Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Blow Back [ARES]


Recommended Posts

Witam. Nigdzie na forum nie znalazłem informacji na nurtujące mnie pytanie, więc zapytam tutaj. Jakiej długości lufa precyzyjna będzie odpowiednia dla długiej wersji G36 ARESa (Ar-004 prawdopodobnie)? Informacje na Specshopie to 480mm z możliwym przedłużeniem do 500mm, jednak wydaje mi się, że jest tam trochę więcej miejsca na preckę...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na pewno pasujące magazynki to ARES i MAG, gdyż sam ich używam. Przykładowo magazynki BOYI wogóle się nie nadają, mają za krótki zaczep. Wszystko jednak może zależeć od repliki czy magazynka, bo np. Ty Vender miałeś luzy w stockowym HC, ja nie.

 

Co do lufy: pytam dlatego, bo nie chcę przesadzić i zakrywać lufy tłumikiem dźwięku - w Giecie ochydnie to wygląda...

Edited by Mondi
Link to post
Share on other sites

Boyi jak najbardziej pasują, tylko raz że wchodzą bez kliknięcia(właśnie ten zaczep o którym mówisz), dwa że przy pchnięciu zamontowanego maga, wprzód - ten wypada(Prawie jak w AK ;), a trzy że trzeba mocniej docisnąć przy wkładaniu(raz że plastik jest taki... sprężysty, a dwa ze nie czuć kliknięcia). Za to stockowy ares ma masakryczne luzy, w dodatku bardzo trzeszczy przy poruszaniu, ale przynajmniej trzyma się mocno.

 

Mondi-->MAG? Nie słyszałem o tym, możesz rzucić linkiem do jakiegoś sklepu, uprzejmie proszę? :]

Link to post
Share on other sites

@Igorbien - proszę http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3097&name=MAG_-_Magazynek_Mid-Cap_-_G36_-_100

 

To właśnie miałem na myśli przy magazynkach BOYI - lekko pchniesz i odpada, pozatym nawet przy mocnym "wbiciu" często nie podaje prawidłowo kulek.

 

I jeszcze powrót do mojego posta o lufie: jako, że dostaw Systemy nie spodziewają się chwilowo w żadnym sklepie chciałem zapytać, którą lufę wybrać do mojej gietki: Guarder, MadBull, G&G, JBU? I czy przy lufie długości 500-510mm nie będzie obecny spadek mocy?

 

Kolejne pytanie - jakiego typu cylinder znajduje się standardowo w gietach ARESa?

Link to post
Share on other sites

A można temu zaradzić, ponieważ zdarza się spotkanie gdzie używam trybu auto i ta blaszka nierobiąca pełnego cyklu jest denerwująca.

Vender, wstaw mosfet z AB.

 

 

MOSFET z AB nie pomoże.

 

Można kombinować z montażem AEG Control System od GATE, który to układ posiada funkcję zaawansowanego hamowania.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że tak zbaczam z kursu ale chciałbym poprawić zasięg mojej G36C, pomyślałem że wstawię dłuższą lufę wewnętrzną i różnicę przykryć tłumikiem dźwięku i ew. wstawić silniejszą sprężynę.

 

Dobry pomysł ?

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

Nie dłuższą tylko lepszą (a stockowo jest całkiem dobra, także zostają Ci lufy min. Prometheus/KM HEAD w górę).

Zacznij od wymiany lufy , gumki i dystansera, jeśli taki wzrost zasięgu nie będzie Cię satysfakcjonowął pozostaje Ci tuning mocowy (w zależności od sprężyny jaką chcesz wsadzisz).

Link to post
Share on other sites

Nadmierne wydłużenie lufy może mieć wręcz odwrotny skutek! Pojemność lufy powinna być mniejsza od pojemności cylindra, w przeciwnym przypadku nastąpi rozprężenie powietrza w lufie, co spowoduje spadek zasięgu.

Tak jak radzi Rengi, zamontuj lufę precyzyjną (optymalnie 6,03) lepszej jakości i sprężynę M130, musisz wówczas pamiętać o zmianie baterii na 9,6 V.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za naiwne pytanie, ale jestem jeszcze laikiem ;)

 

Otóż zamierzam kupić sobie tego G36c jako pierwszą replikę, stąd też moje pytanie:

-Jaką baterię Li-Po kupić, żeby pasowała mi do repliki (fajnie by było, żeby miała pojemność powyżej 2000mAh i moc 7.4V)

-Imax b6 jako ładowarka powinna wystarczyć?

-Jakie okulary wybrać dla ochrony oczu?

 

Jedyny problem polega na tym, że muszę się zmieścić w jak najmniejszym budżecie :/

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

od niedawna jestem posiadaczem G36c od ARESA. Generalnie wykonanie repliki bez zarzutu, strzela świetnie bardzo dobre skupienie i zasięg, dobrze reguluje sie hop up.

 

Jest jednak problem fabrycznego ustawienia szczerbinki. Niestety leży ona zdecydowanie za wysoko przez co celując właśnie przez muszkę i szczerbinkę kulki lecą w kosmos...

Jestem w stanie docisnąć szczerbinkę w dół i wygląda jakby dało się to regulować i nie wiem czy należy blokować to tym pokrętłem na górze czy też należy zrobić co innego? Może w ogóle się to nie reguluje??

Trochę lipa jeżeli będę musiał dokupić specjalnie kolimator bo jakoś za specjalnie mnie to nie kręci...

Proszę o info od osób które miały ARESA albo wiedzą o co chodzi, dzięki

Link to post
Share on other sites

Ogólnie w instrukcji jest napisane, że to ma byc nunchuck type :)

Ze standardowych do g36c wejdzie tylko bateria mini i to też nie każda.

 

Jeżeli chodzi o lipo to one są mają różne rozmiary dlatego trzeba mierzyć. Mogę linijką Ci porównać wieczorem te wymiary i napisać.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o batkę do G36c to osobiście korzystam z czegoś takiego . U tego sprzedawcy masz baterie tego typu o różnej pojemności, i w wersji 11.1V . Ta powyżej wchodzi na styk, tzn. trzeba kabel upchnąć tam pod tym nieszczęsnym pierścieniem trzymającym lufę. Front podczas wsuwania trzeba lekko docisnąć, to samo pin, ale specjalnych trudności z tym nie ma.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie z bateriami do G36 jest problem. Można kupić albo jakąś niklową, która musi być wymierzona (napewno powinna mieć max 120mm w G36C; nie wiem czy pakiety NiMh różnią się grubością), a i tak ledwo wejdzie, albo kupić jakieś wyszukane LiPo. Ja do swojego G36 Umarexa kupiłem, prawdopodobnie najmniejszą możliwą batke Turnigy 2200 7,4 - wymiary 15x32x113. zabrakło mi ok 2mm na szerokości/na grubości, żeby weszła idealnie. Do G36C na długości może wejść max 121mm bateria (Umarex/Ares nie wiem czy tak samo jest u innych producentów). Na szerokości powinna mieć maxymalnie 29mm przy grubości 15mm. Na grubości maxymalnie 12mm przy szerokości 32mm.

Dla przejrzystości:

 

G36C Umarex/Ares LiPo warianty:

≤15 x ≤29 x ≤121

≤12 x ≤32 x ≤121

 

Pomiary robiłem wielokrotnie, jeśli okażą się jednak błędne to przepraszam, chciałem pomóc. Mierzyłem analizując wymiary komory przeznaczoną do upchnięcia batki oraz wymiary baterii, o której wcześniej wspominałem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Używam giety typu c na lipo 11.1 i po 2 miesiącach od kupienia(a mam ją od nowości) poszła zębatka na silniku. Wymieniłem ale po następnej strzelance poszła tłokowa.Ogólnie wykonanie na + ale byłem bardzo zaskoczony, że tak strasznie się to sypie. Dla osób, które zaczną mówić "a bo lipo 11..." dodam, że moja dziewczyna ma w mp5 z jg (za 150zł kupiona używka) też ma lipo 11 i od roku nic nie poszło.Wydaję mi się, że w replice za 800zł nie powinno coś takiego się dziać :< w karcie gwarancyjnej jest napisane tak : "gwarancja nie obejmuje zębatek,tłoka,gumki hu.." i szeregu innych części.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...