Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Cześć, 

Czy są jakieś osoby, które posiadają/ posiadały replikę z serii Tango Down lub Recon ( wersja z metalowym korpusem) i są w stanie powiedzieć nieco o swych odczuciach co do kultury pracy wykonania zewnetrznego i części wewnętrznych? I najistotniejsze, czy te nowe serie Od EA trzymają poziom serii Lone Star Tactical, czy jednak w tej cenie zwrócić się ku G&P?                                          

Link to post
Share on other sites

EA jest lepsza baza do tuningu niż GP. Sztywny korpus wykonany z aluminium, komora King Arms w stocku (w niektórych wersjach czerwona rotacyjna). Bebechy w środku są na poziomie typowego chińczyk więc nie przeplacamy za rzeczy, które i tak wymieniamy podczas tuningu. GP w środku nie jest zbyt ciekawe. Słabe zebatki, często źle odlane szkielety, które bardzo często pękają. Często źle wywiercone są otwory na łożyska przez co replika rzęzi. Silnik M120 GP też to super silników nie należy. Komora GP lubi tracić nastaw. Dysza bardzo często, śmiem twierdzić że zawsze nosi ślady ocierania się o komorę ponieważ ma bardzo duży luz na głowicy cylindra. Tłok plastikowy z bodajże 3 metalowymi zębami, zebatki chińskie.

Replika gp jest po prostu nie opłacalna bo w jej cenie można kupić o wiele lepszy sprzęt. 

Link to post
Share on other sites

Lufy EdGi są bardzo spoko, chociaż kilju znajomych ostatnimi czasy na nie narzeka. Jeden z nich rozcial sztukę na pół i okazało się, że jest krzywa.

Poza tym mosiądz jest bardziej miękki niż stal i przez to jest bardziej podatny na zmianę wymiaru przy niskich i wysokich temperaturach. Stal jest po prostu lepsza. 

Mosiądz co prawda łatwiej się obrabia, ale nigdy nie obrobisz go tak dokładnie jak stał która jest twardsza. To tak jakbyś porównał robienie rzeźby z plasteliny do robienia rzeźby z gipsu czy gliny. Przy tym pierwszym użyjesz mniej siły, jest łatwiej obrobic coś miękkiego niż twardego. Przy drugiej opcji jest gorzej, ale zrobisz to o wiele bardziej precyzyjnie. Stal>mosiadz.

Jest jeszcze kwestia długości lufy. Im dłuższą lufa tym większe prawdopodobieństwo że na całym odcinku będzie jeden wymiar. Kupując lufę 5,98mm EdGi, pomijając to że 5,98mm jest tylko po środku lufy, a na początku lufy i końcu wymiar to 6,02mm, lufa im dłuższa tym więcej skoków wymiaru. Np na długości 300mm będzie mieć 5,98mm, na 325mm już 6,00mm, a na 360mm 5,97mm. Dlatego te lufy tyle kosztują bo płacisz za to aby lufa na całym odcinku miała ten sam wymiar. Mimo to nawet najlepsze lufy nie są idealne i w 100% proste. Stal jest o wiele lepsza i pomimo mojego wcześniejszego zauroczenie 5,98mm i wzrostem fps, skłaniam się ku stalowym lufom takim jak PDI 6,01mm, PDI 6,05mm, Lambda, Steelbul, ZCI czy nawet w promocyjnych cenach stalowa PPS.

Prometheus według mnie odpada, brak polerki wciąż mnie odrzuca, ale dużo ludzi nie zauważa żadnych różnic w trajektorii lotu kulki czy zachowaniu repliki. 

Czy warto montować tak droga lufę do EA? To już musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. 

Dużo ludzi nawet do replik Dmr nie widzi sensu wkladania lufy droższe niż Steelbull (150-200zl), a inni nawet do cqb czy szturmu montuj pdi/edgi. Jestem tym drugim typem ludzi i jeśli replikę ogarniesz na tiptop, poprawnie poskladasz gearbox, dopasujesz dawkę do lufy i kulek, zamontujsz dobrej jakości gumkę i zrobisz flathopa to high endowa lufa da Ci wymierne korzyści i zdecydowanie przebijesz zasięgiem i celnoscia sporo innych replik. 

Link to post
Share on other sites

Aaa odwieczny dylemat, PDI czy EDGI, ile osób tyle opinii. 
W jakieś nowsze, mniej znane wynalazki raczej się nie pcham, pasożytuję na tym, że przez lata inni eksperymentowali za swoja kasę i trzymam się tylko sprawdzonych rzeczy :D. 
Nie mam FB, nie wiem co jest w tym linku. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.04.2019 o 10:04, omonon napisał:

Aaa odwieczny dylemat, PDI czy EDGI, ile osób tyle opinii. 
W jakieś nowsze, mniej znane wynalazki raczej się nie pcham, pasożytuję na tym, że przez lata inni eksperymentowali za swoja kasę i trzymam się tylko sprawdzonych rzeczy :D. 
Nie mam FB, nie wiem co jest w tym linku. 

Streszczę, otóż jest tam opisane pare sytuacji w których lufy EdGi zakupione przy tuningu u wallopa (super pro serwisanta) okazały się być preckami za 15 zeta do vsr (w aegu), albo jakimś drutowactwem z-niewiadomo-kąd, kase oddał, smród pozostał, ja bym z nim muchy w kiblu nie ubił. Dziękuję dobranoc.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wczoraj jeszcze było dostępne, poczekaj może odnowia ofertę.

Możesz też posklejac/pospawac/zgrzac ułamany element, ja skleilem doczolowo, wtopilem kawalek metalowego spinacza za pomocą lutownicy i zalalem plastikiem z trytytki :)

Troche Januszowe, ale nigdzie w PL nie znalazlem tego elementu, a działa już od kilku miesięcy :)

https://gunfire.com/pl/products/element-raczki-przeladowania-do-replik-ar15-specna-arms-edge-tm-1152224933.html

 

20191106_160647.jpg

20191106_160650.jpg

20191106_160641.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...