej 400 zł :) bo i tak żadnych wodotrysków nie potrzeba. Ja na moje M14 zamierzam kupić tego pseudoleupolda tylko dla wyglądu, bo przy 620 FPS żadne paralaksy nie są potrzebne, to nie jest 150 metrów. :P

Link to post
Share on other sites

To będzie dokładnie M14 od G&G, Veteran lub EBR.

 

Replika ma mieć dokładnie 550 - 600fps.

 

Wiem, że nie potrzeba mi wodotrysków, fajerwerków, tanecznego trio z głębokiej rosji ani czerwonego dywanu :)

Po prostu chcę dobrej optyki, która będzie robić "dobre wrażenie" ale przede wszystkim będzie się sprawdzać w swoim zadaniu i dawać

mi przyzwoite rezultaty podczas obserwacji.

Link to post
Share on other sites

No to to samo, co u mnie. Jak mówię - to są takie odległości, że kupno optyki za tysiąc złotych to jak tuning CM.028 na 500 FPS. Czyli można, ale wielkiego sensu nie ma. Ja aktualnie przejściowo mam na M14 POSPa w wersji W (ris 22m), i jestem strasznie zadowolony. Ale jakość optyki nie jest o wiele większa, niż w lupkach za 300-400 zl. A już na pewno nie wpływa na skuteczność ostrzału na odległościach ASG.

Link to post
Share on other sites

Witam poszukuje optyki do przyszłej repliki l86a2 ics (planowana jako DMR 550 fps z lufą EDGI/Promyk (nadal się waham)). Z opinii zebranych na temat SUSATów (G&G słaby a star niedostępny) wynika że pozostają mi chyba tylko ACOGi. I tu nasuwa się pytanie... Warto brać tego http://www.asg.com.pl/Luneta_ACOG_4x32_z_podswietleniem_Strike_Systems,p,5209.php czy tańszego?

PS Lesio daj fotki tej "sprofanowanej" rosyjską inwencją m14...

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam

 

Co sądzicie o lunecie Point Precision 3-12x42 AO ?

http://allegro.pl/luneta-point-precision-3-12x42-ao-montaz-cover-i2285409689.html

Poszukuję lunety 3-9x40+ z regulowaną paralaksą do ok. 250 zł(przy montażu w zestawie).

 

Zastanawiałem się również nad Delta Optical Entry 3-9x40 MD, jednak obecnie jest bardzo ciężko dostępna, no i jest bez regulowanej paralaksy.

Link to post
Share on other sites

Wcześniej miałem kilka lunet 3-9x40 bez regulowanej paralaksi, obecnie mam 4,5-14x50 Blog z regulowaną paralaksą. Moim zdaniem całkiem przyjemny bajer, obecną lunetę pragnę zmienić tylko ze względu na to, że 4,5 to już zbyt duże powiększenie jak na warunki airsoftowe(chodzi mi o ruchome cele na dystansach 50-90 metrów). Dużo wygodniejsze byłoby 3, a nawet troszkę mniej.

Link to post
Share on other sites

Mnie zastanawia do czego to ma służyć. W sporcie paralaksą mierzysz odległość, masz zawężoną głębie ostrości i jazda. Ale w ASG? Luneta ostrzy od 10m do nieskończoności, błąd paralaksy jest pomijalny... do czego to ma służyć bo po prostu nie kumam? Dodatkowe pokrętło=więcej zabawy? To owszem. Ale przydatność?

Link to post
Share on other sites
Dodatkowe pokrętło=więcej zabawy? To owszem.

 

Głównie o to ;)

 

Nie mniej po przemyśleniu sprawy w sumie obejdę się bez tego bajeru.

 

W takim razie co polecacie z lunet 3-9x40+ ?

Delta Optical Entry 3-9x40 MD, czy może coś innego(Delty niestety są raczej niedostępne) ?

Wiecie gdzie aktualnie można kupić ową lunetę ^.

Link to post
Share on other sites

Zajrzyj TU gość ma u siebie inne oznaczenia tych lunetek może akurat będzie ta o której mowa. Bo ja tez znalazłem coś dla siebie w rzeczywistość u niego był inny model.

 

A inna droga to ostatnio zakupiłem PP 6x40 ale niestety jeszcze nie doszła bo mym coś o niej napisał. Z tym że mam zamiar jej jeszcze używać czasami na Danie 54.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Dobre kilka lat temu kupowałem PP6x40. Świetna lunetka za te pieniądze. Moim - staram się - możliwie obiektywnym zdaniem jakość obrazu jest wyraźnie lepsza niż w podobnych, "klasycznych" chinolach, nawet sporo droższych, z masą zbędnych bajerów, regulacji itd.

 

Dla wiatrówkowicza to również dobry wybór, gdyż (przynajmniej kiedy ja kupowałem) była to jedna z tych pancernych lunet, które potrafiły wytrzymać wierzgającego Hatsana. Mam nadzieję, że przez te kilka lat jakość wyrobów nie spadła...

 

Póki co, ww. lunetka służy już z tego co wiem czwartemu właścicielowi.

Link to post
Share on other sites

Minimalne powiększenie "6" to jak dla mnie stanowczo za dużo, obecnie mam 4,5, a wolałbym jeszcze mniej(3 to optimum).

 

Z tej samej firmy : http://allegro.pl/luneta-celownik-point-precision-3-12x42-ao-montaz-i2315394200.html. Macie jakieś doświadczenia z tą lunetą ?

 

Sniper : Niestety tego modelu "brak"(jest w ofercie, jednak niedostępny).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...