Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Jestem całkiem zielony w temacie ASG, lecz bardzo mi się to podoba ponieważ strzelałem się już parę razy z moim kumplami. Mianowicie chodzi mi o poradę jaką mam kupić replikę na początek mojej zabawy z ASG.

 

Kusi mnie ta replika: Click

 

Jeżeli macie jakieś propozycje żebym kupił inna broń to proszę żebyście podali mi jeszcze link do jej kupna jaki podałem powyżej (niekoniecznie).

Link to post
Share on other sites

A jeszcze mam takie pytanko bo jednak kupię tą strzelbę ;) Jestem jeszcze zainteresowany bo w większościach karabinów jest tzw. szyna RIS czy jakoś tak nie wiem jak to się nazywa dokładnie, a mianowicie chodzi mi oto czy jest taka możliwość do mocowania do tej repliki ?

 

Można to zrobić, ale raczej w chałupniczy sposób. Nie ma żadnych szyn RIS przeznaczonych do tej repliki.

Link to post
Share on other sites

A jeszcze mam takie pytanko bo jednak kupię tą strzelbę ;) Jestem jeszcze zainteresowany bo w większościach karabinów jest tzw. szyna RIS czy jakoś tak nie wiem jak to się nazywa dokładnie, a mianowicie chodzi mi oto czy jest taka możliwość do mocowania do tej repliki ?

 

 

Kupujesz krótką szynę i przykręcasz/przyklejasz mocnym klejem.

Link to post
Share on other sites

Szyny montażowe, które są na shotgunach tego typu:

http://allegro.pl/karabin-shotgun-kulki-farba-6mm-asg-bron-gratis-i1952942769.html

dobrze pasują również na wszelakie AGMowskie (i DEowskie) Mossbergi. Nie trzeba nic wiercić, tylko umieć posłużyć się dwustronną taśmą klejącą :).

 

Jak dla mnie to troszke bezsensu, ale zastanawiałem się nad tą szyną do mojej pierwszej repliki: Click

Piszcie czy może mi się to przydać czy nie, albo jak macie jakąś lepszą szynę do zaoferowania :)

Link to post
Share on other sites

Lepiej pozbieraj, w zimie to tą pompką wiele nie ździałasz, wątpię, że przeżyje :P Lepiej dozbieraj, za 150zł czasem chodzą repliki w plastiku cm031 lub jakies emeczki, ja kupiłem raz za 40zł cm.040 złożyłem GB, złożyłem skorupe i miałem replikę, a dołożyłem tłok i springa :) Za 150zł emki uszkodzone w metalu, łapią się, szukaj a kupisz dobrą replikę i będziesz zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Lepiej pozbieraj, w zimie to tą pompką wiele nie ździałasz, wątpię, że przeżyje :P Lepiej dozbieraj, za 150zł czasem chodzą repliki w plastiku cm031 lub jakies emeczki, ja kupiłem raz za 40zł cm.040 złożyłem GB, złożyłem skorupe i miałem replikę, a dołożyłem tłok i springa :) Za 150zł emki uszkodzone w metalu, łapią się, szukaj a kupisz dobrą replikę i będziesz zadowolony :)

 

Doradzasz ZIELONEMU kupno używanej repliki w dodatku w takich cenach (czyli już trochę zużyte przeważnie) ?

Link to post
Share on other sites

Zużyte ? Kolego, myslisz, że 150zł to replika musi być już po przebiegu 20k kulek, i wogóle nie strzela ? Od czego są koledzy ? Może ktoś mu pomóc, myśl racjonalnie, a po drugie będzie bardziej zadowolony z używanej repliki, niż z takiej pompki nowej. Po drugie zacznie się uczyć rozbierać, składać, naprawiać i wogóle, po drugie kolega zawsze jakiś może pomóc, ja się tak wychowywałem. Naprawdę wiem co mówię, to lepiej niech włoży te 60zł w kolację z tą jedyną, niż kupuje tą replikę :)

 

Wiem, co mówię, bo miałem styczność z wieloma replikami :) Poprostu czasem opłaca się poszukać, a ja w miesiącu minimum 2-3 razy kupiłem taką replikę, czasem więcej w jednym zamówieniu ale cena większa, ale replik było więcej, i uwierz mi, wyszedłem na tym dobrze :) Najlepiej jak ktoś pomoże.

Po drugie tą repliką zimą nie zdziała wiele, wiec szkoda kasy, a robić strzelnice w domu do pudełka ? Bez sensu :)

 

Czasem nie uszkodzone m4 w metalu, różne są okazje :)

Link to post
Share on other sites

Zużyte ? Kolego, myslisz, że 150zł to replika musi być już po przebiegu 20k kulek, i wogóle nie strzela ? Od czego są koledzy ? Może ktoś mu pomóc, myśl racjonalnie, a po drugie będzie bardziej zadowolony z używanej repliki, niż z takiej pompki nowej. Po drugie zacznie się uczyć rozbierać, składać, naprawiać i wogóle, po drugie kolega zawsze jakiś może pomóc, ja się tak wychowywałem. Naprawdę wiem co mówię, to lepiej niech włoży te 60zł w kolację z tą jedyną, niż kupuje tą replikę :)

 

Wiem, co mówię, bo miałem styczność z wieloma replikami :) Poprostu czasem opłaca się poszukać, a ja w miesiącu minimum 2-3 razy kupiłem taką replikę, czasem więcej w jednym zamówieniu ale cena większa, ale replik było więcej, i uwierz mi, wyszedłem na tym dobrze :) Najlepiej jak ktoś pomoże.

Po drugie tą repliką zimą nie zdziała wiele, wiec szkoda kasy, a robić strzelnice w domu do pudełka ? Bez sensu :)

 

Czasem nie uszkodzone m4 w metalu, różne są okazje :)

 

Nastolatkowi, bez wcześniejszego kontaktu z elektrykami, bez znajomości wśród graczy, polecasz kupno używanego elektryka za 150 zł? Tak, myślę, że elektryk metalowy za tę cenę, to jest dezel i jak ma 20k przebiegu, to masz farta, że tak mało. Zbyt wiele elementów ze środka jest do wymiany. Lepiej niech te 150 zł wyda na kino do tej kolacji, niż miałby się do ASG zniechęcić takim pomysłem.

Sam strzelam się od niedawna i wiem, że gdybym dostał takiego trupa na dzień dobry, to ćwiczyłbym jedynie trajektorię jego lotu przez okno. Zwłaszcza, jeżeli autor posta nie ma własnych dochodów i musi zbierać każdy grosik, żeby mieć z czego strzelać.

 

Możesz mi jeszcze wytłumaczyć co ma trwałość plastikowego springa do zimy? Ani gaz się nie skrapla, ani batka nie siada, a dobry ABS powinien znieść te temperatury beż uszczerbku na strukturze. Temperatury pracy czystego ABSu to ok. od -35 do +80 stopni C, więc nawet uszkodzenia udarnościowe powinien znieść w temp. w naszym klimacie, nawet te shitowe absy, z dodatkiem grafitu, jakie są w replikach. Abs może stracić swoje właściwości, gdy jest poddany na działanie UV przez dłuższy czas. Co się więc stanie w ziemie z takim shotgunem , sprężyna zardzewieje?

 

Strzelby są sympatyczne i od biedy da się z nich strzelać, a jeżeli spodoba się koledze ten sport i będzie się chciał rozwijać, to może do lata na cm028 uzbiera, zwłaszcza jak bakcyla złapie.

Link to post
Share on other sites

Zużyte ? Kolego, myslisz, że 150zł to replika musi być już po przebiegu 20k kulek, i wogóle nie strzela ? Od czego są koledzy ? Może ktoś mu pomóc, myśl racjonalnie, a po drugie będzie bardziej zadowolony z używanej repliki, niż z takiej pompki nowej. Po drugie zacznie się uczyć rozbierać, składać, naprawiać i wogóle, po drugie kolega zawsze jakiś może pomóc, ja się tak wychowywałem. Naprawdę wiem co mówię, to lepiej niech włoży te 60zł w kolację z tą jedyną, niż kupuje tą replikę :)

 

Nikt nie mówi o przebiegu 20k :icon_eek2:

Za 150zł - tak,zużyte (ale to też zależy z jakiej firmy była). Ba,może mieć nawet większy przebieg tylko zależy czy sprzedawca raczy podać prawdziwy. Od czego są koledzy? Widzisz,myśl sam..jakby miał doświadczonych kolegów to prawdopodobnie nie musiałby pisać na forum. Osobiście wolę kupić nową replikę trochę taniej lub drożej niż używkę niewiadomego pochodzenia o wątpliwej historii (ostatnio trafia się dużo kanciarzy..na allegro na pewno bym odradzał zakup). Chłopak rozłoży raz taką replikę ,a później już nie złoży...

 

Wiem, co mówię, bo miałem styczność z wieloma replikami :) Poprostu czasem opłaca się poszukać, a ja w miesiącu minimum 2-3 razy kupiłem taką replikę, czasem więcej w jednym zamówieniu ale cena większa, ale replik było więcej, i uwierz mi, wyszedłem na tym dobrze :) Najlepiej jak ktoś pomoże.

Po drugie tą repliką zimą nie zdziała wiele, wiec szkoda kasy, a robić strzelnice w domu do pudełka ? Bez sensu :)

 

Czasem nie uszkodzone m4 w metalu, różne są okazje :)

Czasem się opłaca,czasem nie. Tylko żeby brać się za używki trzeba mieć już jakąś wiedzę i odrobinę szczęścia. Poza tym nie wiem co masz do tego shotguna. Niby dlaczego zimą nie zdziała wiele? Właśnie pokazałeś ,że wiesz co mówisz :bialaflaga:

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Ludzie Wy chyba nigdy nie mieliście stycznością z komisem :D Jak nie handlujecie szpejem to nie odzywajcie się proszę :)

Ostanio musiałem pozbyć się szpeju, bo miałem mały problem finansowy, musiałem opylić wszystko na grubo ponad 6-7 tysięcy. Ale wracam. Niby 6-7 tysięcy to mało kasy, i dużo kontraktowego szpeju niby nie można było mieć, a jakoś miałem tego mnóstwo i szpej kontraktowy załatwiany z głową i za "psie pieniążki".

Handluję na wmasgu z dobre 2,5 roku jak nie lepiej, i naprawdę wiele kupiłem i wiele sprzedałem, a na poczcie to każda kasjerka już mi mówi cześć i chodzę z nimi na imprezy, bo tyle gadam.

Tyle obróciłem sprzętu, kamizelek, części, replik wszystkiego, że wiem dużo o tym i wiem co mówię, i kupywałem repliki za 150zł, czasem 100, czasem jak mówiłem 40zł akurat tu była okazja, bo zaoszczędziłem ponad 450zł. I te repliki miałem, strzelałem nimi, i były identyczne co mieli ludzie na imprezach :)

Więc proszę nie wypowiadajcie się na temat o którym nie macie wiele pojęcia.

 

A coza problem podłapać kontakt z maniakami, porozmawiać, tak się poznaje ludzi, spotkać się na piwku w barze pogadać, a myślisz, że kupi pompke i będzie miał już full znajomych?

OFF wiem co mówię, bo wiem jakie z pompkami były problemu w lesie, w budynkach mniej, ale chyba kupuje on uniwersalną replikę ? Coza problem kupi shotguna do budynków jak w lesie będzie lipa :) ?

 

Poprostu doradzam chłopakowi, żeby zrobił lepiej i przeczekał.

 

Zniesie on temperature zimy, ale to, że będzie pluć kulkami to nie mój problem, on ma mieć frajdę ze strzelania a nie, dalej ja rzucam kulką ulepioną ze śniegu niż strzela pompka w zime, akurat ta co jest u krakmanów.

 

A do spraw komisowych, nie gadajcie ze mną o tym jak nie macie dużego pojęcia i doświadczenia :) Bo ja mam full pieniążków wtopionych jak i zarobionych z komisu ;) I dużo miałem, sprzedałem, a kupienie repliki za 150zł full metal cymka, boyi czy inny chińczyk to nie dużo roboty, i nie nazywa się tego okazją, tylko tym jak potrafisz szperać, targować i rozmawiać :)

 

Jaką trzeba mieć wiedzę OFF, poprostu wystarczy jak pisałem ugadać się z kimś na browara.

Jak ma załapać bakcykla, jak nie będzie miał frajdy ze strzelania tym springiem ? To lepiej, niech dołoży jeszcze 200zł, ktoś z Giżycka i okolic pomoże mu dobrać replikę i wtedy się pobawi, a lepiej, żeby pogadał i załatwił replikę odpowiadającą początkującemu ? Oczywiście okularki to ważna sprawa, SPECS'y amerykańskie załatwiają sprawę kontraktowy szpej, chodzą za 15-20zł ;) Testowałem na paru replikach w tym sr25, m249, m4 i inne tuningowane choineczki :)

 

Raz rozłoży i nie złoży, może i tak, są od tego kumple co pomogą, wmasg i wiele służących pomocą maniaków, filmiki na youtubie i innych forach, naprawdę, jest tego wiele, a i nauczy się, a tego shotguna sprzeda albo odłoży na półkę. Myślisz, że nowy to już "głupi" jak nie wiem co...

Edited by WojaKwz
Link to post
Share on other sites

Chyba jednak miałem styczność z komisem,tylko głównie robiłem tam jako sprzedający. Jak czegoś potrzebuję i znajdę fajnego to tak,ale zaczynać od używki kiedy nie ma się pojęcia właściwie o ASG,replikach itd. to zły pomysł.

 

lepiej, niech dołoży jeszcze 200zł

 

Hmm..a dlaczego nie 500,albo 800? Takie gadanie żeby lepiej dokładać,kiedy ktoś jest zainteresowany konkretną repliką ,która ma dobry stosunek ceny do jakości nie jest ok bo tylko miesza w głowie. Znam ludzi co zaczynali z pistoletami sprężynowymi i jakoś nie znięcheciło ich to do ASG. W dodatku,dlaczego zakładasz,że nie będzie miał przyjemności ze strzelania ze springa? To,że Ty tego nie miałeś to nie znaczy,że każdy inny też.

 

Raz rozłoży i nie złoży, może i tak, są od tego kumple co pomogą, wmasg i wiele służących pomocą maniaków, filmiki na youtubie i innych forach, naprawdę, jest tego wiele, a i nauczy się, a tego shotguna sprzeda albo odłoży na półkę. Myślisz, że nowy to już "głupi" jak nie wiem co...

Tak,ale wpierw musi mieć tych znajomych z ASG,więc może nie gdybajmy tak z tymi kolegami specjalistami.

 

A do spraw komisowych, nie gadajcie ze mną o tym jak nie macie dużego pojęcia i doświadczenia

 

Już się tak nie wywyższaj bo w narcyzm popadniesz. Słabo trafiłeś z tym brakiem doświadczenia.

 

Więc może w podobnym tonie się wypowiem.. albo jeszcze nie teraz.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Jaki narcyzm :) ? Poprostu wiem, co kupywałem i sprzedawałem, widzisz, tylko sprzedawałeś, i tak pewnie mało o tym wiesz.

Musi mieć znajomych, to najprościej się to robi jak już pisałem, albo napisać, albo coś. Myślisz, że od kogo podłapać forum, od kumpla, to pogada z nim, kumpel ma drugiego kumpla, i wkońcu mogą sobie usiąść pogadać i noł stres. Co do przyjemności strzelania ze springów miałem trzy pompki mosbergi. Na mil simie, jesień, od godziny 13-17 jak było w miare ciepło, coś postrzelała, bo miałem awarię głównej i bocznej. Potem załatwiłem sprawę, ale przy natarciu na Naszą bazę, bronić się tym to była naprawdę wielka udręka, ale dało radę, poprostu nie polecam.

Dołozym 500-800, chłopak jest uczniem, dostanie coś pod choinkę pewnie, albo coś, a 200zł to można poodkładać, odmówić sobie bułki czy picia w szkole, browara ze znajomymi, lub paczki fajek i grosz do grosza a będzie kokosza :) Jak człowiek chce to umie, OFF chcesz porozmawiać, wal na gg albo pw, to powymieniamy doświadczenia, tymczasem admina proszę o wyczyszczenie zbędnych komentarzy, które i tak nie pomogą początkującemu, a Ciebie OFF zapraszam na konwersację ; )

 

Komentarzy czyścił na razie nie będę, bo dyskusja choć napięta, jest sensowna. /LgN

Link to post
Share on other sites

Jaki narcyzm :) ? Poprostu wiem, co kupywałem i sprzedawałem, widzisz,

tylko sprzedawałeś
, i tak pewnie mało o tym wiesz.

Musi mieć znajomych, to najprościej się to robi jak już pisałem, albo napisać, albo coś.

Myślisz, że od kogo podłapać forum, od kumpla, to pogada z nim, kumpel ma drugiego kumpla,
i wkońcu mogą sobie usiąść pogadać i noł stres. Co do przyjemności strzelania ze springów miałem trzy pompki mosbergi. Na mil simie, jesień, od godziny 13-17 jak było w miare ciepło, coś postrzelała, bo miałem awarię głównej i bocznej. Potem załatwiłem sprawę, ale przy natarciu na Naszą bazę, bronić się tym to była naprawdę wielka udręka, ale dało radę, poprostu nie polecam.

Dołozym 500-800, chłopak jest uczniem, dostanie coś pod choinkę pewnie, albo coś, a 200zł to można poodkładać, odmówić sobie bułki czy picia w szkole, browara ze znajomymi, lub paczki fajek i grosz do grosza a będzie kokosza :) Jak człowiek chce to umie, OFF chcesz porozmawiać, wal na gg albo pw, to powymieniamy doświadczenia, tymczasem admina proszę o wyczyszczenie zbędnych komentarzy, które i tak nie pomogą początkującemu, a Ciebie OFF zapraszam na konwersację ; )

 

Napisałem ,że GŁÓWNIE sprzedawałem. Co nie znaczy,że TYLKO to robiłem. Widzisz różnicę,prawda? Dalej gdybasz...

Ja nie mówię,że shotguny sprężynowe są tak samo dobre jak repliki elektryczne,wiadomo że w starciu z AEGiem można mieć kłopoty,co nie oznacza wcale,że tak musi być,zależy od sytuacji. Na razie popiszmy tutaj,w końcu piszemy na temat bo o shotgunie sprężynowym i sensie jego kupna lub braku sensu kupowania i używania. Chociaż myślę,że jeśli autor tematu czytał na jego temat coś to już po częśći ma zdanie wyrobione i nie trzeba go dalej zachęcać lub zniechęcać. W każdym bądź razie jakby mógł dołożyć 200-300 zł to już można kupić NOWE repliki elektryczne.

 

Edit: W dodatku shotgun może wyrobić dobre nawyki,które po przejściu na AEGa mogą być bardzo przydatne. Np. uczy nas nie wywalania miliona kulek do wszystkiego co się rusza,no i trzeba się czasem trochę napracować żeby zdjąć przeciwnika.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Nie wywalanie miliona kulek uczy nas po jakimś tam czasie, i oczywiście z jakimi ludźmi się bawisz, bo różne są sytuacje, kiedyś jeździłem tylko i na masówki jak zaczynałem, to kulek leciało naprawdę wiele, zaczełem się strzelać z dość normalnymi ludźmi z Wrocka, to sprawa się zmieniała. A uczą tego mil simy, 24h, różne treningi itp. Po drugie głowa i tyle :) Ale shotem nie nauczysz się wiele, chyba jedynie zasad bezpieczeństwa, może i będzie się musiał napracować by zdjąc kogoś, co to da w polu? Jak zawsze decyduje sytuacja, po części moc, zgranie drużyny, usytuowanie terenu, czas akcji itp. itd. Nie zrobi osłony kumplowi pompką, nie ostrzela przeciwnika z jego podejściem do budynku czy coś. Naprawdę można wymieniać i wymieniać, a jeszcze zima, poprostu nie będzie mieć frajdy z tego strzelania.

Ja do założyciela tematu od Siebie : Dołóż i kup elektryka :) Pamietaj o okularach, nie kupuj ze sklepu byle jakich, SPECSy amerykańskie załatwiają problem, potem można ESS ICE :) Albo weź gogle, Ess NVG chodzą po 40-100zł itp.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...