Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Blow Back [ARES]


Recommended Posts

Witam, jako iż to mój pierwszy post chciałbym podać troche informacji na temat repliki Aresa G36 (AR-004) (wersja bez mosfeta)

Zakupiłem ją 2 lata temu w czarny piątek...

W stocku posiadała 420 fps, ogólnie jestem z niej bardzo zadowolony, dobre skupienie jednak przyrządy celownicze to, tak jak ktoś już tu wspomniał "zabawki" jak z lunety da się jeszcze strzelać to z kolimatora już nie bardzo, w moim przypadku kropka za mocna i rozmazana...

Z lunety trzeba niestety troche dopasować gumę bo inaczej nie da się jej ustawić.

 

Do aktualnego stanu mojej giety zmieniłem lufe PDI Raven 6.01 520mm, o dziwo niedostępna na polskim rynku, za to sprowadzona dużo taniej z Japonii. Co bardzo polecam. Po samej wymianie l lufy fps wzrosły do 430 fps, skupienie i powtarzalność strzałów w oddaloną o 30 metrów małą butelkę z wody około 90%

 

Następnie zmieniłem komore Hop-up CNC od Super Shooter'a, jednak bez spiłowania dyszy (plastikowej w stocku) bądź wymianę w moim przypadku na dyszę SHS się nie obejdzie.

Po wymianie osiągnięte około 450fps.

 

Do tego czasu używałem akumulatora Lipo 7.4V

Sprawdziłem działanie na 11.1V i przekonałem się by go podmienić.

 

Chciałem dobić do 500fps by mieć w miarę sprawny karabinek wyborowy, dlatego pożyczyłem od kumpla sprężynę M130 Guardera, wynik równo 500fps.

Posiadał on również M160 również Guardera, przy przymiarce silnik nawet nie naprężył sprężyny...

 

Szykowała się większa strzelanka więc by nie przepalić styków, zakupiłem mosfet z kabelkami niskooporowymi 1,5mm.

Dodam że przy akumulatorze 11.1 obciążenie na silnik idzie 20A, jednak nasz mikroprzełącznik w gearboxie ma max 16A więc radziłbym nie ryzykować.

 

Po zamontowaniu mosfeta, wszystko działało dobrze, jednak na strzelankę omyłkowo zabrałem sprężyne m160 a nie m130, bez najmniejszych problemów replika oddała mi strzał, przy mierzeniu 580FPS... na strzelance wywaliłem ponad 1tyś kulek 0.30g

 

Gearbox jest w stocku jedynie co wymieniałem to dysza i wyłączenie Blow Back'a.

 

Sprawdziłem cały gearbox po strzelance, zębatki, całą obudowe gearboxa wszystko bez najmniejszych zmian i pęknięć.

 

Teraz moje pytanie co może się posypać i jak temu zaradzić?

 

Trochę się rozpisałem jednak myślę że każdemu się to może przydać w ocenie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dysza doszczelniona od shs jako jedyna wymieniona w całym gearbox'ie.

Silnik się grzał jedynie na wiekszej wymianie ognia poza tym było ok, szczotki wyglądają też dobrze.

Dodam że nie używam w ogóle trybu auto, jedynie semi...

A jakie zębatki, głowice tłoka, silnik polecacie?

Edited by Arkadio Anezin
Link to post
Share on other sites

Sory za post pod postem...

Co do fps na stockowej sprężynie mam różnice około 10fps, przy SP160 wahania te maleją do 3-4 fps.

Co do zębatek nie umiem nigdzie znaleźć konkretnej informacji na temat jakie są w tej replice, a nie wiem w jaki sposób sprawdzić,a wymieniłbym na takie które by trochę odciążyły mi silnik. Nie umiem znaleźć dobrych neodymowych dostępnych na rynku...

Dodatkowo mam pytanie czy są głowice cylindra z SorboPad'em? Nigdzie nie umiem znaleźć takiej informacji...

Gdybym chciał wymienić głowice tłoka to bardzo się opłaca łożyskowana? zmniejszyła by mi ona wahania fps?

Link to post
Share on other sites

Głowica tłoka albo prowadnica sprężyny, jedno z nich łożyskowane, opłaca się. Sorbo dokupujesz I przyklejasz do głowicy. Zebatki 32:1, neodym to silnik. Cyma z niebieską dupka, polecana tutaj. Są jeszcze chinczyki z AliExpress, też polecane...teraz nie podam linka.

 

Wysłane z mojego PSP3530DUO przy użyciu Tapatalka

Edited by szymo86
Link to post
Share on other sites

Bardziej chyba głowice tłoka wymienie na łożyskowaną, skoro i tak idzie na wymianę. Aha czyli tak to działa że jednak trzeba przykleić, szkoda że już nie ma gotowych rozwiązań.

Zastanawiałem się nad zębatkami 100:200 czyli około 22:1 żeby mieć jednak jakąś normalną reakcję na spust. Każde stalowe się nadadzą czy muszą być jakieś wyjątkowe?

Tylko tutaj na forum nawet piszą że jest problem z dostępnością tego silnika ;)

Też zauważyłem że jest problem na polskim rynku z dostępnością...

Jestem w trakcie ściągania ciekawej lunety w chwycie do G36, jak przyjdzie zdam relacje...

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
Zauważyłem ze po lekkim dociśnięciu (dopchnjeciu) lufy Wew. Fps wzrastają do 420? Czy problemem może być komora hop up?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dysza, zalozyles sprezyne przed komora na lufę?

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Piny tez są na miejscu Dysza zamiana według specyfikach Aresa 24,3mm są inne długości?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Są inne długości, sprawdź jaka jest stara dysza. Zrób test papierka. Może fazowanie dyszy nie podchodzi. Nie zapomniałeś pinu od uchwytu przy spuscie ?

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Chodzi o to czy dysza równo siada w kołnierzu gumki? Mam włożyć pomiędzy gumkę i dysze tak??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wkładasz papierek przy gnieździe magazynka na dysze od komory hop up

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to czy dysza równo siada w kołnierzu gumki? Mam włożyć pomiędzy gumkę i dysze tak??

 

Nie.

Chodzi o to żeby zobaczyć czy dysza dobrze się uszczelnia z gumką.

 

 

Wszystko jest na miejscu

 

Czyli coś takiego??

 

Tu akurat na przykładzie auga

 

Tak. Jak widać koleś w Augu ma nieszczelność. A z doszczelnioną dyszą już nie.

Papierek kładzie się zazwyczaj na wlot kulek w komorze hopka, ale jako że G36 jest trochę inaczej zbudowane, to wyjmij gniazdo magazynka i połóż papierek na hopka. Jak papierek się będzie za bardzo ruszał to masz nieszczelność.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
Ok wcześniej przykładałem do gumki hop up i obserwowałem czy dysza równo się odciska, dzięki za info, jeżeli obleje test papierka to poztaje wymiana dyszy ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zobacz jeszcze jak wyciagniesz lufę z komorą czy kołnierz gumki ładnie jest ułożony, bo może wlazla gumka ciasno i kołnierz jest naciagniety

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam.

Jakiś czas temu zakupiłem swoją pierwszą replikę (g36c Aresa)

Niestety wraz z grupą straciliśmy możliwość strzelania się na budynkach więc pozostał nam tylko las.

Chciałbym bardzo powoli zacząć ulepszać moją replikę.

W planach:

- wymienić kable na niskooporowe i dorzucić t - connector

- precka http://topguns.eu/lu...duplikat-1.html i przykrycie jej tłumikiem dzwięku

- wymiana cylindra na typ 2 (z tego co słyszałem ares wrzucił do każdego modelu cylinder 0)

- wymiana sprężynę na SP 130

- kolimator eotech 552

 

Czy to wystarczy na strzelanie się w lesie?

Edited by Gawlo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...