Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

S.T.A.L.K.E.R


Recommended Posts

Guest extremateria

Nachodzi mnie wrażenie "deja vu", iż pierwszy cytat pochodzi ode mnie.

 

Być może zainstaluję moda, jeśli jest to konwersja na większą skalę, niż widziałem dotychczas. Jeszcze muszę zapoznać się z Call of Pripyat.

Link to post
Share on other sites

Priboy Story to gra widziana zupełnie z innej strony, przeszedłem całego moda ale z drobną pomocą :) Warto sobie zainstalować spolszczenie moda ze stalkerteam.pl, naprawde bardzo pomaga w rozgrywce. Cień Czarnobyla razem z Priboyem był niedawno w CDA, Zew Prypeci też. BTW Priboy wyraźnie czerpie z ZP pare rzeczy, dodatki na broń i jeszcze coś o czym zapomniałem :P

Link to post
Share on other sites

Ja teraz odpaliłem The Faction War. mod do CS, całkowicie usuwa fabułę, i znacznie modyfikuje wojnę pomiędzy frakcjami, i dodaje mnóstwo nowych możliwości.

 

- Nowa fabula i nowy protagonista

- Mod dotyczy wojny frakcji, wszystkie frakcje są dla siebie wrogie i walczą o dominacje nad Zona, mechanizmy wojny frakcji zostały znacznie ulepszone.

- Dwie nowe frakcje do których można dołączyć: Najemnicy i Opór

- Samotnicy nie są już zorganizowaną frakcją jak w Czystym Niebie tylko zachowują się jak w Cieniu Czarnobyla.

- Samotnicy komunikują się między sobą za pomocą radia. Wysyłają ostrzeżenia o zagrożeniach, informacje o znaleziskach, oferują przedmioty na sprzedaż, pytają o zagrożenia lub po prostu rozmawiają.

- Samotnicy są bezcennym źródłem informacji. Ich system dialogów jest bezpośrednio sprzężony z alife w TFW. Rozmawiaj z nimi kiedy tylko ich spotkasz a szybko staniesz się bogaty.

- Lekko zmodyfikowane PDA.

- Radio do wydawania rozkazów oddziałom frakcji i kompanom.

- Nowy system ekspansji frakcji.

- Nowy system misji pobocznych. (Prawie na każdej mapie jest niezależny handlarz który może zlecić graczowi misje)

- Nowe skafandry.

- Nowe bronie.

- Każda frakcja posiada unikatowe cechy które wyróżniają ja od innych. (więcej w README)

- Artefakty przeniesione z Cienia Czarnobyla.

- Artefakty już nie pojawiają się ciągle w tych samych miejscach. Każda anomalia może "zrodzić" artefakt, więc jak jesteś blisko jakieś to wyciągaj detektor.

- Losowa zawartość schowków.

- Nowe schematy AI: omijanie anomalii, przeszukiwanie ciał, "oczyszczanie" obozów i baz z ciał poległych towarzyszy/wrogów, chowanie się w bezpiecznych miejscach przed emisjami.

- Możliwość stworzenia własnego oddziału poprzez rekrutowanie kompanów.

- Unikatowy system punktów XP oraz zdolności, które bohater może nabywać.

- Losowe patrole wojskowych helikopterów z nowym AI.

- Możliwość okradania Samotników będąc Bandytą.

- Bandyci mogą w każdym momencie okraść gracza jeżeli nie należy on do ich frakcji. Będąc Samotnikiem lepiej omijać ich w miarę szerokim łukiem.

- Świat Zony jest o wiele bardziej brutalny i bezwzględny niż dotychczas. Oczekuj, że jeżeli nie masz reputacji to będziesz traktowany jak śmieć. Stalker będzie miał gdzieś, że zobaczyłeś dany przedmiot/artefakt/broń pierwszy. Jeżeli nie wyglądasz na twardziela to przystawi ci lufę do skroni i grzecznie poprosi abyś mu dany przedmiot oddał.

- Nowe schematy modyfikacji broni i pancerzy.

- Dodatkowe efekty specjalne takie jak parująca szybka maski gazowej czy pulsacyjne krwawienie.

- Bohater odczuwa głód i zmęczenie. Każdy kiedyś musi coś zjeść albo się przespać. Jeżeli akuratnie nie możemy odpocząć to napój energetyczny w łapę i lecimy dalej zagryzając kiełbasą.

 

- Mod jest w pełni dopasowany i przetłumaczony dla Polskiej wersji językowej gry Czyste Niebo, bez potrzeby instalowania żadnego spolszczenia.

Link to post
Share on other sites

Jestem wielkim fanem całej serii :)

Osobiście najbardziej wciągnął mnie cień Czarnobyla, chociaż Zew Prypeci też był całkiem dobry, jedynie Czyste niebo jakieś takie niedopracowane....

Losy stalkera 2 są na prawdę pokręcone, ile to już razy mówili, że projekt umarł i nie będzie już kontynuowany, tylko po to, żeby za jakiś tydzień znowu powiedzieć, że jednak pracę nadal trwają :)

Aczkolwiek teraz prawa do serii stalker wykupiła znana Bethesda, zobaczymy, czy będą w stanie kontynuować legendę stalkera, czy zabiją tak piękną serię gier próbując przerabiać to czego przerabiać nie powinni..... Czas pokaże.

BTW Filmik z pierwszego posta to niestety Fake który krąży po YT już od jakiegoś czasu :)

Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Czy aby na pewno Bethesda? Jakiś czas temu była informacja, że to jednak nie Bethesda. Śledzę ich na facebook i ostatnio zdementowali te plotki.

 

Osoby z tego studia założyli studio Vostok Games i robią grę a'la S.T.A.L.K.E.R, tylko online, o nazwie Survivarium.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W ciągu najbliższego miesiąca ma wyjść duży mod do S.T.A.L.K.E.R.a, który w zasadzie będzie grą stand-alone: Lost Alpha. LA będzie zawierać m.in. wycięte lokacje, które ostatecznie nie pojawiły się w Cieniu Czarnobyla, ale także i wiele innych. Celem twórców jest przybliżenie klimatu, jaki miał mieć S.T.A.L.K.E.R. zanim GSC zdecydowało się dość mocno zmienić kierunek dalszego rozwoju.

Banda źle opłacanych murzynów trzymanych bez jedzenia w wilgotnej piwnicy pracuje nad spolszczeniem moda.

 

Z resztą to ja się będę produkował, tu macie stronkę: [klik]

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

S.T.A.L.K.E.R jest super to fakt, osobiście zacząłem teraz Cień Czarnobyla ( no dobra, już troszkę gram :D ). Zacząłem grę na poziomie trudnym czego nie żałuje. Podoba mi się klimat gry oraz elementów survival horroru co po prostu uwielbiam. Wiele razy musiałem biegać z boczniakiem czy uciekać bo skończyła mi się amunicja. Jedyne czego do pełni szczęścia mi tutaj brakuje to Co-p'a. Dużo ciekawiej byłoby grać w 2-3 osoby chociaż samotna przygodna do najgorszych nie należy :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Odkopie troche temat, ja sam posiadam wszystkie części S.T.A.L.K.E.R. i wszystkie przeszedłem pare razy, ale ostatnio zacząłem się bawić w mody, osobiście polecam mod o nazwie COMPLETE, jest on stworzony do każdej części, pod odpowiednimi nazwami, S.T.A.L.K.E.R. Complete, Clear Sky Complete oraz Call of Pripyat Complete, najwięcej zmian jest wprowadzone to Cienia Czarnobyla. Jeszcze jeden mod polecam do Zewu Prypeci a mianowicie S.T.A.L.K.E.R. MISERY, mod wyciągający z Zony jeszcze więcej, trudność gry wzrasta bardzo mocno, wszystkiego na temat tego modu idzie się dowiedzieć na stronie moddb.com, ale jest po angielsku. Na zakonczenie dodam że seria COMPLETE zmienia głównie grafikę i drobne możliwości głównego bohatera w grze, natomiast mod MISERY daje wielkiego kopa graficznego, prawie wszystkie bugi są naprawione, dodaje masę broni, kombinezonów i nie tylko, zmienia prawie całą grę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...