Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam na oku taki o to model ze stajni EA:

http://blacksword.pl/product-pol-1011-Evolution-Airsoft-Lone-Star-Border-Patrol-SWAT-SBR.html

Pytanie do Was - miał ktoś? Jak z zasięgiem na stocku? Nie pytam o samą firmę, tylko o ten konkretny model. Krótka lufa i mała ilość fps'ów (tak, wiem, zasięg to nie tylko fpsy) zrodziła we mnie obawy o zasięg. Replikę chciałbym używać docelowo w terenie, nie do cqb.

Link to post
Share on other sites

Panowie, po obszernym zapoznaniem się z tematem, postanowiłem zamówić replikę EA z serii Hardcore, SBR, tą bez risów, na stronie bbmax.com.pl, od razu mogę polecić sklep, bo do gb sprężyny 120 guardera włoży mi sprzedawca, bez utraty gwarancji. Replika dojdzie w nowym roku. I teraz mam pytanie, czy zmieści mi się batka NiMH 9,6V 1600mAh do chwytu przedniego ? Zanim zaczniecie pisać, że LiPo lepszy, jakbym tego nie wiedział, to powiem tylko tyle, że nie stać mnie aktualnie na wydanie 2 stów na imaxa, by ładować jedną baterie, a w mojej giecie batka sprawuje się dobrze. Chyba, że macie jakieś propozycje tanich, dobrych i sprawdzonych ładowarek do lipoli, to z chęcią bym się nad nimi zastanowił ;)

Link to post
Share on other sites

Ja Imaxem naładowałem ostatnio akumulator samochodowy, tak więc może właśnie dlatego warto go mieć ;). Pomierzyłem same okładziny zdjęte z SBRki bez risów i wychodzi na to, że pakiet wejdzie w każdą stronę i luz na lufę zostanie, natomiast to jest "teoria sportu".

Link to post
Share on other sites

Doszła mi emeczka od EA, dokładnie M4 Lone Star Border Patrol SBR Hard Core Series- nie wiem jakim cudem doszła mi wczoraj, skoro została wysłana pocztą polską priorytetem w czwartek, spodziewałem się, że przyjdzie dopiero 7 stycznia :D Co mogę powiedzieć o replice - przyszła w najładniejszym kartonie na replikę jaki kiedykolwiek widziałem. W środku replika jest dobrze zabezpieczona. Co do wyglądu zewnętrznego...cud, miód i orzeszki. Replika stockowo ma pomarańczowy tłumik plomienia, chyba jest to związane z tymi prawami amerykańskimi dot. airsoftu, czy coś takiego, ale nie ma co się martwić, dołączony jest normalny tłumik płomienia. Wykonanie piękne, wszystko spasowane jak skała. Jedynym mankamentem jest przeziernik, który "skręca" w lewo. Jedyną rzeczą w emce, które latają, to kolba. Okładziny przednie siedzą jak przyklejone, trzeba się trochę wysilić, by je zdjąć. W środku, od spodu mają metalową blaszkę na całej długości, chyba po to, żeby woda nie dostawała się do środka przez dziury. Musiałem zdjąć jedną blaszkę, bo nie mieściła mi się TA bateria. Większa nie wejdzie, maksymalnie dłuższa o 1cm. W gearboxie siedzi sp120 guardera, i czekam na metalową łożyskowaną prowadnice od shs, sprężynę włożyli mi w sklepie gdzie zamawiałem - bbmax.com.pl - a prowawdnicę zamówiłem z gunfire. W kartonie na karteczce jest napisane, że replika generuje 396-399fps, i nie wiem czy nie jest ich trochę za mało ? Może jest kiczowato doszczelniony gearbox ? Bo jeśli tak, to będę mieć dylemat między posiadaniem gwarancji, a jej brakiem... Wracając do repliki, jak na 8 stów, warto kupić replikę. Wykonanie jest mega, spasowanie też mega, i podobno siedzi w niej komora King Armsa.

Link to post
Share on other sites

Blaszka o której mówi kisielowy to nie blaszka chroniąca przed woda tylko atrapa systemu chłodzącego. W ostrej broni te blaszki odpowiadają za oddawanie ciepła stąd napis "do not remove". Jeśli replika dajmy na to na 10 strzałów daje Ci rozrzut pomiędzy 396 a 399 fps to nie ma mowy o nieszczelnym układzie. Przy nieszczelności rozrzut fpsów powinien być większy, nie mniej jednak gdybyś na cylindrze zrobił efekt strzykawki, to ilość fps powinna wzrosnąć. Nie mniej jednak może Flint rzeczywiście ma racje i sprężyny guardera generują teraz mniejszą moc niż kiedyś?

Kormi, oczywiście że magazynki KA do tej repliki powinny być lepsze od magazynków BOYI, jak by nie patrzeć KA i EA to jest to samo. Uważam jednak, że nie ma sensu wydawać na drogie magazynki od KA skoro magazynki od BOYI działają świetnie i podają wszystkie kulki. Jeśli magazynki będą miały luzy to podklejasz kawałkiem miękkiej strony rzepa i masz po problemie, a połowę kasy masz w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

A mam pytanie, czy to prawda że w emkach od EA siedzi komora King Armsa ? Bo gdzieś to tutaj przeczytałem, ale nie wiem czy to był domysł czy potwierdzona informacja. Ogólnie, replika przeszła dziś chrzest bojowy. I jedyne co mogę powiedzieć to to, że jestem super zadowolony. Zasięg jakieś 30-40 metrów, żadnych zacinek, żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zauważyłem, że jak złapię komorę dwoma palcami, to trochę się rusza, ponadto gdy wsadzę magazynek i docisnę go od spodu do komora wędruje 1,5mm do góry. Wam też się tak dzieje? Prosiłbym aby ktoś się wypowiedział co do obu moich problemów. :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...