Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Blow Back [ARES]


Recommended Posts

  • Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wygląd zewnętrzny:

Nigdy nie miałem w rękach na raz Giety od BOYI i Aresa.

Porównywałem JG, CYMA z BOYI, oraz JG, CYMA z Aresem. BOYI i Ares są bardziej matowe, chropowate od JG i CYMY. Jaka jest różnica między Aresem, a BOYI nie wiem. Jako posiadacz Aresa mam nadzieję że jest różnica ;)

 

Wnętrze:

Dużo ludzi narzeka na problemy z BOYI, bo jest to jakby nie patrzeć chińczyk.

Sypią się na przykład zębatki, można o tym poczytać w temacie o BOYI.

Tematów o problemach z Aresem nie ma dużo. Może to wynikać z faktu że jest to droższa replika i mniej osób ją ma. Chociaż cena nie jest z kolei tak wysoka, za cenę chińskiej M'ki dostajesz prawdopodobnie najlepszą replikę G36C na rynku.

 

Ja do swojej wrzuciłem bez żadnego tuningu wytrzymałościowego SP120 i jak na razie przerobiła ok 30k kulek bez żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam G36c od Aresa kupionego w styczniu 2014 w specshopie. Używany był intensywnie co tydzień. Wystrzeliłem z 20 000 kulek. Replika jest fajna chociaż ma kilka wad. Na początku miała 360 fps. Po 2 miesiącach zmieniłem gumkę, lufę i sprężynę na SP 120 Guardera i uzyskałem stabilne 400 fps. Pierwszą awarią było pęknięcie sprężynki popychacza. W replice znajdowały się na prawdę kiepskiej jakości kable od aresa (sztywne i kruszące się). Po włożeniu sp130 kawałki kabla powpadały do gearboxa i zrobiły sieczkę: pęknięty trzpień środkowej zębatki, zjechana głowica tłoka i kilka innych bzdetów. Przy okazji grubej awarii zrobiłem kompletny upgrade, który przedstawiłem w wątku o upgrade G36 Aresa. I pękła też blaszka w gearboxie odpowiedzialna za blowbacka, więc zostałem na razie bez blowbacka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

:icon_arrow: Replika: g36c ARES [czyli dokładnie: AR-006]

:icon_arrow: Kupiłem ostatecznie Akumulator Redox LiPo 1750 mAh 7,4V 20C

Bałem się że szybkostrzelność będzie słaba ale po wymianie reszty [poniżej] jest naprawdę w dechę!

[do tego ładowarka - jak dla mnie bomba, super prosta i wygodna]

:icon_arrow:Kable modelarskie 1,50mm2

:icon_arrow: Wtyki T-Deans

:icon_arrow:Mosfet NanoSSR

 

Jestem po kilku strzelankach [9000 kulek]. Wszystko póki co działa świetnie.

Odpiąłem BlowBack, włożyłem m120 gaudera i spisuje się bombowo.

 

Wszystkim polecam tą replikę. Precyzja jest świetna. Zasięg mimo tego że replika wygląda niepozornie jest bardzo konkurencyjny.

Widzę że odrobinę się musiało coś rozszczelnić bo precyzja już nie jest taka jak na początku ale jeszcze nie ma tragedii.

 

Minusy:

1. Szczerbinka - w moim egzemplarzu śruba do regulacji była tak dokręcona że przy próbie odkręcenie wytarł się otwór do imbusu. Materiał z jakiego została wykonana na śruba jest beznadziejny.

2. Celowanie - replika jest tak zbudowana że w goglach nie sposób swobodnie celować. W pozycji leżącej musiałem przechylać replikę na bok żeby zobaczyć w co celuję na dalszą odległość.

3. Magazynki - prawdziwa zmora. Hi-cap ARESowy czasem podaje po 10 kulek, czasem 4, innym razem 20. Kupiłem Mid-capy UFC, które ktoś polecał tutaj na forum. Wyglądają porządnie ale tną się niemiłosiernie. Nigdy nie jestem pewien kiedy się zatnie.

Rozkręcanie, czyszczenie nic nie pomogło.

 

Ogólnie mocno polecam tą replikę dla początkujących i doświadczonych. Nie będziecie żałować. Powyższe minusy można rozwiązać kolimatorem i ADAPTEREM na magazynki do eMki. [Koniecznie metalowe magazynki].

 

Pozdrawiam!

Edited by szwagrito
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ogólnie to moje wrażenia opiszę po użytkowaniu 1 generacji G36:

Kupiona w styczniu 2009 roku w gunnerairsoft. Przez cały żywot zmieniłem lufę na inną (miałem madbulla i jeszcze jakąś inną), gumki parę razy, kable na niskooporowe, silnik na EG 1000 z już przebiegiem 50k i co jakiś czas sprężynę na M120. Stabilne 400 FPS było i dopiero po jakichś ~50 tys kulek pękła jedna połówka GB. Tyle z GB.

Pasują części od innych G36 systemu TM.

Link to post
Share on other sites

Mam urlop, dorwałem się do chrono, jest ładna pogoda więc postanowiłem zrobić przegląd w swojej Giecie - G36C - AR-004, kupiona w specshopie w listopadzie 2013.

 

Gieta to stock, za wyjątkiem mosfetu Gate NanoSSR i sprężyny Guardera SP120 na której śmiga od początku.

 

Przebieg ok. 30k kulek, ostatni przegląd robiłem jakoś na początek wiosny po ok. 15k kulek.

 

W środku GB prawie brak widocznego zużycia. To prawie, to wyłamany jeden ząbek na środkowej zębatce. Nie byłem przygotowany na wymianę zębatek, a brak jednego ząbka nie powinien mieć dużego znaczenia :icon_wink:

Innych zużyć nie zauważyłem.

GB został wyczyszczony, ponownie nasmarowany, a zębatki na nowo wypodkładkowane.

 

Wyniki z 20 strzałów w każdej konfiguracji na chrono produkcji Radecek'a na kulkach 0,25g G&G (blow back włączony, hop-up wyregulowany, może powinienem hopka wyłączyć, ale już trudno, bateria Redox 7,4V 1750 mAh 20C)

 

Sprężyna STOCK - średni fps 353, rof 11 k/s, czyli ok. 394,6 fps na kulkach 0.2g, średnie odchylenie 3,5 fps

Sprężyna M120 - średni fps 383,6, rof 10 k/s, czyli ok. 428,5 fps na kulkach 0.2g, średnie odchylenie 2,9 fps

 

Nie jest to temat o tuningu, ale jako że już zacząłem bawić się repliką to postanowiłem wymienić dyszę na SHS.

http://azteko.pl/shs...g36-p-1811.html

Dysza SHS jest troszeczkę dłuższa od stockowej, według mojej suwmiarki stock ma 24,15 mm, a SHS 24,30 mm.

Spodziewałem się drobnego wzrostu fps, ale wyniki były takie:

 

Sprężyna M120 + dysza SHS - średni fps 380,6, rof 10 k/s, czyli ok 425,5 fps na kulkach 0.2g, średnie odchylenie 1,5 fps

 

Jak widać fps spadły o 3, a spodziewałem się wzrostu. Na plus jest to że średnie odchylenie na dyszy SHS to 1,5 fps, a na stocku 3 fps. Różnice drobne, praktycznie nie zauważalne. Muszę jeszcze sprawdzić w wolnej chwili jak się sprawują inne gumki niż stockowa, może jeszcze inną dysze np. protech'a.

 

Coś polecacie?

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moim zdaniem warto wydać trochę więcej na adapter Aresa (130 zł). Kupiłem do tego 10 mid-capów M4 od Aresa (cena 210 zł, pojemność 140 kulek). Jestem przynajmniej pewien, że wszystko jest dobrej jakości, działa, trzyma i podaje jak trzeba.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...