Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Blow Back [ARES]


Recommended Posts

  • Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Mam pytanko dla tych co bawią się w adaptery do magazynków w G36 od Ares/Umarex.

Napiszcie mnie, jaki jest najlepszy według Was ?

Kupiłem teraz nówkę Big Dragona i po włożeniu noob-capa od Boyi replika wypluwa kulki, lub trzeba je wysypać z lufy, a z krótkiego mid-capa BOYI replika strzela normalnie.

Szukam szybkiej odpowiedzi, gdyż mógłbym zwrócić towar do sklepu w tym tygodniu jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Miałem adaptery od JG, Battleaxe i teraz mam od Aresa.

JG i Battleaxe to to samo, trzeba było trochę przypiłować i udrożnić komin. W moim przypadku po prostu kulki się zacinały i trzeba było wyjąć i włożyć magazynek, żeby je przepchnąć.

U Aresa nie było takich problemów.

Co więcej element który "wchodzi" do magazynka i zwalnia kulki w chińskich adapterach jest plastikowy i z czasem mi się po prostu wyrobił, u Aresa jest metalowy.

Wszystkie adaptery mają ten problem że są dość szerokie i większość magazynków ma spore luzy, nie wpływa to na podawanie kulek, ale może denerwować estetów ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Mam dość użerania się z awaryjnymi emkami. Marzy mi się replika, która będzie po prostu strzelać dobrze po wyjęciu z pudełka i nie będzie trzeba w niej grzebać co miesiąc po to, żeby w ogóle działała.

 

Zastanawiam się nad G36C Aresa. Czy uważacie, że to dobry wybór pod tym kątem?

 

Jak z celnością w stocku?

Czy trzeba coś wymienić?

Czy występują w niej jakieś częste problemy?

Wady?

Jak z miejscem na baterię z przodu?

Czy wystarczy wsadzić do środka mocniejszą sprężyną, żeby uzyskać więcej efpeesów, a nic się w środku nie posypie? Podoba mi się szybka wymiana sprężyny, miałbym słabszą do cekube i mocniejszą do lasu. Nie oczekuję snajperskiej precyzji, tylko PRZYZWOITEJ celności i zasięgu.

 

Gdzie teraz się najbardziej opłaca kupić? Bezpośrednio od Aresa?

 

Być może odpowiedź na niektóre z tych pytań już padła w tym wątku, w związku z czym obiecuję go przeczytać raz jeszcze, gdy tylko znajdę wolną chwilę. Proszę jednak o odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Od razu zaznaczę że piszę tu o G36C od Aresa sprzed 3 lat.

Nowe wersje mają wbudowany mosfet i tryb burst. Podobno to się psuje, ale ja nie miałem w rękach więc nic nie wiem.

 

Celność w stocku dobra, do CQB nic więcej nie trzeba, do lasu dłuższa lufa i mocniejsza sprężyna by się przydała.

W stocku ma około 365 fps, po doszczelnieniu można dobić aż do 390, spora różnica.

Na początek wymienić dyszę na uszczelnioną, wsadzić lepsza kable i mosfet. Poprawi znaczenie reakcje na spust i rof.

Rof nie jest najgorszy, gdzieś tu albo w wątku o tuningu zamieszczałem filmiki.

Ja problemów większych nie miałem, teraz nie mogę sobie przypomnieć mniejszych.

Na początek wymiałem dyszę i kable, dodałem mosfet i 150k kulek bez problemów.

Teraz przy 200k kulek gumka stockowa się w końcu zużyła byłem zmuszony do wymiany tłoka i głowicy tłoka przez swoja głupotę (nieopatrznie odłożyłem lutownicę i stopiłem tłok), nie było tam dużego zużycia. Fpsy spadały stopniowo przez ubijanie sprężyny teraz mam na około 360.

 

Wadami wszystkich G36 są magazynki, po prostu za duże. Można kupić adapter do M4, ale większość magazynków ma luzy, choć podają dobrze. Adapter ma też zwalniacz z lewej strony i można go przez przypadek wcisnąć szpejem, kiedy replika dynda na zawieszeniu.

Dla mnie za wysoko jest też szyna RIS, dla Micro T1 bez podwyższenia idealnie, ale Eotech czy Aimpoint duży są już naprawdę wysoko.

Nie regulowana długość kolby, choć można odkupić teleskopową.

Krótka dolna szyna RIS, ale też można kupić cały front metalowy RIS.

Nie wszyscy lubią też plastikowe repliki.

A i gwint na lufie ma prawoskrętny ;)

W chwycie nie ma za dużo miejsca na baterię, ale LiPo 7,4 1700 mAh się mieści i mosfet nad lufą.

Mimo tego wszystkiego, jedna z moich ulubionych replik.

 

Kiedyś wsadzałem sprężynę Guardera SP130, przerobiłem kilka k kulek i nic się nie stało.

 

Ja kupiłem od Speca, ale można bezpośrednio u Aresa, kontakt dobry, ale wiadomo że mogą być problemy z reklamacją i nie wiem jak się to opłaca bo obecnym kursie dolara.

Link to post
Share on other sites

W moim g36c w stocku posypał się tłok i jeden ząb zębatki tłokowej (3 lata temu). Z następnych rzeczy sypią się prowadnice sprężyny. Głowica tłoka pamiętam była bardzo fajna i szczelna, nie posypała się nawet po kilku testowych strzałach na m170. Replika sama w sobie jest świetna i wszystkie wady konstrukcyjne (nie licząc magazynka) idzie poprawić. Nawet jest ultra-niska szyna ris, która dosłownie zgrywa się z wypustkami na montaż - jak ktoś będzie chętny mogę wrzucić fotki. A sam plastik jest genialny, moim zdaniem dużo przyjemniejszy od chińskiego metalu. Co do końcówki lufy ja kupiłem przejściówkę z cw na ccw. Obecnie w mojej giecie nie ma już żadnych stockowych części za wyjątkiem koszyka silnika. A celność w stocku pamiętam bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

Podsumowując - moim zdaniem replika wymaga trochę pracy i wkładu, ale może to naprawdę odpłacić wykonaniem i ergonomią :) A co do osiągów jak w każdej replice można je poprawić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie do posiadaczy długiej wersji Aresa G36.

 

Mam w domu baterię o wymiarze 21x21x100, czy wejdzie mi taka? Chodzi o odległość od lufy w dół, czyli wysokość baterii w pozycji pracy (21mm) Mam tego Aresa, ale bipod pojechał na reklamację i nie mam jak sprawdzić, na forum wyczytałem, że pasują baterie o wymiarach 123x33x17 i 108x35x18mm. To zaledwie 3mm różnicy, ale to może być bardzo dużo.

 

Będę bardzo zobowiązany za pomoc (baterię muszę oddać, a trochę mi szkoda, bo cena wyśmienita).

 

Dziękuję z góry...

Link to post
Share on other sites

Już sprawdziłem organoleptycznie, gdyby ktoś potrzebował

AKUMULATOR Li-Po REDOX

7,4V - 2400 mAh - 20C

21x21x125,

- pasuje do długiej wersji, bo jest wąski a chwyt zwęża się ku dołowi i bateria siedzi nisko. Do krótkiej kolega na oko przymierzył i też powinna się zmieścić.

Link to post
Share on other sites

Mam kolejny problem z Aresem G36 - jakie u licha magazynki do tego pasują? Mam nową replikę

 

Boyi - hi cap - nie pasuje. Mierzyłem wczoraj bodaj JG i też nie pasuje - oba wypadają z gniazda, nie blokują się.

 

Umarex - mid cap - replika zmienia zero (!) to znaczy przy 40 m na hicapie stockowym lecą jak po sznurku, na mid-capie Umarexa lecą w dół (spadają) te same kulki (Guarder 0,23). Przecierałem oczy ze zdumienia. Podobno Umarex to znowu Ares po 2 latach zmiany.

 

Jakich magazynków szukać? Tylko Aresa? Jest problem z dostępnością hi-cap, a mid-cap podobno się psują, jak wyżej piszecie. Czego szanowni koledzy używacie z Hi capów lub ew. mid capów?

Edited by FullX
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Otóż od wczoraj posiadam replikę w wersji K, mam następujący problem. Przy prawidłowo ustawionym hopsiupie i lunecie podkręconej w górę na maxa, kulki i tak trafiają sporo ponad punkt, który wskazuje krzyż lunety. Czy miał ktoś z Was podobny problem? Jak się z nim uporać. Pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc.

 

Stary post, ale odpowiem, bo może się komuś przydać. Mam wersję G36 długą. Luneta z przodu zatopiona jest w luźno włożonej gumie, można ją łatwo wyjąć w przód podważając delikatnie i wyprofilować wg potrzeb.

 

Te celowniki działają na "słowo honoru", pierwszy wymienili mi w serwisie, bo nie szło w ogóle w kolimatorze ustawić punktu na środek, w drugim idzie, ale celować trzeba "nad" kropką przy prawidłowym ustawieniu hop up (jak się go wyłączy to się i w kropkę trafi). Natomiast lunetę idzie ustawić dzięki tej gumie dość precyzyjnie i jest dużo zapasu w każdą stronę.

 

Strzelam czasem z Walthera LGU z optyką Vortexa i trzeba przyznać, że ta giecia to przy tamtym ... plastikowa zabawka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Nigdzie na forum nie znalazłem informacji na nurtujące mnie pytanie, więc zapytam tutaj. Jakiej długości lufa precyzyjna będzie odpowiednia dla długiej wersji G36 ARESa (Ar-004 prawdopodobnie)? Informacje na Specshopie to 480mm z możliwym przedłużeniem do 500mm, jednak wydaje mi się, że jest tam trochę więcej miejsca na preckę...

 

Wchodzi lufa precyzyjna 509 i mieści się cała w lufie zewnętrznej, zamontowałem Promyka 6,03, zostaje jeszcze około centymetra długości, nie potrzeba nawet maskować tłumikiem ognia. Oryginalna lufa wewnętrzna Ar-004 ma równo 500, a nie jak niektórzy piszą 480. Jest trochę poprawa, choć ogólnie celność replik asg jest mocno... dyskusyjna.

 

Czy do Ar-004 można bezkarnie wsadzić M130? Na razie czytałem jeden post o problemach na tej sprężynie guardera (komuś uszkodził Gearbox po 2 midcapach). Używacie m130 na stockowym gb?

Edited by FullX
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam kolejny problem z Aresem G36 - jakie u licha magazynki do tego pasują? Mam nową replikę

 

Boyi - hi cap - nie pasuje. Mierzyłem wczoraj bodaj JG i też nie pasuje - oba wypadają z gniazda, nie blokują się.

 

Umarex - mid cap - replika zmienia zero (!) to znaczy przy 40 m na hicapie stockowym lecą jak po sznurku, na mid-capie Umarexa lecą w dół (spadają) te same kulki (Guarder 0,23). Przecierałem oczy ze zdumienia. Podobno Umarex to znowu Ares po 2 latach zmiany.

 

Jakich magazynków szukać? Tylko Aresa? Jest problem z dostępnością hi-cap, a mid-cap podobno się psują, jak wyżej piszecie. Czego szanowni koledzy używacie z Hi capów lub ew. mid capów?

 

Używam mid-capów BOYI i bardzo dobrze podają G&G. Standardowo nie blokują się, ale wystarczy potraktować je pilnikiem przez minutę i wchodzą z kliknięciem.

 

Wchodzi lufa precyzyjna 509 i mieści się cała w lufie zewnętrznej, zamontowałem Promyka 6,03, zostaje jeszcze około centymetra długości, nie potrzeba nawet maskować tłumikiem ognia. Oryginalna lufa wewnętrzna Ar-004 ma równo 500, a nie jak niektórzy piszą 480. Jest trochę poprawa, choć ogólnie celność replik asg jest mocno... dyskusyjna.

 

Czy do Ar-004 można bezkarnie wsadzić M130? Na razie czytałem jeden post o problemach na tej sprężynie guardera (komuś uszkodził Gearbox po 2 midcapach). Używacie m130 na stockowym gb?

 

Jakby ktoś przerabiał G36C na długą wersję to lufa 509 nie wchodzi. Musiałem wstawić 469. I obeszło się bez wymiany cylindra bo w stocku jest typ 1. FPSy z 410 na 430 skoczyły.

 

Do Aresa nie zaleca się wstawiać więcej niż M120 bez ingerencji w GB.

Edited by skiba777
Link to post
Share on other sites

Natomiast 509 wchodzi bez problemu do wersji długiej Ar 004 i jeszcze jest zapas w lufie zew. G36c jest sporo krótsza.

 

Czy stabilizujecie jakoś lufę wewnętrzną w zewnętrznej? Ja okleiłem taśmą, żeby nie latała w środku (i tak luz jest niewielki, ale nawet milimetr to spora różnica na dystansie).

Edited by FullX
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam dzisiaj odebralem replike Ares G36c 006 .W porownaniu do wersji jaka kupilem w roku 2013 przypomina cyme cm11.Korpus calkiem inny , odcien i wykonanie jakis cienszy , duzo wifocznych krawedzi odlrwu ,tlumik plomienia rowniez inny odcien.Chwyt pistoletowy rusza sie na boki lewo i prawo wydajac przy tym odglos jak by cos przeskakiwalo wewnatrz, wydaje mi sie ze tak jak by pin mial za duze luzy w otworach w jakich jest wcisniety.Czesc tylna za gearbox w starszej replice bela metalowa a teraz w nowej plastik z ruszajacym sie metalowym bolcem prowadzoncym sprezyne od blow backa.

Z repliki nawet nie strzelalem , nie posiadam baterii z wtykiem mala tamija natomiast wewnatrz gearboxa cos stuka w prowadnice sprezyny poruszajac replika gora dol przod tyl.

Prosilem sklep by sprawdzil replike pod wzgledem luzow i wyszlo tak ze szlag mnie trafia.

Ares wedlog mnie zobi juz inne repliki.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

z twojego opisu to jak boyi :icon_biggrin:

Nie mniej jednak ma rację. Miałem starą wersję, miałem nowszą i różnice są jak wyżej. Body nie jest takie złe, zbliżone do palnego.

Jednak generalnie starsza wersja imo była lepsza. S&T/ Umarex bodaj jeszcze klepie wg starego wzoru.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie - jaką macie powtarzalność prędkości początkowej, to znaczy jaki jest rozrzut FPSów w Waszych gietach? (różnica między najmniejszą i największą szybkością w ogniu pojedynczym i ciągłym w serii powiedzmy 10 strzałów).

Edited by FullX
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...