Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

Witam wszystkich. Lektura tego tematu poniekąd skłoniła mnie do zakupu repliki owej firmy, więc po pół roku użytkowania powiem co nieco a dokładniej o lone star rancher. Na początku byłem słabo przekonany do stockowej mocy ~350fps'ów gdzie ów magiczna wartość stanowiła wyznacznik żeby nie dokładać na tuning, miała być to replika na sezon, gdyż normalnie jestem snajperem :) Wybór jak już pisałem padł na ten model. Pierwsze strzelanie, stabilnie niosło na 35-40 metrów gdzie bez problemu można było trafić w pudło 1x1m, zasięg całkowity 50-55 metrów serio zdziwiło mnie to bo w domu mam też cm042a z firmową mocą 430 fpsów gdzie ta emka po prostu zjadała go celnością i zasięgiem. Takie samo porównanie do Spcecny stock w stock czyli 350 EA i 420 specna. Zasięg lekko na korzyść specny natomiast celność przy stockowej lufie i gumce tu już króluje EA o wyglądzie nie będę wspominał kto widział a kto jeszcze nie jest przekonany powiem tylko tyle, że lepiej wykonanej repliki nie widziałem a trochę mi ich przez łapy przeszło na koniec dodam kupiłem swoją replikę równo z kolegą po 2 miesiącach specna zaczęła normalne rdzewieć nie robię tu antyreklamy czy coś, może jakiś gorszy egzemplarz, co ciekawsze moją targałem na manewry w deszczu i żadnego wrażenia na niej to nie zrobiło no cóż :) Niestety po 3 latach snajperzenia i po zakupie rzeczonej Emki na tyle mnie wciągnęło bieganie z automatem, że coraz bardziej kusił tuning, milion tematów przejrzanych, i tak co każdy pisze m120 to jest według i mnie max maxów co bym tu wsadził i co wsadziłem plus do tego sorbo i jazda po wystrzelonych około 20000 bb'ów w konfiguracji m120+sorbo zero śladu zużycia wszystko jak igła. Szczerze polecam za 850 plus te koszta springa sorbopadu i lepszego tłoka warto przede wszystkim dla ludzi którzy cenią wygląd jak i kulturę pracy. W tej chwili replika ma przemielone około 50 000 kulasów. Jeszcze szybkie info co siedzi na tą chwile w środku może ktoś szuka set up'a do swojej i akurat pomogę :)

 

-zielona gumka HU G&G

-pomarańczowy tłok SHS

-spring m120 G&G

-stockowe zebatki

-stockowy silnik

-gearbox cnc retroarms v2 (jestem mega panikarzem, wole kupić raz a dobrze :D)

-kable 16AWG (modelarskie)+mosfet

-lufa prometheus 6.03 433mm

-bore up guardera (przy borku dopowiem tyle mam mega zarąbisty efekt strzykawki uszczelka idealna, dysza z tego kompletu jest mega spoko ale po opakowaniu kulek czyli około 3-4k zaczęła gubić szczelność dla mnie idealna okazała sie z deep fire mosiężna, po przemielonych 30 000 kulasów idealnie trzyma szczelność)

-stockowa komora hu

 

Na tej konfiguracji jest stabilne 405 fpsów, zasięg mierzony według mapy google celny 55 metrów całkowity 65.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzień dobry,

też opiszę swoje przygody z ów produktem (pominę rzeczy typu wymiany gumek / luf / elementów zewnętrznych).

Zakupiona od razu ze Zbrojowniowym tuningiem do 420fps, wszystko pięknie przez siedem miesięcy - wówczas pękł szkielet gb. Pomyślałem "ok, mój błąd - brak sorbo / mblocka / szyn wzmacniających i ciężki palec = mogło się zdarzyć".

Stwierdziłem, że zamiast wywalać ponad 1/2 ceny repliki na gb CNC, zakupię po prostu "na pewno pasujący bez kombinacji" King Arms i słabszą sprężynę - docelowo nie chciałem i tak przekraczać 400fps, co by mieć uniwersalną replikę na las i cqb (lokalne limity). Tak stwierdziwszy, dokonałem zakupu wspomnianego gb i springa SP100. Po przełożeniu wszystkiego i włożeniu mblocka śmigało jak należy - 370fps, zasięg i celność ok na las, w cqb się mieści na singlu, hulaj dusza!

Tak przeszła jesień i część zimy. W sumie emka była w międzyczasie na 3 strzelaniach (zarówno cqb jak i las), potwierdzając swoją jakość - zero problemów, a magazynki zmieniane często. Sen skończył się parę dni temu, jak już na termometrach zaczął się pokazywać minus przed liczbami. Wybraliśmy się z kolegą i koleżanką z pracy, co by ją zindoktrynować into airsoft (na jej życzenie, żeby nie było, że przymus czy coś), uprzednio spakowawszy cały wachlarz naszych kulkoplujek. Trochę postrzelało dziewczę, każda replika w użyciu, single, parę serii - i emka nie przeżyła. A konkretnie gb. Ja wiem - v2 + mróz = skucha, ale na sp100...? Z mblockiem...? Wystrzeliwszy w tej temperaturze może w sumie 3 low-capy...?

Nie mam na celu sklasyfikowania emek EA na poziomie "fuu blee kupa nie ruszaj, lepiej RK od Boyi" - generalnie kochałem tą replikę, aczkolwiek miłość to trudna i jak to z miłością bywa - kosztowała więcej, niż się zapowiadało. Może miałem pecha do drugiego szkieletu, bo stary / zwietrzały / podróbka / cokolwiek, jednak mimo wszystko spodziewałem się, że bez orania repliką pola i rzucaniem w przeciwników po wypstrykaniu się z kulek to posłuży trochę dłużej i bez takich wypadków.

W każdym razie replikę polecam - przy odrobinie większym ogarnięciu przy "przeglądzie z pudełka" i lekką dozą czułości w niskich temperaturach, emka EA jest jak najbardziej w porządku.

Pozdrawiam.

 

PS. Jeśli bogatsi doświadczeniem tutejsi bywalcy mają sugestie, dlaczego "się spsuło" tak jak w opisie - chętnie przeczytam wszelkie uwagi. Człowiek uczy się całe życie.

Link to post
Share on other sites

Pytanie

- z tego co się orientuję to w EA jest system bolt-catcha jak w KA. Otóż: brakuje mi tej cholernej blaszki i nigdzie nie mogę jej dostać. Z braku laku zakupiłem wersję od Specny - wygląda podobnie, ale widzę, że będzie trochę piłowania i może klepania o ile będzie to działać (wstępnie spasowanie ze skutkiem "może będzie żyć".

 

Czy jakaś dobra dusza sfotografowała by tą bidną blaszkę ? Z 4-ech stron plus linika obok. Ew. kartka papieru w kratkę coby przynajmniej z grubsza zwymiarować....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hej, kojarzycie może jakiegoś producenta, który ma w ofercie taki front jak ma Lone Star Ranger SBR - rozchodzi się o to, że wg ich manuala ten front się otwiera (dolna część idzie w dół) i mieści się w nim bateria.

Chciałbym zmienić w swoim Lone Star Border Patrol SBR front na coś z RISami, a nie koniecznie widzi mi się przerzucanie kabli do tyłu (z przyczyn użytkowo-estetycznych).

Edited by wojtas0305
Link to post
Share on other sites

Nie powinna. Jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda, to na bardzo upartego poszukać screenów z BFa 3, a konkretnie M16 z zamontowanym holo i przycelowaniem, w M16 muszka jest na miejscu(przy M4 jest już zdemontowana) i nie zasłania, a bardziej wygląda jakby holo robił za szczerbinkę.

Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie. :) To teraz jeszcze 2 pytania:

Pierwsze, to czy da się w prosty sposób ściągnąć jednak muszkę? Chciałbym tam składane przyrządy celownicze, a nie wiem ile to roboty.

A drugie - czy w każdym egzemplarzu kolba SF stockowa tak lata luźno po prowadnicy? Jak widziałem jakieś oferty w komisie, to każdy miał wymienioną kolbę na jakąś Boyi lub coś lepszego, więc tak zakładam że może to być w każdym egzemplarzu (lub prawie każdym)

Link to post
Share on other sites
A drugie - czy w każdym egzemplarzu kolba SF stockowa tak lata luźno po prowadnicy? Jak widziałem jakieś oferty w komisie, to każdy miał wymienioną kolbę na jakąś Boyi lub coś lepszego, więc tak zakładam że może to być w każdym egzemplarzu (lub prawie każdym)

Miałem to samo, 2 opcje:

1. jeśli lata Ci prowadnica musisz dokręcić śrubę mocującą prowadnicę kolby do body - kilka stron wcześniej Nath tłumaczył mi jak to zrobić

2. jeśli lata Ci sama kolba a prowadnica jest sztywno to musisz kupić w pasmanterii rzep szer. ok. 2 cm (najwyżej dotniesz) i długości mniej więcej kolby. Naklejasz tę miękką część rzepa na prowadnicę przy pomocy taśmy dwustronnej i już nic nie klekocze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Witam serdecznie, ja z kolei pozwolę sobie na takie o to zapytanko, a konkretniej, strasznie ale to strasznie podoba mi się ten oto cud natury https://gunfire.pl/product-pol-1152215298-Replika-karabinka-URX3-M4-Lone-Star-Edition-Dark-Earth.html i zastanawiam się czy te części będą dobrze działać w tym oto karabinku a są to oczywiście czarna systema, lufa https://gunfire.pl/product-pol-1152201849-Lufa-precyzyjna-6-05-mm-375-mm.html sprężyna M120 od SHS lub M120 od Tornado, oraz akumulator https://gunfire.pl/product-pol-1152206116-Akumulator-LiPo-7-4V-2000mAh-15-30C-2-modulowy.html, pewnie pojawiło się to na forum nie raz, a ja znając życie to przeoczyłem i zaraz pojawią się teksty typu "ło panie, pan jesteś łysa leniwa menda, paszoł WON mi stąd! Idź pan wujka Google pytej" i tym podobne, ale pomimo wszystko proszę o wyrozumiałość :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Te modele robi Dytac bodajże. Trzeba by było o nich poczytać. Z tego co ja kojarzę to Dytac jest spoko i spokojnie wytrzyma M120 w porównaniu do szkieletu King Armsa w "klasycznych" modelach AR15. Nie jestem jakimś znawcą tuningu, ale uważam, że cały tuning wyjdzie to na dobre replice. Zastrzeżenie mam do akumulatora, starsze EA nie lubią się z dwudzielnymi w kolbach SF i patrząc po tym jak kolba wygląda wydaje mi się, że dalej będzie sprawiać problem.

Zostawiam Ci link do tematu o tuningu emek od EA, ale nikt Ci lenistwa zarzucić nie może. To nowa seria EA więc jeszcze nikt jej nie przewertował dokładnie.

Proszę: http://forum.wmasg.pl/topic/147440-rodzina-m4-ea/

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nadszedł ten dzień, gdy prawdopodobnie przerzucę się z kałaszków (;() na eMki. Więc tak - prawdopodobnie we wrześniu po Dniu Matki Pieniężnej, przeznaczę swoje ciężko zarobione szekle na jedną z trzech replik. Mianowicie albo nowe AK od Cymy, którym niedawno Taiwangun się chwalił. Dokładniej ma to być model CM.076, cena ma oscylować koło 900 złociszy. Kolejne dwie repliki, to eMki. Pierwsza to: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2349

W sumie bardziej kierowałem się wyglądem, a nie tym, jaka to jest replika. To znaczy firmą też, bo już swoje poczytałem o EA, więc co nie co wiem na ten temat. Bardziej celuję w te krótsze M4, z racji, że lepiej się nimi manewruje. Minusem tej repliki jest dla mnie brak szybkiej wymiany sprężyny. A jednak te 330 fps do lasu, to dla mnie ciut mało.

Druga eMka, to w sumie ta nowa z kooperacji EA i Dytaca: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=2627

Ta replika wygrywa prawie wszystko. Minus, to brzydka kolba. :D Za to na plus dużo dużo rzeczy. Nie wiem jak z ichnią kooperacją, bo i tu też się nie dowiedziałem, ale bardziej skłaniałbym się do Dytaca/EA. No i szybka wymiana sprężyny, śmiało mógłbym wcisnąć tam M120, które mi zalega.

Minus całego przedsięwzięcia, to potrzeba zakupu nowych magazynków. W tej materii się nie znam. Co do budżetu na samą replikę, jestem w stanie przeznaczyć nie więcej, niż na tego Dytaca. I póki przerzucę się na M4, najpierw muszę wiedzieć czy moje magi od AK nie będą wypadać z Cymek. :D

Którą Panowie byście wybierali, jeśli chodzi o M4?

Link to post
Share on other sites

Mam tego Lone Star Rangera. Na razie razie stock i powiem tak: Na CQB to trochę ciężkawy, na las faktycznie za mało, cyngiel zaczął mi się trochę zacinać ale do naprawy. Generalnie nie mam porównania do innych. Jestem zadowolony bo to solidna konstrukcja ale niedosyt. Do wymiany będzie:

 

- gumka

- lufa

- zestaw cylindra

- tłok

- kable

- mosfet

 

Kalkuluję, że jeszcze dołożę z 600 -1000 w zależności od części. Jak wpadasz czasami do Wawy na strzelanki to mogę dać ci się pobawić.

Edited by Cumak
Link to post
Share on other sites

Dziś do mnie doszła emka Dytac/Evolution z Cerakote, także krótka recenzja dotycząca wyglądu. Całość zapakowana w porządne pudełko kartonowe - walizkę, w komplecie krótka rączka RIS, szyny RIS na keymode, pomarańczowa końcówka, zapasowy pin. Wraz z repliką dostałem kartę przeglądu z fabryki z wpisanym numerem tej konkretnej repliki.

Od razu widać bardzo dobre spasowanie, nic się nie rusza, nawet kolba siedzi prawie na sztywno. Ładny matowy, głęboko ciemnoszary kolor, korpus - metal z lekko chropowatą powierzchnią, keymode - metal bardziej gładki, całość robi bardzo pozytywne wrażenie.

W porównaniu do wcześniejszej serii emek z serii Lone Star replika jest trochę lżejsza i ma inny rodzaj kolby SF do którego nie wejdą baterie dwudzielne typu nunczako. Oznaczenia wersji ostrej, trybu ognia, producenta i numeru seryjnego grawerowane (lub wybite, nie znam się aż tak), chociaż niezbyt głęboko.

Chwyt pistoletowy ma coś w rodzaju stipplingu i klapkę szybkiego dostępu do silnika. Dostęp do hop up standardowo po odciągnięciu rączki przeładowania, jednak trzeba przytrzymać, bo się nie blokuje. Hop up regulowany poprzecznym pokrętłem, ale bez kliknięć. Przełącznik trybu ognia chodzi z delikatnym oporem i wyraźnymi kliknięciami.

W komplecie z repliką magazynek mid cap hex mag, sprawia solidne wrażenie i siedzi w gnieździe bez luzów. Zwalniacz magazynka wyraźnie, ale nieprzesadnie wystaje z korpusu i również daje lekki opór przy używaniu.

Co do mankamentów - klapka dust cover nie zamyka się i jest z plastiku. Plastikowo-metalowe składane przyrządy celownicze są raczej średniej jakości.

Podsumowując, jestem zadowolony z zakupu i mam poczucie dobrze wydanej kasy.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...